Nikad ovako !

Ту је много велико брдо, изнад је још стрмије нико не обрађује њиве од како су дошли трактори. Вукао је дрва закачена ланцима, шта се десило нико не зна.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Juče pravio na traktoru nešto da bolje pali jer je nešto lošije palio kada je hladnije vrijeme. I jutros odem da vidim kako pali, izbacim ga iz brzine, na taster i upali dobro jbg, ugasim i odem u kuću a zaboravio ga ubaciti u brzinu, iza njega zakačen dvoredni berač na skroz blagoj nizbrdici.Nakon pola sata kada sam ja otišao u kuću, brat izlazi iz kuće i nakon nekoliko trenutaka vraća se i kaže eno ode traktor u dolinu a više te doline imaju jabuke. Traktor je išao tako možda 25 metara nizbrdo ali nije to neka velika strana i pogodi na jabuku, u tom momentu je nekako smotao točkove u lijevo i berač ga savije-preklopi na lijevu stranu, i da nije kardan od berača bio prikopčan na traktor on bi se prevrnuo na bok jer je na tom mjestu obala gdje se zaustavio. To je glupost ali eto dešava se.
 
Treba imati naviku da se uvek povuče ručna, na bilo kom vozilu. Prvo, auto ili traktor će uvek da krene čak i na ravnom jer je mali otpor kretanja, a velika masa. Koliko god izgledalo da je podloga ravna, uvek ima neki nagib. Osim toga, redovnim povlačenjem ručne se mehanizam održava u ispravnom stanju. Nema zaribavanja sajli itd, motor i menjač ostaju rasterećeni, nosači motora isto... Naravno, menjač uvek u brzini ali da kočnica drži vozilo.
Moja praksa je takva i nikad nisam imao problem.
 
E a kad te komsija ubedjuje da je auto u vocnjaku ostavio u prvoj i povukao rucnu i zamisli auto nekim cudom krene u rikverc i sudari se sa breskvom, razbije zadnje staklo..al on i dalje prica kako je povukao rucnu i ostavio auto u prvoj..sekund nepaznje ode 100€
 
Manjak iskustva...
eb6617c66ef93906c84c20bb3c5e88a8.jpg


Sent from my S60 using Tapatalk
 
Sta ce faliti vozacu nije sudar neki hvala bogu,nakrivila se kabina samo.Ako nije bio vezan najgore je da je skliznuo sa vozacevog na suvozacevo sediste.Ja mislim da tu cak i kamion je prosao sasvim ok,klip ce sigurno trebati da se menja,mozda je iskrivljen,ovo ostalo ako sasija nazad kod tockova nije kriva,proveriti tecnosti u motoru jel su na svom mestu ,i teraj dalje.
 
Vozac je slusao bageristu i gurao u rikverc i kada je krenuo da kipuje zemlja ispod se urusila. I majstor je utonuo i nagnuo se. Tako se usukao od tereta da ni kabina nije legla na zemlju. I sve to zato sto tovare 22-23kubika gline za ciglanu. Naravno glina ne klizi bas kao rasuti teret .tako da je kamion sada odnesen negde na ispravljanje sasije.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
U ovakvim slucajevima sasija se trgne obavezno...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bio juce na tehnickom za auto, prosao, vrhunac bezobrazluka kada je na kraju rekao,Auto ti koci vrhunski, ali sledeće godine neces proci po novom. Ja ga pitam da mi pojasni zasto, a on nema pojma. Coveka ispred mene nisu pustili jer na zadnjim svetlima ne pise E1, neko ce ostati u onom kanalu kako mi se cini. Da ste videli samo tog coveka sto ga nisu pustili, znaci strasno
 
Ma bre nemaju pojma. Ja sam pre 2 meseca odneo papire za kombajn da ga registrujem. Uzmu oni papire, pregleda i vrati mi nazad i kaže nemaš COC obrazac ne može bez toga. Ja odma nazovem Almex i oni mi kažu, u drugom setu papira, na trećem listu imaš izjavu agencije za bezbednost saobraćaja da za radnu mašinu te i te kategorije ne treba coc obrazac. I lepo pečat i potpis iz agencije. Ja ovima na tehničkom kažem šta su rekli u almexu i da tako preda u sup. On mi kaže dobro, ako vrate papire iz supa nismo mi krivi. Ja kažem, ok, ako vrate gledaćemo onda šta dalje. I posle par dana zovu, mogu doći gotova je registracija. Eee reko, vidiš da može bez coc obrasca... I posle mesec i po dana stigne saobraćajna i fali mi jedno slovo u imenu! Znači pored svih priloženih dokumenata i papira, pa i same lične karte na kojima svuda piše kako treba, one šalteruše opet pogreše...!

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh