Nikad ovako !

mislim da nije resenje recikliranje, nego manje otpada.. ili otpad koje se ne reciklira tj koji je biorazgradiv... i to kosta naravno, ali mi nekako deluje logicnije kao dugorocno resenje...
A ovo, ko kod nas na aerodromu, ljudi slete, drze u ruci plasticnu flasu ili limenku, idu do prve korpe, tamo sve odvojeno, za metal za plastiku...i svi ostave tamo gde treba, savesno.. i na kraju, prodje tetkica, pokupi te tri kese, stavi u jdnu kantu, i odnese :)
 
Pa cekajte pricate o isplativosti ? A gdje je ekoloski aspekt ? Zasto bi recikliranje moralo biti isplativo ? Ajde da malo doplatimo ali ce biti cistija priroda . Uglavnom savecinom se treba sloziti sto je rekao mealy osim da reciklaza mora biti isplativa

Dokle god svi plaćamo, a jedan ima koristi, on se neće promijeniti. Samo će još više problema stvoriti. No u trenutku kad mu bude jednako ili jeftinije koristiti regenerat u odnosu na izvornu sirovinu, onda će se početi mijenjati navike. U kapitalizmu se sve bazira na dobiti.
Da kružno gospodarstvo nije utopija, dokaz su naprednije zemlje.


A ovo, ko kod nas na aerodromu, ljudi slete, drze u ruci plasticnu flasu ili limenku, idu do prve korpe, tamo sve odvojeno, za metal za plastiku...i svi ostave tamo gde treba, savesno.. i na kraju, prodje tetkica, pokupi te tri kese, stavi u jdnu kantu, i odnese :)
To nije smiješno, to je tragično. Nažalost uvijek je potrebno određeno vrijeme da se prihvate dobre nove stvari. One druge se, ne razmišljajući, nažalost prihvaćaju istog trena. :(
 
Ништа није толико компликовано,нека врате као пре 40 година,стаклена амбалажа повратна за пиће,најлонске кесе забранити сто посто и урадио си пола посла у свету.Сад је проблем заменити гајбу флаша у маркету за нову,типа сок неки,него купиш 6 нових пластичних које већина баци у поток и а о кесама да не причамо.
 
recikliranje jedino ima smisla ako se isplati...
Hmmm, kad postaneš zatrpan smećem, shebež životnu sredinu i ne znaš gde da okreneš glavu da ne gledaš u djubre i te kako ima smisal bez obzira na isplativost.
Ne može na recikleranje i sl. da se gleda kroz prizmu klasičnog biznis modela. Naravno da ova grana mora da bude subvecionisana.
 
Bio sam u prolazu pa reko da slikam ono o čemu sam pričao... samo da napomenem da slika nije za ovu temu već je za svaku pohvalu ali ovde se o tome pričalo pa ću tu postaviti ... drugi kavez/kontejner što sam prošao pored je skroz pun ali je prometan put pa nisam stao da slikam...
6a3499cf815456366b30ee96d657549d.jpg


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Kod nas bi ga garavi odneli na leđima.
Pre 2 godine,na kraju sela postavili kontejnere za uginulu stoku.Pored kontejnera postavili flašincug.
Za 2 nedelje ga odneli.
 
Reciklaža bez subvencija države se ne isplati,mnogo radne snage za mali profit.A i nemamo mi naviku da sortiramo otpad.

A i država se baš i ne sekira previše,iz svih prigradskih naselja sklonili kontejnere i dali one komunalne zelene kante koje se napune za 3 dana,a prazne ih na 7 dana.
 
Imas dobar komsiluk...

Men veceras zariba freza iemteova.....propisala ulje a mrak i nisam primijetio i samo nesto zaklepeta i zadimi se iz reduktora.
.
 
Kako rešavate ovakve nezgode sa komsijama kada vam komša oduva par redova kukuruza prskajući soju?

f2ab99352000246c923be91701cd7ab9.jpg
 
Prvo mirnim putem. Obavestiš ga i probate da se dogovorite o nadoknadi štete. Ako od toga nema ništa onda dogodine ti njemu duplo vratiš...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
A kako racunate tu nadoknadu i štetu? Nešto malo više od pola jutra je oštećeno.
 
A uzme se neki prosječni prinos na toj površini poprskanoj i onda je opet do dogovora ako druga strana pristane, ili čekat da se vidi u žetvi koliki je prinos ili da ti toliko redova da kolko je skurio, pa da si pokombajniraš kod njega.
 
Može i drugačije, meni je komšija ponudi opciju ili da mi preseje ilida zamenimo parcele, prskao je kukuruz pa i moj suncokret skoro pola parcele od jednog jutra. u istom delu atara ima i on posejanog suncokreta pa ću skinuti jedno jutro njegovog i mir.
 
Nazad
Vrh