Nikad ovako !

Spletnice-snale 40-50 din komad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ми смо направили оне зихернадле од 5мм жице што иде на пика прсте од пресе. Јаке, не криве се и непуцају, а не могу саме ни да се раскаче.
И најбитнија ствар не дам да ми ико закачи осигурач на клини, ја га закачим ја одговарам ако се откачи. Значи и отац када ми помогне око качења приколица ја проверим осигураче на клиновима.
 
Е да видиш шта крмаче ураде од тих шнали. Користимо их у прасилишту у укљештењима. Кад је крмача немирна искриви их као да је жица.
 
Neprilagodjena voznja datim uslovima u naseljenom mestu!
Ako znas da prikolice ne koce a pritom su pune, onda se uvek pristupa motornom kocenju, a za to se treba pripremiti dosta ranije, laganom voznjom i pristojnim rastojanjem od vozila ispred sebe, a ne jurcati kao budala! Ako je ovo neki mladi covek platio je skolu dok je ziv, ako je pametan! Ako je sirovina ne vredi nista! Al u svakom slucaju dobro je prosao jer je ziv i nikog nije ubio, a to je naj vaznije!
 
Ja sam takodje sa kombajnom jednom ovako upao u nekadasnji bunar. Dosta nezgodan osećaj mogu reći.
 
Bunar sa nekadašnjeg dedinog salaša se par puta otvarao, jednom je upao zadnji točak od kombajna, a par puta je samo secovao bez da neko upadne. Ovo sa slika je najdrastičnije secovanje.







 
Комшију сам једва убедио да не затрпава бунар кад је купио салаш са земљом. До тренутка продаје имао је чисту воду, одлазио сам на тај салаш дој су живели тамо. Објекти порушени, само бунар штрчи у атару. А обично подрум тешки трактори и комбајни пронађу.
 
Код нас су из бунара вадили циглу и онда набацају грања и наспу земље. То држи док грање не отрули и једном приликом другар упао задњим точком са 5106,ала се јадник угрувао и истраумирао.
 
Na Baniji je posle zemljotresa bilo mnogo rupa i to mnogo većih. Prirodna geološka pojava ali ne prijatna.
 
Nazad
Vrh