Nikad ovako !

Bice cena svinja jako skupa na jesen a pitanje je klanicara sta ce otkupiti
 
Mislis da se klanicari ovde nesto pitaju ? Ugasice i njih bez problema samo da naprave glad . I kazi mi @Maxa kako moje dve svinje uticu na sirenje zaraze ?
Prva i prava mera bi bila zabrana teranja nerasta od kuce do kuce . Ili neka drzava pouzima neraste i neka isplate kako treba 🤔
 
Није ту нераст само проблем, највећи проблем су дивље свиње. Оне су из Румуније пренеле афричку кугу у Вршачко ловиште прошле године и одатле је највеће жариште било. Јбг кроз твој атар прође заражен вепар ти наиђеш да обиђе своју њиву и не знајући пренесеш у свој обор афричку кугу. Зато треба избегавати оним у чему идеш по пољу да улазиш у своје оборе међу свиње дезинфекционе баријере и крај никог не примати у двориште од накупаца и ветеринара и понајвише ловаца. 😁
 
Ja sad razmišljam na glas,pa me ispravite ako grešim.
Ako se uništava na 80C, jel mož ta svinjetina da ide za pse?
Ja svakako kuvam svinjsko kad nađem za pse.
Par sati se kuva i daje se jerovima

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Могло би али опет постоји бојазан да ако се добро термички не обради да постоји могућност ширења заразе.
Највећи је проблем донети заражене свиње до места прераде, а да се зараза не прошири. Једноставно уништава се на лицу места и спаљује.
 
Ma kakvo crno spaljivanje, zatrpa se samo jos sam ja terao svinje kroz pola sela i pravo da ti kazem jebe se njima za propise vec samo dolaze reda radi, jos je ispektorka htela da mi zakojaju u dvoristu
 
Твоје нису биле заражене, мада кажу када је једном 60-70год била пандемија шапи и слинавке, људима су у двориштима убијали крупну стоку морали су људи у својим двориштима да их закопавају.
 
Kako su utvrdili da je to bas ta bolest ? Jel uzimaju neke uzorke od svinja ?
Види се по свињи, а када се отвори јетра буде крвава у облику цигаре. Највише д.свиња су налазили поред воде јер имају јако високу температуру и велику жеђ.
 
Зато да се зараза не би даље ширила, једноставно је тако ако се у селу појавила све свиње се уништавају.
Upravu si da se ne siri zaraza a ja zarazene svinje teram kroz pola sela i curi krv iz prikolice, unistavaju se samo tamo gde ima zarazenih
 
Не раде онда како треба 3км најмање у пречнику око жаришта се све уништава. Јбг код нас када је почела афричка куга свиња ветеринари брже боље кренули у вакцинацију свиња. У, вршачком ловишту ловочувари сваки дан после доношења и спаљивања лешева су, се на лицу, места туширали, и, одећа у којој су били је спаљивани.
 
Јбг нама до зајебанција али овим људима ни мало није. На предавању када сам био пре две године узели да сецирају пред нама заражену д. свињу ја нисам хтео да присуствујем. Иако смо имали оне комбинезоне,чизме, наногице, рукавице и маске. Једноставно нисам хтео да имам контакт јер шурак тада држао 13 крмача прасиља и другари имају фарму свиња. Нисам хтео да ризикујем да има донесем не дај Боже заразу. Много је већа брига и пажња од стране ловаца да се зараза не прошири него од ветеринара.
 
Не раде онда како треба 3км најмање у пречнику око жаришта се све уништава. Јбг код нас када је почела афричка куга свиња ветеринари брже боље кренули у вакцинацију свиња. У, вршачком ловишту ловочувари сваки дан после доношења и спаљивања лешева су, се на лицу, места туширали, и, одећа у којој су били је спаљивани.
Vakcinaciju od cega,3 km u poluprecniku se proglasava zarazeno podrucje i treba da se zabrani bilo kakvo premestanje svinja i pojacana kontrola zdravstvenog stanja a ne ubijanje
 
@DraleTD - odakle ti sve ove stvari znas ? Jel si veterinar mozda ?
Био сам професионални ловочувар па смо имали обуку и предавања када се куга појавила близу Србије. Ми смо били први обруч "одбране" јер смо били стално на терену и пазили на кретање д.свиња по ловиштима. Највећа бојазан је била од уласка из Румуније што се на крају и десило. Наредба је била да се д.свиње сведу на биолошки минимум али јбг већина ловачких удружења то није хтела да уради.
 
A kako vi to mozete da pratite kretanje divljih svinja,ovde haraju atarom a niko ih jos malte ne nije ni video

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh