Nikad ovako !

Zeznuto je sto se ovo desilo za vreme godisnjih odmora . Inace bi neko sigurno dosao da pomogne SVOM narodu .
Sarkastican sam 😡
Evo da nasi malo vide sta radi susedstvo u ovakvim situacijama :
Susedstvo jos nije resilo probleme od zemljotresa, a onda je dosla i ova oluja... Nije lako nikome.
Prica mi komsija elektricar da jos uvek idu u okolinu NS da popravljaju struju, jos nije gotovo.


Битно да наши ватрогасци иду у Грчку да гасе пожаре, а наш народ ко шиша нека се сами сналазе.😡

Otislo je samo 50tak ljudi. To ne menja bitno situaciju kod nas, a moze da pomogne njima, jer njima bas trebaju vatrogasci.
 
Па нашим, људима нема ни тих 50 ватрогасаца да помогне. Провозају се од НС до Бачке Паланке и продужи мало до Младенова то је једно мало село пар км од Б.Паланке, и види колико би њима значили тих 50 ватрогасаца да им помогне у санирању штете и раскрчивања крша.
 
Трагедија за коју је лично крива држава. Ако могу да шаљу људе за Грчку могли су да мобилишу и све раднике електропривреде са корпама и ватрогасце да се ради на санирању штете на струјним водовима. Па људи у селима око Бачке Паланке нису имали струје 7 дана. На појединим местима жице и даље висе по земљи. То је срамота за коју неко треба кривично да одговара, код нас је пао далековод од 25000 w и нема нико да га санира док исто неко не погине. Најгоре је јер иде преко канала где људу иду на пецање и рекреирају се.
 
Тамо у врбасу је и побила струја свиње у објекту, пали каблови. У његушеву годинама висили каблови од телефона. Попадале бандере. Па су то једва решили. У селу не раде фиксни телефони 5-6 дана већ.
Када су пре десетак и више година слали ватрогасце са возилима у грчку до границе им се распало 5-6 гума на пар камиона. Крпили се како су знали и умели.
 
Ispred moje kuce navila se bandera ispod zica mogao je auto da prodje, odma sam vezao svetlo odbojni prsluk iz auta za zicu da se vidi, kamioni su se provlacili uspomoc stapa podizali smo zicu, u jednom trenutku je naisao kiper sa sljunkom i zakacio kabinom zicu sreca stao je izadje sofer i golim rukama uhvati za zicu skinu je sa kabine sreca izolacija dobra ili nije bilo struje koliko je imao sreće ni on sam ne zna. Posle naidje cisterna sa mlekom zaletio se nije bilo sanse da se zaustavi pokidao zice sreca opet nista nije bilo ali smo zice ja i komsija dobrim alatom sklonili sa ulice smotali i zakacili na banderu 2 m visoko, eps je dosao posle 7 dana da zameni betonske bandere ali tu drvenu kazu pomocna bandera nije nas posao a i nismo skoro radili tender nemamo samomosovi kablova uradi sam tako su rekli komsiji sto je i uradio kupio kabli i dosli iz epsa privatno popodne naplatili i prikopcali struju, tako celo selo kome god se otkacilo plati da te pripoje. Telekoma nema ni dan danas.
Hocu da kazem ne do bog nikome ali ima stvari koje moramo i samu sto bi se reklo use i u svoje kljuse, gde je bio kablu zasto nisu pokusali da ga obezbede itd
 
Svaka cast. Po meni je to i normalno. Neki ne razumeju da u tim situacijama svi treba da zapnemo. Prvo kod sebe, pa kod komsije... Naravno, ono sto je do nas, eps mora da iskljuci struju, oa mora.
Najlakše je cekati vatrogasce da ti namestaju crepove i krce dvoriste.
 

Прва слика грешком постављена остало је шума код Беочина да се види какав је то ветар дувао, а не могу да сликам да видите као то изгледа од Бегеча до Б. Паланке.
 
Nama nece da nasipaju makadamski put do kuca, izgovor je da opstina nema sredstava.
Predsednik opstinski budzet usmerio na privatne poslove.
Skoro cujem da je u bolnici i da navodno ceka papire da nije sam svoj, sto ce ga osloboditi odgovornosti.

Ova zemlja vapi za odgovornim i ozbiljnim ljudima na vodecim pozicijama ali nas boli stojko jos uvek...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
могли су да мобилишу и све раднике електропривреде са корпама и ватрогасце да се ради на санирању штете на струјним водовима.
Zasto mislis da nisu mobilisali? Sta mislis koliko stvarno ima RADNIKA u elektroprivredi (ne mislim na platnom spisku)?
код нас је пао далековод од 25000 w и нема нико да га санира док исто неко не погине.
Pa jel si prijavio? Ne moras da zoves EPS zovi policiju pa ce oni dalje po sluzbenoj duznosti.
 
Verovatno je osteceno hiljade gazdinstava. Koliko bi bilo potrebno radnika eps-a i vatrogasaca da se sve sanira?
Svako ima pravo na svoje misljenje, ali ljudima smeta kabel da odu da pecaju, a ocekuju da ljudi iz drugih opstina i delova Srbije dolaze kod njih u dvoriste da spremaju i krce. Kao sto rekoh, oko vodova nema zajebancije, a za ostalo brale zasucite rukave...
 
I mene to bas iznerviralo kad sam bio posle te bure u ns,svi se setaju i cekaju da im neko sredi ispred zgrade,pa da su normalni svi iz stanova da su izasli pa pokupili to barem na stranu i na gomilu pa ovi iz cistoce samo da kupe gomile ali ne,niko da mrdne sa prstima i sve se ceka na druge

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
На селу је друга прича, чим дрво падне на пут већ је метерицама.
995a97b672e49788f1e30e0b03fae252.jpg
 
Nazad
Vrh