Nikad ovako !

Moj drug je prije dosta godina zakacio zice kombajnom , neznam detalje kako je to bilo , uglavnom kombaj se zapalio i izgorio skroz . Tuzio se godinama sa ed i nista nije uspio.
Imao je sreće što je mogao da se tuži jer uglavnom se završava tragično, čak i kad se niskonaponska zakači. Moj komšija je kiperom zakačio niskonaponsku mrežu, ubilo ga na mestu.
 
Meni nelogicno zicu da dohvati kombajn, ne znam na kojoj visini su zice ali su prilicno visoko.
Jos veca nelogicnost da sama od sebe padne i to u momentu kad je prolazio kombajn.
Mada cuda se desavaju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nije pala zica na kombajn, u pitanju je visi napon vjerojatno visi i od 10kV , kombajn ima dolje "uzemljenje" od statickog elektriciteta a dovoljno da su zice dovoljno nisko i da struja elektricnim lukom preskoci na kombajn. Jako davno ovdje to napravili dvovisinskom prikolicom, nisu dodirnuli zice, 3 mrtvih ,ali je napon preskocio sa felge na zemlju, istopio i gumu , a rukovaoca prikolicom ugljenisao , drzao se za prikolicu , ostali pokusali da pomognu pa poginuli.
 
Grabik, pogledaj bolje slike sa onog mog linka. Vidi se da je žica na kombajnu, a vidi se i u daljini stub na kom je jedna žica pala.
 
Вероватно је силос почео да пуца и покушали да га спасу. Колико се види то је неки танак лим на силосу, расцепао се као лименка од пива.
 
Imaju kod nas napusteni silosi od bivseg kombinata . Titini sto se kaze . Mi ko djeca se penjali gore inkognito. Kakvi su bili prije 40g takvi su i sada. Ali lim je minimalno 10mm
 
Takve ploče od 10mm u obliku H profila u kombinaciji sa ovakvim nitnama su dovoljne i za zeleznicko-mostovske konstrukcije a ne samo za silose .
b5e6a83697adc07e92a430e86993d3f8.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
To se kategoriše kao lim.Nisam verovao dok nisam išao da kupim pločevinu od 10 mm u jednu firmu, rekao šta mi treba oni gledaju k'o tele u šarena vrata.Druže to je lim, nije pločevina, rek'o nisam ja metalac i ne znam stručne nazive, dajte mi to što mi treba a kako se zove nije ni bitno.
 
Lim naravno.Jednom došao čokoladni koji kupuje staro gvojZe, amburatore, stare šporetoVE i ostalo.Gleda gomilu gvožđa i poče da kuka, jao brate, to nije dobro, sve će mi otići u plekovima, nemam zarade. 😂
 
Drôt (čita se drvot) slovačka reč i znači "žica".
Drotar- čovek koji prodaje žicu i limove, ili od istih izrađuje predmete....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh