Nikad ovako !

Да, има их на тржишту. Вироцид, тако је регистрован на нашем тржишту. Користи се за дезинфеицију објеката и возила за транспорт стоке. Доза 0.25-0.5 % зависи од намене.
 
Специјалним летом из Африке на загребачки аеродром стигао је најмодернији сој афричке свињске куге.

За разлику од оног Кинеза који у Вухану сркну врућу чорбицу од шишмиша и тако зарази цели свет, овде је неки несретник у Сахари успео да замрзне заражен свињски бут, а само тако вйрус може да преживи 1.000 дана.
Онда је такво месо ђутуре са живим свињама послао за Загреб.

Ове савремене пошасти су толико интелигентне да знају да на Јадрану летња сезона увелико траје.
Да не би узнемиравао туристе који троше новац, вйрус је првим таксијем кренуо на исток за Славонију.

Брзо је препливао Саву и погодио највећу житницу Републике Српске, Семберију, али и сремски кулен се убрзо нашао на удару ове афричке батине.
Док се сиротиња брћка на Јадрану, погођени су најбогатији домаћини региона.

Афричка свињска куга тренутно је главно питање здравља животиња с којом се свет икада суочио, ми ћемо морати да се навикнемо на ову болест и живот са њом.
Каже ово нова струка, људи у белим комбинезонима који већ увелико вршљају по фармама.

Пољопривредним домаћинствима они деле унапред одштампаме билтене.
Овде су се угледали на своје колеге из СЗО који су пре 3 године људима делили унапред одштампаме летке о понашању за време тзв. ковйда.

Занимљиво је читати те препоруке у којима се људи моле да ветеринарима пријаве сумњиво понашање своје свиње и да имају поверења у струку и државу.
Убеђују их да ће им штета бити надокнађена јер се у случају само једне "заражене" свиње убијају и све остале.

Док је мени у око упала она тачка у којој се каже да су жаришта афричке куге она домаћинства која имају од 1 до 50 свиња, подвлачећи да болест није регистрована на великим фармама.
Ето колико су савремени вйруси паметни, они нападају само мала домаћинства док су гиганти који раде за највеће трговинске ланце имуни и на ову пошаст.

То и не чуди јер сетимо се да су за време ковйд геноцида једино велики трговински ланци радили без проблема и то боље него икад.
Док је инспекција затварала мале радње велике су отварали и у сред ноћи како би малтретирани пензионери као вампири у 3 ујутру куповали хлеб и млеко.

Као да смо доживели дежаву, униформе су им остале исте само су се јуришници променили.
Уместо "доктора" који препадају народ, сада то по истом сценарију раде "доктори" ветеринарске медицине са у слово истим наративом пред ТВ камерама.

Данас је временским приликама тј. контролисаним неприликама онемогућено човеку да произведе своју храну у башти а поред тога неке државе многа семена већ проглашавају својим производом па морате додатно да платите да би их посијали.
Ако не платите добијете семе чији плод неће имати семена па ћете следеће године платити дупло.

Храна се данас сматра толико моћним оружјем да је просто забрањено живети бесплатно.
Породице које засаде своју башту, које имају свој воћњак и које отхране само једну свињу за зиму, скоро да и не морају да улазе у трговинске радње.

Али они као такви су слободни људи и зупчаник који се не уклапа у савремену машинерију оваквог света.
Тако се данас не може живети већ се мора бити зависно од трговинских ланаца, апотека и гигантских корпорација.

Производња властите хране ствара прехрамбену сигурност, социјалну стабилност и представља стуб за једну породицу.
Успешна пољопривреда је изузетно важна и за националну самосталност, независност и државни суверенитет.

Стога је јасна ова серија координисаних напада на здраво домаћинство са жељом да се створи зависан роб, коме не дају да се врати ни у XIX век како би узгајао храну сам.
Они који се супроставе овом терору убрзо ће бити прогањани и хапшени.

Човек се преко милион година храни месом и то га је довело на врх ланца исхране.
Само мали број људи на свету не једе месо, које је заслужно за развој мозга код човека, као што је месо животињског порекла неизостављиво за развој деце.

Ми се само 5% времена свог постојања на земљи бавимо узгојом хране, пре тога смо ловили и сакупљали плодове.
Али и тих 5% времена када је човек одлучио да стане са ловом и храну почне да производи, утицало је на људско друштво вишеструко.

Променио се начин размишљања и ударен је темељ цивилизације какву данас познајемо.
Храна нас је и генетички променила, наша генетика није иста као код наших предака, ловаца.

Какве ли ће последице на нове генерације оставити ово силом произведено воће и поврће са укусом најлон кесе у коју је упаковано.
Данас постоје деца која уопште не знају за укус правог парадајза или краставца, они само знају да краставац изгледа као краставац али он је нутритивно празан.

Када униште и домаћи узгој животиња, а на добром су путу, фотографија доле показује какви мутанти из епрувета нам долазе и већ су увелико на рафама наших маркета.
ГМО аларми звоне на сва звона, показујући њихове свиње које су спремне за такмичење у бодибилдингу.

Брзо се заборавило да је у луку Бар 2016. године упловио брод из Аргентине за залеђеним месом из 1982. године.
Царина се похвалила овим открићем а нико се није запитао колико је оваквих бродова прошло до маркета јер овакве ствари излазе у јавност само по наредби и потреби.

Британска банка "Барклис" је 2012. године зарадила 800 милиона евра тако што се кладила да ће у свету доћи до кризе хране.
Профитирали су од светске глади и тако директно повисили цену хране на тржишту и они су најзаслужнији што је ЕУ недавно увела инсекте у прехрану.

Светски мешетари тржиште хране користе као игралиште и клађењем повећавају сиромаштво не само у сиромашним земљама, већ и у развијеним државама.
Челници исте банке поново су били видовити у времену ковйд геноцида и 2020. године издали су упозорење о глобалној глади која је на прагу.

Од времена тзв. ковйда, цена хране достизала је рекордне висине, поготово месо, кукуруз и пшеница, а светски мешетари као да су то знали те су за покерашким столом подигли улог и за 3 године зарадили преко 4 милијарде евра.
Цену ове њихове игре платили су сиромашни и гладни.

Не само та банка, банке широм света штампају превише новца који покриће своје вредности нема ни у каквом конкретном добру попут злата или сребра.
И зато људима треба све више новца да би купили храну а уместо да се цена хране ствара на фармама она се одређује на берзи.

И за време тзв. ковйда несташице хране и робе широке потрошње су се изазивале намерно.
Хиљаде контејнерских бродова са храном и горивом од Ротердама до Сингапура усидрени у лукама недељама су чекали дозволу за истовар.

Неки ју никад нису добили како би цене хране и горива под изговором несташице наставиле да расту.
За ово је заслужна крива на берзи и овде је јаснија она изрека:
"Већи је злочин основати банку него је опљачкати."

Британске банке опет предвиђају да ће се од вештачког меса у годинама које следе зарађивати око 140 милијарди евра годишње.
Док амерички милијардери по Америци купују хиљаде хектара обрадивог земљишта и пуштају га да зараста, само како га народ не би обрађивао.

Светски непријатељ број 1 за њих нису само свиње већ су и краве.
Владари света веле да краве загађују атмосферу и да би требали да једемо њихово вештачко месо, они још кажу да се количина метана у атмосфери почела нагло повећавати баш од те чаробне 2020. године.

Јадне кравице које безбрижно пасу у природи и праве гасове варењем као и сви остали сисари, оптужени су за производњу једног од 2 најјача гаса, метана.
Иако на светском нивоу оне га избацују 6% а све остале индустрије преко 85%.

Кажу да планети прети суша јер говеда троше велику количину воде за свој развој.
Иако је за производњу једног килограма јунећег меса потребно 300 литара воде, док је за производњу 1кг чоколаде потребно 20.000 литара воде а да би се произвео само 1 аутомобил потребно је пола милиона литара воде а годишње се произведе њих 70 милиона.

Краве не само да нису загађивачи него доносе доста тога доброг, јер се од крављег измета и метана производи струја.
Наш човек је и од измета успео направити новац, тако се у Врбасу од њега производи струја за 30.000 домаћинстава месечно.
Стајњак се кува на 40⁰ где се ослобађају ти штетни гасови који гасоводом иду у моторе који производе струју.

Око 100 тона стајњака овде се преради свакодневно у производњи биогаса.
Једно говече довољно је да направи 3kW струје дневно а говеда у Србији има скоро милион.

Производњом вештачког меса неће се спасити планета и смањити гасови измишљеног ефекта стаклене баште.
То је трик да се отвори простор за несметану производњу вештачког меса, рад нафтних компанија и аутомобилске индустрије када свиње нестану а краве се ставе у Зоо вртове.

Игре глади су почеле...

Пише: Деки РС
 
Kada sam napisao-da mi je ovde nešto sumnjivo_Ovaj tekst sve obrazlaže.Ali odmah sam demantovan od strane nekih stručnijih od mene.Prvo-prijavio je vlasnik 2 tovljenika i onda kreće lavina.Afrička kuga se kod nas nalazi već nekoliko godina i samo je aktiviraju kad je potrebno.Da li je potrebno sva grla ubijati.Pre par godina su i kod nas šetali u skafanderima i redovno obilazili tovljenike.Kako se slegala prašina-proredili su dolaske a kasnije su pozivali telefonom i pitali za zdravlje svinja.Da su tako sa koronom radili...
 
...Краве не само да нису загађивачи него доносе доста тога доброг, јер се од крављег измета и метана производи струја.
Наш човек је и од измета успео направити новац, тако се у Врбасу од њега производи струја за 30.000 домаћинстава месечно.
Стајњак се кува на 40⁰ где се ослобађају ти штетни гасови који гасоводом иду у моторе који производе струју....

U međuvremenu je Matijević kupio ovu energanu i zatvorio je, kupio je i farmu krava kaja je "proizvodila" stajnjak za potrebe energane, krave su ubrzo poklane, farma zatvorena u nedostatku mleka je zatvorena i skoro nova mlekara a bez posla su ostali radnici te mlekare, farme i energane a i veliki broj radnika iz ratarstva koji su obezbeđivali hranu za pomenutu farmu.... I sve to uz blegoslov opštinskog rukovostva i što je najgore uz ćutanje naroda....
 
Сутра предавање на тему афричке куге и шта можемо урадити да јој отежамо инфекцију. Радим на великим фармама, све у околини села тако да ако удари то је што је. И наравно кући држим да се метак не може избећи ако опали.
 
Човек је домаћин, три трактора, BMW X3,pasatB5,5, Honda hrv, kamion.....40krava, a све је у распаду. Није сам код свих "домаћина" је тако.
73e0df0e53ff0aaf3e072e2915116b01.jpg
6c63df207627383c6de66cba157c4554.jpg
aff1c8734ab934bb9df3f7a6d946526e.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Kako je uopšte došlo do ove situacije ? Kako je prvi mogao da prodje i ugazi stazu za ostale i da li je taj uopšte normalan ?
Da dodam da nisam za eksere , ovako utabano izgleda kao normalan put , bar dok nije postavljena ova improvizovana prepreka .
Doduše ovako kako su poslozene tarabe neko će shvatiti da je to dvokrilna kapija koja se po potrebi otvara i zatvara u zavisnosti da li je prošao ili došao XI xi xi
 
Poslednja izmena:
Ja gledam i ne vidim gde bi trebao da bude put, ovamo je skinuto zito kao da tu put nikad nije postojao
Mada kad bi im par guma stradalo ne bi im padalo na pamet da idu tuda...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Stvar je u tome sto ovde nema puta nikakvog uopste,niti ucrtanog na ijednoj karti. Ovo je njiva koju sam kupio od tetke pre 12 godina i razradio ju je,i ocistio od drveca i siblja do tad su je koristili kao skracen put jer im je tesko da putuju do njive 15 minuta duze pravi putem.to je njiva od 60 ari a uz nju sam uzeo u zakup 30 ari i izbacio iz igre coveka koji rafi zito i levo i desno od mene pa je zato moje progazeno. Stari( pravi put) koji treba da se koristi je maltene preoran i sad ne mogu da dodjem do jos jedne njive koju imam malo dalje od ove nego kruzim i idem od skobalja ka osipaonici pa predjem most koji preseca autoput e75 pa kroz mihailovacki atar i kroz osipaonicki putujem do moje njive. Umesto nekih 15 do 20 minuta meni treba vise od 1h30min da stignem do te druge njive. Zimus,i u rano prolece sam morao triput da je preorem jer su svi gazili i kad sam posejao morao sam jos dvaput da presejem suncokret.
 
Nazad
Vrh