Nikad ovako !

To se kategoriše kao lim.Nisam verovao dok nisam išao da kupim pločevinu od 10 mm u jednu firmu, rekao šta mi treba oni gledaju k'o tele u šarena vrata.Druže to je lim, nije pločevina, rek'o nisam ja metalac i ne znam stručne nazive, dajte mi to što mi treba a kako se zove nije ni bitno.
Isto tako u jednoj firmi vido presu za secenje pise "za lim od od 4-18mm"
 
Mesecima ne dolaze po smece, ljudi bacaju oko kontejnera, vetar i zivotinje to raznesu pa izgleda kao da se baca u krugu od 100m.
I ko je kriv?
"Pa narod jer je stoka..."
d788c9c0c160a55fa891e51db435a3f6.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Код нас у селу од следеће године преузима комград. И ово што раде тешко постигну. Како ће изгледати ко зна. Где је чишћење снега и улица, кошење и одржавање и остало. Од кад је села никад запуштеније није било.
 
Ne znam dal mi se čini il ti to imaš prikolicu viška?
Oterao sam ih ovako do njive jer veliki traktor nemogu da proteram preko drvene cuprije i uz to je i uska za njega,u toj prvoj njivi isam imao oko 1 t zita koje smo skinuli nekih 200m pre pruge i ono je u prvoj prikolici a iduce njive imam preko pruge,preteram ih ovako prazne,ostavim prikolice pa bajsom kuci za drugi traktor dok otac pretera kombajn i zapocinje vrsu,pune nikako ne teram preko sa ovim traktorom,vracam se za 5106 koji ce preterati jednoosovinke posle pune a rakovica ce kikindu. Uzgred,prikolicama rade kocnice i odradjena je i udarna ruda na kikindi,preteravam 3 ili 2 sporom i obavezno izadjem peske na prugu i pogledam pre teranja traktora. Nije ovo za primer nikako sto radim ali kad nemas vremena i sigurnog vozaca,najbezbednije je sam voziti i paziti koliko mozes
 
Koliko ti stane u ove prve dve jednoosovinke ? kod mene ove godine jedva 4 tone i to bas puna da bude a prosle godine islo i do 4.4 tone.. Jbga losiji hektolitar..
 
Oterao sam ih ovako do njive jer veliki traktor nemogu da proteram preko drvene cuprije i uz to je i uska za njega,u toj prvoj njivi isam imao oko 1 t zita koje smo skinuli nekih 200m pre pruge i ono je u prvoj prikolici a iduce njive imam preko pruge,preteram ih ovako prazne,ostavim prikolice pa bajsom kuci za drugi traktor dok otac pretera kombajn i zapocinje vrsu,pune nikako ne teram preko sa ovim traktorom,vracam se za 5106 koji ce preterati jednoosovinke posle pune a rakovica ce kikindu. Uzgred,prikolicama rade kocnice i odradjena je i udarna ruda na kikindi,preteravam 3 ili 2 sporom i obavezno izadjem peske na prugu i pogledam pre teranja traktora. Nije ovo za primer nikako sto radim ali kad nemas vremena i sigurnog vozaca,najbezbednije je sam voziti i paziti koliko mozes
Prica kao iz serije moj rodjak sa sela 😊
Bas si u nedodjiji .
 
Koliko ti stane u ove prve dve jednoosovinke ? kod mene ove godine jedva 4 tone i to bas puna da bude a prosle godine islo i do 4.4 tone.. Jbga losiji hektolitar..
Kada idem u ovaj deo atara,manje se pune,od 3.5 do 3.8t sipam u njih,kad idem u Gaj gde je neki put imao godomin imanje(pretpostavljam da znas gde je taj deo atara) onda ih punimo i preko 4.2t( a to je i neki plafon punjenja za ove moje). Ove godine nisu vagnule vise od 3.5t neki prosek bas zbog losijeg hektolitra,punjene do vrha.
Prica kao iz serije moj rodjak sa sela 😊
Bas si u nedodjiji .
Ma kao za djavola,mi imamo mnogo lep i ravan atar,ravni smo maltene kao vojvodina,tj bar ovaj deo sliva morave,ova sela od smedereva ka plani i dole malo dalje ali smo neki put imali lepu mrezu malih recica i potoka koje su bile pritoke jezave i morave i sad su one sve presusile( i konjska,i poizava,i račinica,i smrdana,i badrika,samo korita ostala ali su nezgrapna,po 4 do 6 m siroka i bogami i na nekim mestima i dublja od 3 m pa ne moze kroz njih da se gazi da bi se doslo do njiva) a ljudi ih jazili kako ko znao i imao e sad dosle vece masine i teze pa je muka za prolaz.
Kad bi znao kako je recimo kod milana11 ili ljudi koji su na obroncima sumadije,tek bi se zapanjio na njihovu muku gde teraju i kako rade njive ljudi,kod mene je laganica,jebu malo pruzni prelazi i ćuprije,hvala bogu pa nemamo brda,jos nam to fali.
Sve znam, zapadao sam sa punim prikolicama u sred leta a nije padala kisa po mesec dana.. :confused:
😂 znaci nisam jedini
Pored toga negde moraju i da se nasipaju putevi ili ravnaju velikim mašinama pred žetvu da bi moglo da se prođe.
U poslednjih 30 godina,od kad je pomrla stara garda koja je odrzavala uvratine niko se za sekirče nije uvatio da procisti svoje a kamoli da se odradi putna mreza,mahom radimo samoinicijativno i iz naseg dzepa,kad se nesto rusi kod ljudi ili rastura supa ili kopa tad jurimo da uzmemo i napunimo rupe po putevima.
 
Ovo nema u kojoj temi ne bi moglo biti.
Opstina Backa Palanka je pogodjena najvise u drzavi. Niko, ali niko se nije pojavio iz vrha ove banana drzave, ovog ekonomskog tigra.
Velika sramota i bruka za ceo narod, al jbg moze da trpi pa to je cudo jedno. Sreca pa nema ovakvo takmicenje.
 
Zeznuto je sto se ovo desilo za vreme godisnjih odmora . Inace bi neko sigurno dosao da pomogne SVOM narodu .
Sarkastican sam 😡
Evo da nasi malo vide sta radi susedstvo u ovakvim situacijama :
 
Nazad
Vrh