Nikad ovako !

I kod nas ne znam da iko još uvek spaljuje. Nije problem samo spaljivanje kad ga radi odgovorna i razumna osoba. Kad ga rade budale može postati problem. Verujem da im je mnogo lakše bilo da kompletno zabrane spaljivanje nego da poljoprvredinike podele na razumne i budale pa da samo budalama zabrane. :)
 
Nego da ne pokrećem temu, koji portal koristite za čitanje vesti iz zemlje i sveta? Ja se nekako naviko na onaj Blic jer ga Opera automatski ubaci kad se instalira. Moraću pod hitno da menjam naviku jer mi te budale pokvare svaki dan od rane zore. Na prvoj stranici im se konstantno nadje 5 od 6 vesti o ubistvima, sabraćajnim nesrećama i sličnim stvarima koje nikako ne želiš da vidiš, možda uopšte, a svakako ne dok piješ prvu jutarnju kafu.

Danas me iznervirali sa ovim "Turčinom" https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...-je-imao-pogresnu-percepciju-o-srbiji/cd3hk9r
koga i ovi drugi imaju kao istu vest samo drugi naslov https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2023&mm=10&dd=15&nav_id=2415364
Hmmm. Zanimljivo kako je uspeo da nam oceni i kvalitet asfalta i da nas toliko nahvali a proveo samo jedan dan u Bg i možda par puta prošao kroz Srbiju.
 
Pošto se danima pali sve živo po najvećem vetru, nekoliko puta za malo i selo da plane juče je sprovedena hajka.Inspekcija je špartala ceo dan kroz našu opštinu, gde god vide dim direktno se pojave i hvataju na delu.Lada Njiva sa plavim tablicama, inspektor sektora za vandredne situacije, policija, samo vojska nije angažovana.Nahvatali su dosta njih, zapisnik kaže jedan koji je nagrabusio metar dužine...Novčana kazna i verovatno pasivni status gazdinstva.
 
Sve je stvar kulture.Da je bilo po džepovima sve bi bilo OK.Sa našim mentalitetom ne može drugačije.
 
Sta ako nekom cigani upale da bi pabircili,kako dokazati ?.Meni se to desilo pre 3 godine,uhvatio sam ih na njivi,vatra na pola njive,jak vetar je bio,a oni vec pabirce sa kraja ....
 
Njima ne mogu i ne smeju ništa.Tih čokoladnih nema više za videti, pale naši beli sve u šesnaest toliko bezobzirno i nekontrolisano da je to postalo zabrinjavajuće.Što jači vetar to više paljevine.
 
Kako god.... paljenje je sigurno zdravije od silnih herbicida, insekticida i pesticida koje nam posle prodaju da bi prosipali po našim njivama u cilju zaštite useva od raznih patogena, insekata itd....
A sve to bi šibica rešila jednim potezom! Ali od te šibice nema para za njihov džep....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Blago vama ako je tako,kod nas ih ima previse,ovde ne pale nego kradu kukuruz pre zetve,moguce da im policija ne sme nista.A inace kod nas u selu pre nedelju dana kod jednog cigana u dvoristu vezao psa pored komsije odma do prozora i ljudi nisu mogli spavati,non stop laje.Komsije,nasi ljudi, zvali policiju i kad su ovi dosli ciga izadje napolje i kaze kao kad su ga zvali da ide za sns kampanju autobusima i da glasa tad im je bio dobar a sad im smeta kao ...i policija se okrenula i ode.Tako mi rekao komsija,njegove reci.
A koliko puta sam rekao da treba ciganima zabraniti pravo glasa ....mozete samo sanjati bilo kakve promene na rezultatima izbora dok god je njima dozvoljeno da glasaju.
 
Sinoš je neosvetljen i neobeležen šleper preprečio skoro ceo magistralni put u Kaću. Siv, bez reflektujućih traka, kolovoz je bio vlažan, rosila je kišica. Sreća pa je bilo u naseljenom mestu, uočio sam ga tek kada su ga osvetlili farovi.
 
Ja dosao da pokosim kad ono.......Jb.... sam mu sve kad saznam ko je.
380145411_151504918044132_5703756110447045109_n.jpg
 
Da bre,batica uzeo i kosio kuda je hteo. Hrane svinje kokoske il sta vec. Nema sta da se nada,nije uopste to neka steta ili slicno nego kako sme da udje u moje bez pitanja to me izludjuje...
 
Nazad
Vrh