Nikad ovako !

Vakcinaciju od cega,3 km u poluprecniku se proglasava zarazeno podrucje i treba da se zabrani bilo kakvo premestanje svinja i pojacana kontrola zdravstvenog stanja a ne ubijanje
Па стручњаци кренули да вакцинишу од обичне куге. Ето колико су били стручни и обавештени да од афричке куге нема спаса ни лека ни вакцине. Убијање је обавезно другачије не може да се спречи ширење заразе. Једноставно заразу могу, пацови, крпељи да пренесу. Из твог дворишта у комшијском и тако ланчано. Зато је убијање једино решењу.
 
A kako vi to mozete da pratite kretanje divljih svinja,ovde haraju atarom a niko ih jos malte ne nije ni video

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Даноноћним праћењем, данас је техника напредовала ја сам имао три, камере, термал, спектив. Сваку д.свињу сам могао из превентиве да одстрелим била то крмача са прасићима у стомаку или око себе, вепрови они су најопаснији јер у доба букарења могу и по 50км,да пређу за ноћ.
 
U bre @DraleTD ti si bio specijalac . Tebe ce prvog da salju na KiM 💪 . Neslana sala ali morao sam . Ne znam mnogo o ovoj temi pa prvo sumljam pa onda dosta pitam . A Drale po tebi zasto ne bi poklali sve svinje i prasice u tom mestu i dali u narodne kuhinje ili kao sto je neko pisao dati ih u hranu za pse ?
 
Najpametnije bi bilo da se domacinstvo stavi u karantin i da se unustavaju samo bolesne svinje a koje prezive prezivele su,prirodna selekcija,Ubijanje zdravih svinja je obicna glupost Po tome bi trebalo I nas da pobiju jer I mi prenosimo virus

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
@Goran Lukić kakva je situacija kod vas,ova sela preko brda je haos,Bubusinac,Bradarac,Trnjane ovde Petka za sad najvise pa mi i Klenovnik

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Koliko sam shvatio otisle su i tvoje svinje . Zasto ranije nisi pisao o tome ? Prosto mi je neverovatno da pre mene i jucerasnjeg dana niko nista nije pisao o ovome . Gde je ministarka da se oglasi sta se desava ? Jel ce to pola Srbije ostati bez svinja ?
 
Koliko sam shvatio otisle su i tvoje svinje . Zasto ranije nisi pisao o tome ? Prosto mi je neverovatno da pre mene i jucerasnjeg dana niko nista nije pisao o ovome . Gde je ministarka da se oglasi sta se desava ? Jel ce to pola Srbije ostati bez svinja ?
U posavini se pojavila i ovdje , iz Srbije u RS pa preko save u HR, prve svinje obolele "slucajno" kod lovaca , onda jos veterinari malo prosirili , nisu znali da je africka kuga pa lijecili obolele, zarazene 100% krepavaju , nema im spasa i nema vakcine za africku kugu , sada tuku samo kod onih kod kojih su nadjene bolesne, cak i u istom selu ne diraju kod onih gdje nema zarazenih. Sad da li bi ovi sto pricaju da se meso moze iskoristiti za ishranu, oni sami jeli takve bolesne svinje, druga je prica:)
 
Koliko sam shvatio otisle su i tvoje svinje . Zasto ranije nisi pisao o tome ? Prosto mi je neverovatno da pre mene i jucerasnjeg dana niko nista nije pisao o ovome . Gde je ministarka da se oglasi sta se desava ? Jel ce to pola Srbije ostati bez svinja ?
Da otisle su, da bar u necemu budem prvi u selu, pisao sam u svinjarstvu
 
U bre @DraleTD ti si bio specijalac . Tebe ce prvog da salju na KiM 💪 . Neslana sala ali morao sam . Ne znam mnogo o ovoj temi pa prvo sumljam pa onda dosta pitam . A Drale po tebi zasto ne bi poklali sve svinje i prasice u tom mestu i dali u narodne kuhinje ili kao sto je neko pisao dati ih u hranu za pse ?
Што се тиче КиМ ако почне тамо отићи ћу ја сам неће морати да ме шаљу.
Нама су рекли месо може за људску употребу али није препоручено да се користи у исхрани. Да ли се боје да не дође до неке мутације па постане опасно и за људе не знам. Иначе са афричког континента је и стигло путем сухомеснатих производа. И ове саламе из Мађарске и одакле све их шверцују код нас на пијацама нико не гарантује да у њима нема заразе.
 
Najpametnije bi bilo da se domacinstvo stavi u karantin i da se unustavaju samo bolesne svinje a koje prezive prezivele su,prirodna selekcija,Ubijanje zdravih svinja je obicna glupost Po tome bi trebalo I nas da pobiju jer I mi prenosimo virus

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Па карантин да али не би ни једна свиња преживела нема природне селекције све цркавају. Предпостављав по причи да вам двориште није ни дезинфиковано и како кажеш кроз цело село си носио лешине, а крв се сливала улицом?! Ако је тако то је чист дебилизам свако ко је прошао туда угазиу у ту крв болест је унео у своје домаћинство. Нестручност и не брига оних који би то требали да воде ће нас коштати превише. И ако је код тебе нађена а.куга код свиња не 6 месеци већ много више неби смеле поново свиње да се држе. Негде имам приручнике које смо добијали како поступати у таквим ситуацијама, али кад сам напустио посао ловочувара све сам то спаковао и дигао на таван.
 
Koliko sam shvatio otisle su i tvoje svinje . Zasto ranije nisi pisao o tome ? Prosto mi je neverovatno da pre mene i jucerasnjeg dana niko nista nije pisao o ovome . Gde je ministarka da se oglasi sta se desava ? Jel ce to pola Srbije ostati bez svinja ?
На жалост проћићемо као Румунија тамо су свиње десетковане па скоро нестале. Баш због не бриге државе тамо, је куга протутњала као стампедо. Само је једна фарма свиња успела да опстане захваљујући власницима фарме који су ситуацију озбиљно схватили и потрудили се максимално да је сачувају.
 
Dezinfikovano je dvoriste ali ostalo nije,mislim na put gde sam prolazio, po nekom napisanom pravilniku mogu da se ubace svinje posle 40 Dana po nekoj odredjenoj proceduri

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
И опет да поновим, неће свака животиња оболети. Али може да буде преносилац. Зато се све и уништавају да би се прекинула зараза. Е сад што члан барбула каже како ради инспекција, то је рецепт за игру без граница. О закопавању потребно милион дозвола, и дубина. И да се ту ништа не ради, гради итд. Али држава је, па јој се може. Ко има старих шпорета има и поклопаца од њих. Купи се сунђер од 2 цм, и искроји. Наспе се дезинфекционо средство и по потреби досипа. Тако може дуго да издржи течност. На ивице поклопца наварити L профил под углом 45° на крајеве да може аутомобилом да се гази. И кад се излази и кад се улази у двориште прећи преко тога.
 
Има тих пластичних кадица да се купе са све сунђером нису то неке паре. Ја би једну леђну прскалица поред улаза држао и пре уласка у двориште све прскао са њом. И што мање циркулисања по дворишту. А то Копање рупа то је глупост држава је кад су биле оне силне поплаве купила мобилне спалионице где су им сада? Ово је баш оно за чега су намењене фино дође камион у двориште попакује лешине и спали.
 
Moram samo da se ispravim . Rekao sam da drzava placa po 15.000 po svinji bez obzira na kg. Danas cujem da nije tako . Nego kada zakolju izmere i X 240 din. za svinje a 470 din. za prasad .
@BARBULA - jel si i ti toliko dobio ili je nesto drugacije ?
 
Nazad
Vrh