Nikad ovako !

Kako je uopšte došlo do ove situacije ? Kako je prvi mogao da prodje i ugazi stazu za ostale i da li je taj uopšte normalan ?
Da dodam da nisam za eksere , ovako utabano izgleda kao normalan put , bar dok nije postavljena ova improvizovana prepreka .
Doduše ovako kako su poslozene tarabe neko će shvatiti da je to dvokrilna kapija koja se po potrebi otvara i zatvara u zavisnosti da li je prošao ili došao XI xi xi
Utabano je za dva dana rada i skidanja zita,prolazili su kamioni,traktori i kombajni,toliko nisam bio u ataru jer sam radio oko kombajna
 
Napravili put kroz moju njivu,bio danas da malo pokovem tarabe zbog barabe😂....
Табла: "приватан посед, забрањен присуп". Друга табла: знак видео надзор. Две ловачке камере (да чувају једна другу) са дојавом на мобилни телефон и мејл (цца 240€). Е онда поред захтева за накнаду штете и пријава за повреду поседа.
 
Знам их ја Врбашани су али родом из Србобрана. Чуо сам за обадва брата али нисам знао да им је и отац настрадао. Старији је моје годиште ишли смо заједно у школу само различита одељења. Данас су се Врбашани кумови, рођаци и пријатељи скупили па им косе жита и возе. Велика несрећа и трагедија за једну породицу само они да преживе, а гвожђе ће се опет купити.
 
Sad sam bas pisao sa Dukejom, ja sam od njih kupio kombajn jesenas. Jednom ljudi, vidis odmah u kakvu kucu ulazis. Gledali nekoliko kombajna tog dana i od kapije meni cale kaze ovde cemo da zavrsimo posao... Tako je i bilo.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Sad sam bas pisao sa Dukejom, ja sam od njih kupio kombajn jesenas. Jednom ljudi, vidis odmah u kakvu kucu ulazis. Gledali nekoliko kombajna tog dana i od kapije meni cale kaze ovde cemo da zavrsimo posao... Tako je i bilo.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Тихи људи домаћини, ми их сви знамо захваљујући њиховом послу са селектором. Они кад ти селектирају жито све ове семенске куће да се постиде.
 
Meni nelogicno zicu da dohvati kombajn, ne znam na kojoj visini su zice ali su prilicno visoko.
Jos veca nelogicnost da sama od sebe padne i to u momentu kad je prolazio kombajn.
Mada cuda se desavaju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Isti slučaj se desio kod nas prošle godine, otkačila se žica sa dalekovoda, pala u pšenicu i ljudima izgorela ne pokošena pšenica.Sreća nikoga nije bilo tada na parceli, izgoreli bi k'o licne.
 
Ne bi trebalo da može kombajn dohvatiti žice a naročito ne od visokog napona.One bi čak trebale biti toliko visoko da ne može ni el.luk da se napravi baš iz razloga da neko ne nastrada.
Pre desetak dana smo montirali reklamu na stub od trafoa ali nismo hteli višlje od 1,5m ispod izvoda od visokog napona.Da ne bi bilo nekog sranja bez veze.
 
Poslednja izmena:
Moj drug je prije dosta godina zakacio zice kombajnom , neznam detalje kako je to bilo , uglavnom kombaj se zapalio i izgorio skroz . Tuzio se godinama sa ed i nista nije uspio.
 
Nazad
Vrh