Nikad ovako !

Bio danas malo u skitnji i imam sta da cujem . Moju opstinu cine cetiri sela - Opovo , Sefkerin , Baranda i Sakule . Danas su pocistili ceo Sefkerin od svinja a od ponedeljka krecu to isto i u Opovu . Centa je odavno zarazena i panduri stoje na ulazu i izlazu i proveravaju da svinje ne izadju iz sela . Jel znate vi jos nesto vise @Maxa
Koliko sam cuo daje se po 15.000 za svinju bez obzira na kilazu i ljudi poceli masovno da kolju 😳
 
На жалост афричка куга свиња. Многи не верују у ту кугу и понашају се много опуштено. Али где се појави морају све свиње домаће и дивље да се униште и спале. Најгоре што се та куга преноси помијама односно месо заражено афричком кугом није опасно за људе и месо се трпа у виршле, саламе. На тај начин кад доспе у помије којим се хране домаће свиње куга се преноси на њих јер термичком обрадом се не уништава вирус афричке куге.
 
Africka kuga vjerovatno. Kod nas krenulo oko Bijeljine i Samca par sela .
Da mislio sam na to . Nego nisam napomenuo misleci da svi znaju o cemu se radi . Juce su kao na prekidac krenuli sa ovom pricom . Pogledao sam N1 jutarnji i sva N1 centra ( Srb. BiH Cro ) su imala ovu temu . Jos je juce ujutru bilo i na rts1 i na prvoj .
 
Bio danas malo u skitnji i imam sta da cujem . Moju opstinu cine cetiri sela - Opovo , Sefkerin , Baranda i Sakule . Danas su pocistili ceo Sefkerin od svinja a od ponedeljka krecu to isto i u Opovu . Centa je odavno zarazena i panduri stoje na ulazu i izlazu i proveravaju da svinje ne izadju iz sela . Jel znate vi jos nesto vise @Maxa
Koliko sam cuo daje se po 15.000 za svinju bez obzira na kilazu i ljudi poceli masovno da kolju 😳
Danas i juce isao putem Vrbas-Kula i kad se ide od Vrbasa (pre mosta) oba dana stoji policijski punkt sa dvoje vozila. Juce bila dva omladinca sa kalasnjikovima u rukama a danas policija zaustavlja kombije i autoprikolice. Jel i to mozda zbog kuge?
 
Tako sto samo ime kaze suhomesnati proizvodi, ako se skuva ili ispzi nece se vise nalaziti
Umesto da nahrane gladne oni spaljuju. A gladnih ima. Što je meni teško da poverujem , ali ima gladnih u Vojvodini u godini 2023!
Pitanje koliko smo takvog istog mesa mi već pojeli iz ovih raznih uvoza. Ako se sa sigurnošću uništava na 70° zašto ga ne bi kuvali par sati na 120° ?
Evo ja bi prvi jeo takvo meso, kao što bi trebali i strčnjaci koji tvrde da je sigurno... Ali ne, imamo mesa viška pa spaljuj. Ipak treba da se uveze što više to bolje da bi kumovi, ortaci i ekipa zaradili žto više jer njima je uvek malo!
 
Bio danas malo u skitnji i imam sta da cujem . Moju opstinu cine cetiri sela - Opovo , Sefkerin , Baranda i Sakule . Danas su pocistili ceo Sefkerin od svinja a od ponedeljka krecu to isto i u Opovu . Centa je odavno zarazena i panduri stoje na ulazu i izlazu i proveravaju da svinje ne izadju iz sela . Jel znate vi jos nesto vise @Maxa
Koliko sam cuo daje se po 15.000 za svinju bez obzira na kilazu i ljudi poceli masovno da kolju 😳
U Glogonju vec 10-ak dana se ciste obori!
 
Umesto da nahrane gladne oni spaljuju. A gladnih ima. Što je meni teško da poverujem , ali ima gladnih u Vojvodini u godini 2023!
Pitanje koliko smo takvog istog mesa mi već pojeli iz ovih raznih uvoza. Ako se sa sigurnošću uništava na 70° zašto ga ne bi kuvali par sati na 120° ?
Evo ja bi prvi jeo takvo meso, kao što bi trebali i strčnjaci koji tvrde da je sigurno... Ali ne, imamo mesa viška pa spaljuj. Ipak treba da se uveze što više to bolje da bi kumovi, ortaci i ekipa zaradili žto više jer njima je uvek malo!
Уништава се преко 80° али, је препорука да се ипак то месо не користи за људску исхрану што је мени сасвим ОК. Сад што друге државе то не поштују и што такво месо трпају у саламе, виршле и остале сухомеснате ђаконије јбг то је друга страна медаље.
 
Kako mi ovo sve deluje sumnjivo.
Ништа ту није сумњиво болест је јако опасна и у овом периоду јако брзо напредује. Најгоре је где на неком домаћинству нађу кугу свиње не могу да се држе дужи низ година. Ако их из превентиве уклањају онда 6 месеци нема држања. Прошле године се куга појавила у ловишту Вршачки брег и ловочувар не испоштује процедуру и заразу пренесе у домаћинство својих родитеља. Лада Нива којом су из ловишта износили лешине до места спаљивања је на крају исто спаљена. Најбитније за свињаре је да се придржавају изолације у свом дворишту. Недозвољавати никоме да вам улази из ловишта, атара или других објеката и свињаца у ваше објекте. Ако вам дођу сеоски ветеринари са фикс идејом да пелцуји свиње од обичне куге свиња лопату и терајте их из авлије. Ви сами пазите кад улазите у оборе да имате посебну преобуку обућу и одећу са којом само у, објекте идете. Дезинфекциона средства у леђну прскалица и прскајте ципеле, чизме, одећу и двориште, возило којим улазите у двориште и којим доносите храну за животиње.
 
Драле, не производи се више вакцина против класичне куге свиња, то је радио вз суботица. Сви рокови су истекли тако да од тога нема приче. На вама је да свака категорија свиња у дворишту буде обележена. Прасад могу већ на залучењу да се обележе.
Вакцина за афричку кугу још није произведена.
 
Ja sam danas zavrsio sa turom, otislo sve😊od prosle nedelje sam krenuo sa utovarom pa lagano izbacio sve 88dana tova izlaz 125,93kg prosek, a zadnji izlaz je 98dan tova prosek isto 125,34kg a ulaz je bio 26,4kg prosek🍻
Sto se tice Africke kuge cuo sam da je krenula da probija na jednoj farmi u Banatu, zeznuta situacija, a prasad nikad skuplja 600dindzi plus pdv jedno prase izlazi 16.500din🙈 a rizik golem, vise srece mi je da izvucem 7icu na loto nego da sa turom izlazim na 0
 
Nazad
Vrh