Nikad ovako !

Јуче погинуо комшија у саобраћајној несрећи, сударио се са трактором. Радио земљу, држао доста стоке и још посао, вредан за све паре. Још се чека да истрага каже своје. Иначе пут је веома лош, постављао сам слике у овој теми, писао да су оставили хаос. И јутрос иде таруп, сређује банкину.
08e3cebd6146a428c3b09306a03d89c2.jpg
 
Ove godine nikad gore odrzavanje pored puta,trava i korovi izrasli po 2m tako da prilazi raskrsnicama nepregledni strasno.
Kad sam se pre mesec i po vracao iz Grčke, preko Ohrida duz cele Makedonije..uočljivo je bilo da su jedino mozda makedonci gori od nas sto se tiče kosenja trave kraj puta. Konstantno sam očekivao da mi iskoči neki papkar ili kopitar iz džungle pored, pa sam se drzao ograničenja brzine ne bi li se zaustavio na vreme ... za ne daj boze. Kod nas je nesto bolja situacija po srbiji .. dok je vojvodina uglavnom slična makedoncima.. :cautious:
 
Ove godine nikad gore odrzavanje pored puta,trava i korovi izrasli po 2m tako da prilazi raskrsnicama nepregledni strasno
Potpisujem, tako je i kod nas. Mislim da su samo jednom pokosili travu pored kolovoza, a sad ambrozije ko u priči. A ovamo svugde saveti za košenje ambrozije zbog alergije na istu. Izgleda da je ekonomski tigar malo onemoćao...
 
Ја само не могу да верујем ако већ неће да косе поред путева, јбт наруче прскалицу са једном граном и прскају тоталом све са пута колико дохвати. Брже и једноставније и верујем много јефтиније.
 
Nece niko k****m da mrdne.
Svi ocekuju da neko drugi uradi.
Nasa opstina je jedna od najgorih u drzavi pa to sto bi oni trebali da urade ne bih komentarisao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja idem sa malčerom po našem ataru, malčiram puteve, pored kanala, uvratine njiva, vokove i td. Od mene ima ,,jačih" bar deset. Kada bi svi to radili manje bi bilo trave, bilo bi lepše, čistije, manje bi idioti bacali smeće.
НЕк свако очисти испред свог и нема проблема. А не да чека општину да му дође и уради.Наравно мислим на приватни посед. То је једна од ствари коју бих кажњавао и то много.
 
НЕк свако очисти испред свог и нема проблема. А не да чека општину да му дође и уради.Наравно мислим на приватни посед. То је једна од ствари коју бих кажњавао и то много.
Mnogi su po inostranstvu a niko ga ne primorava. Mnogi su digli kirije i pokupili boga oca hektara njiva da rade a nemaju vremena za sve, eno stoje suncokreti crni kao ugalj a kada ce naci vremena da cisti pored puteva.
 
Mnogi su po inostranstvu a niko ga ne primorava. Mnogi su digli kirije i pokupili boga oca hektara njiva da rade a nemaju vremena za sve, eno stoje suncokreti crni kao ugalj a kada ce naci vremena da cisti pored puteva.
Кад буде плаћао камате на казне јер није платио неког или очистио сам онда ће свако имати времена,или ће купити малчер па полако. Овако не да нема смисла. Поготово би одерао људе који издају земљу у аренду а недају папире. Бацање смећа и сл,то мора да се кажњава и то жестоко.
 
Na kraju tako mora i biti.
Po stoti put ponavljam, veliki problem je i nedostatak kontejnera i ne odnosenje smeca.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene u seku svaka kuća ima kante za smeće, postoje i kontejneri, blizu je NS gde su kontejneri na svakih 100m. A atar pun smeća, tvrdim da 90% tog smeća bacaju naše kolege. U pitanju je skrnavština i bezobrazluk.
Nekada su džandari ušli po ataru, kontrolisali da li su njive čiste i da li je uredno ispred njive. Lenje su javno kažnjavali gde ih nahvataju.
 
Poslednja izmena:
Nece niko k****m da mrdne.
Svi ocekuju da neko drugi uradi.
Nasa opstina je jedna od najgorih u drzavi pa to sto bi oni trebali da urade ne bih komentarisao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
I kada hoće, i nešto odradi, pokosi svoje i pored toga i ulicu i put i pored bašte, okolo-naokolo, bukvalno nekih 2 sata trimerisanja, postavi se pitanje:
A zašto to radiš ?
To nije tvoje...
I to najiskrenije pitaju, ništa im nije jasno...
Naravno, primer je iz moga iskustva, ni ne pokušavam da objašnjavam , nema svrhe, a razlog je jednostavan, VOLIM DA VIDIM SREĐENO !!!!
Ako ne uradim sam, neće niko, još se iščuđavaju što to kosim i sređujem, a nije moje !!!!
 
Posledica komunizma. Nekada je zadužbinarstvo bilo vrlo, vrlo rasprostranjeno. A sada samo daj meni, ako nešto radiš korisno za društvo ološ smatra da si lud. Taj ološ u komunizmu je smatrao da samo postoje lične potrebe (uzmi koliko ti treba), a sada idu ti isti u Crkvu da isto traže od Boga da im da. Nisu verovali ni u komunizam, a ne veruju ni u veru.
Ne mislim na normalne ljude, isključivo mislim na ološ.
 
Nazad
Vrh