Nikad ovako !

Zato mi ostavimo za brazdu neuzorano i nema problema sa medom a evo jedan mi podorava medu i hocu tu da posijem kukuruz...Sad cu da spustim plug koliko moze i nabacim na medu i on to vise nemoze ni pipnut
 
A uzme se neki prosječni prinos na toj površini poprskanoj i onda je opet do dogovora ako druga strana pristane, ili čekat da se vidi u žetvi koliki je prinos ili da ti toliko redova da kolko je skurio, pa da si pokombajniraš kod njega.
Bas tako

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
cBGEIhq.jpg
 
Jedne godine smo koristili neki ruski AN. Vrece 50kg a pletene poput onih za kukuruz samo malo mekse. Za divno cudo tek po koja grudva bila. A granulacija takva da je svaka zrnka iste velicine. Samo posle su pekle ruke od njega :haha:
 
Poslednja izmena:
Te vrece od ruskog AN-a, su problematicne, kada je kisna godina, brzo djubrivo upija vlagu iz vazduha i skamenjuje se.Secam se npr.2010. godine, tada je sav ruski AN bio kao ovaj gore, barem kod nas.Od tada sam presao na madjarski Petiso AN, odlican kvalitet, retko koja grudvica.
 
Пре 20 минута лик коси траву. Укључио батеријску лампу и рока. Нисам документовао фотографијом, морате ми веровати на реч.
 
Ima jedan cova stariji kod mene u komsiluku , a fin potpuno , inzenjer neki , pametan , pristojan u pm , porijeklom srbijanac , nebitno .
Dosao nekad iz Srbije , da radi kao neki tehnolog u nekoj firmi,... upozna nasu , ozeni se i nastave da zive kod nje , na selu , a u kuci joj majka isestra . Znaci najgori horor .
Cova fin kulturan ,pametan , pricao jednom , kad se posvadja sa zenom , tj kad ga pritisnu njih tri , on se naljuti , izadje iz kuce , ode u svinjac , i pukne krmacu samarom kolko god moze , izduva se , i vrati se u kucu . :haha:
 
Nazad
Vrh