Nikad ovako !

Kako god.... paljenje je sigurno zdravije od silnih herbicida, insekticida i pesticida koje nam posle prodaju da bi prosipali po našim njivama u cilju zaštite useva od raznih patogena, insekata itd....
A sve to bi šibica rešila jednim potezom! Ali od te šibice nema para za njihov džep....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Po meni je bitnije ne paliti zbog unistavanja korisnih mikroorganizama i generalno smanjenja plodnosti zemljista.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Aj kad ste već kod lucerke u temi nikad ovako,desilo mi se prvi put u životu da mi neko mazne rol balu sa njive...ne bi ni skontao da nije isekao kanap i ostavio na njivi,a balu valjda portpao u rinfuzu...a nije prošlo možda sat vremena dok sam otišao kući da ostavim traktor sa presom a uzmem ovog što tovari...
 
Pa sigurno nije odneo na biciklu...al baš sam se iznenadio, prvo što u inđiji malte ne i nema stoke samim tim i kome bi to trebalo...
 
Aj kad ste već kod lucerke u temi nikad ovako,desilo mi se prvi put u životu da mi neko mazne rol balu sa njive...ne bi ni skontao da nije isekao kanap i ostavio na njivi,a balu valjda portpao u rinfuzu...a nije prošlo možda sat vremena dok sam otišao kući da ostavim traktor sa presom a uzmem ovog što tovari...
Je l' si siguran da nije izgorela ? :D

E svasta ljudi rade, vrvt sam nekad pominjao, nama pre par godina jagnje odneli iz dvorista na zadnju kapiju... Kazu matori deru se ovce celu noc, isli gledali ne znaju sta im je, malo se smire pa nastave.. Kad ujutru nema ga jagnje, i to poveliko (sto kazu taman) nije ga bilo ni lako odneti...
 
Aj kad ste već kod lucerke u temi nikad ovako,desilo mi se prvi put u životu da mi neko mazne rol balu sa njive...ne bi ni skontao da nije isekao kanap i ostavio na njivi,a balu valjda portpao u rinfuzu...a nije prošlo možda sat vremena dok sam otišao kući da ostavim traktor sa presom a uzmem ovog što tovari...
Meni su prosle godine bas na ovoj njivi sa predhodne slike makli 2 bale. Doduse stajale su na njivi sigurno preko 10 dana.Saznao sam ko je,pa sam bez reci sam uradio kompenzaciju.Ovro mu deo njive na glavnom putu,skinuo tipa 300kg psenice u sred sela na asfaltnom putu,videlo me sigurno 20 ljudi. Ali nikad nije dosao da se zali....
 
Kod nas krali matore ovce, kosnice pune pcela, telad...
Blizu ima ekipa, krali kamionske prikolice, preko noci bude u kobasici.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni su prosle godine bas na ovoj njivi sa predhodne slike makli 2 bale. Doduse stajale su na njivi sigurno preko 10 dana.Saznao sam ko je,pa sam bez reci sam uradio kompenzaciju.Ovro mu deo njive na glavnom putu,skinuo tipa 300kg psenice u sred sela na asfaltnom putu,videlo me sigurno 20 ljudi. Ali nikad nije dosao da se zali....
Šta mu vredi da se zali ?
Sigurno i on planira novu kompenzaciju iduće god. bale ili nešto treće . . .
 
Ма краде се на све стране. Покојном комшији (3-4 куће од мене) украли опруге са спремача, налазио се у башти. Крали су нам мак, лук, пасуљ, кукуруз, трешње док је био виноград. Скоро сам чуо да су хтели да украду акумуторе из беларуса на плацу поред власникове куће у центру села - исекли каблове али нису могли да их изваде јер су били причвршћени.
 
Šta mu vredi da se zali ?
Sigurno i on planira novu kompenzaciju iduće god. bale ili nešto treće . . .
Pa da se zalio bar bi pokusao da skine krivicu a ovako je automatski priznao sta je uradio...On je sigurno znao da sam mu ja ovro psenicu jel kao sto rekoh videlo me 20 ljudi a on je mogao da misli da ga niko nije video kad je cornuo bale jel ga je video samo 1 covek.
Sto se tice daljih kompenzacija mislim da se nece usuditi.
 
Je l' si siguran da nije izgorela ? :D

E svasta ljudi rade, vrvt sam nekad pominjao, nama pre par godina jagnje odneli iz dvorista na zadnju kapiju... Kazu matori deru se ovce celu noc, isli gledali ne znaju sta im je, malo se smire pa nastave.. Kad ujutru nema ga jagnje, i to poveliko (sto kazu taman) nije ga bilo ni lako odneti...
Nije to ništa, neki u Obrovcu pre nekoliko godina odneli ovan od 120kg preko bedema od dva metra.
 
Sta im problem 120kg , znam slucaj da su odneli kasu od preko 250kg a preneli je preko pulta. Drugu kad su stavljali zavili bestonskim tiplama za beton.
 
И однели је низ степенице иза зграде. Наследници благајника су напрасно постали богати.(пишем о другој каси у другој држави).

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh