Nikad ovako !

Како је неко писао у другој теми везано за аренде и земљу " то је што је земље..."
Аха ...
af3d4489a4817801a6f90ad4c9d30f43.jpg
 
Тренутак не пажње и ето несреће. Мени је берач једном отео штап из руке са којим сам гурао комушину са ваљак кад нагомила. То је био моменат како ме је почупао још ја се отимам са бераче око штапа. Био већ добро изморен и не контам да треба да пустим штап. Од тада сам увек гасио берач, а сада ако ми адаптер загуши угасим адаптер и доб па тек онда одгушујем, још на фантинија ланци баш добро вире напред за не пажњу створени да направе зло.
 
Ђаво не спава. Велика трагедија. Човек у тренутку помисли ајде брзо ћу али ... машина је јача и бржа.
У вези берача, не само да сам искључивао кардан већ и гасио трактор. Било је свакаквих повреда од берача.
 
Šta vam je pa ljudi su ostajali bez prstiju od pišljive kose zato što su gurali prste da odglave travu a kosa se vrati i odseče prste.
 
Pošto se danima pali sve živo po najvećem vetru, nekoliko puta za malo i selo da plane juče je sprovedena hajka.Inspekcija je špartala ceo dan kroz našu opštinu, gde god vide dim direktno se pojave i hvataju na delu.Lada Njiva sa plavim tablicama, inspektor sektora za vandredne situacije, policija, samo vojska nije angažovana.Nahvatali su dosta njih, zapisnik kaže jedan koji je nagrabusio metar dužine...Novčana kazna i verovatno pasivni status gazdinstva.
 
Је ли неком виђенијем другу члану пришла ватра?
Овде свако јутро прође пар аута и приколица са исеченим дрвима. А да пољочувар не зна...
Има сувих грана за сакупљање али већ је један у селу био за пример.
 
Kaže moj komšija 25-godišnjem sinu.
"Valjalo bi upaliti komušu." A ovaj odgovara.
"Ja više nepalim. Prošle godine sam zvao vatrogasce i iz Kostajnice i Dubice a i sam sam priplanuo.
Neću više. Kome se pali eno mu i njiva i šibice."
 
Pre neki dan me je drugi komšija oterao paljenjem sa njive. Video je da sam na njivi, video je gde vetar nosi ali je ipak nastavio da pali.
 
Kod mene neko od komšija upalio kukuruzište, plamen se proširio na nekoliko susednih parcela, između ostalih, i na moju...
U ataru su skoro sva kukuruzišta zapaljena...
Najgore je što se pali po jakom vetru...
Još se žalio jedan javno, " zakasnio" je juče s paljenjem, tj. predveče je "radio", uhvatila jaka rosa i nije htelo da izgori, moraće ovih dana ponovo da pokuša, ali ranije... 😶
Naravno, niko živ nije obrazdio kao nekada što se radilo, pa pa sačekaš na njivi i pratiš situaciju s tanjiračom za svaki slučaj...
 
Pošto se danima pali sve živo po najvećem vetru, nekoliko puta za malo i selo da plane juče je sprovedena hajka.Inspekcija je špartala ceo dan kroz našu opštinu, gde god vide dim direktno se pojave i hvataju na delu.Lada Njiva sa plavim tablicama, inspektor sektora za vandredne situacije, policija, samo vojska nije angažovana.Nahvatali su dosta njih, zapisnik kaže jedan koji je nagrabusio metar dužine...Novčana kazna i verovatno pasivni status gazdinstva.
Lada niva plave tablice, I kombi zeleni plave tablice, juce oko 16 casova,u ataru izmedju sela Zarkovac I Mali Radinci prosli pored mene. Vidim da su unutra policajci.
 
Nazad
Vrh