Nikad ovako !

Zavrsio sam ftn, telekomunikacije, radim u srednjoj skoli i zemlju
E to je problem o kome ja govorim. Kada si upisivao te telekomunkacije ne vreujem da ti je plan bio da predaješ u školi (ne znam, ali mislim da to radiš) i da radiš zemlju. Mozda u suštini to i nije loše. U školi nema mnogo posla, a nema ni kući osima ako nemaš stoku ili neke nenormalne površine zemlje. Ali to nije suština. Verujem da kad si upisivao taj fax plan ti je bio ili da radiš u telekomu , ili nekoj prvatnoj domaćoj ili stranoj firmi. Da si hteo da predaješ u školi išao bi drugim putem. Pozdrav.
 
E to je problem o kome ja govorim. Kada si upisivao te telekomunkacije ne vreujem da ti je plan bio da predaješ u školi (ne znam, ali mislim da to radiš) i da radiš zemlju. Mozda u suštini to i nije loše. U školi nema mnogo posla, a nema ni kući osima ako nemaš stoku ili neke nenormalne površine zemlje. Ali to nije suština. Verujem da kad si upisivao taj fax plan ti je bio ili da radiš u telekomu , ili nekoj prvatnoj domaćoj ili stranoj firmi. Da si hteo da predaješ u školi išao bi drugim putem. Pozdrav.
U pravu si, nisam znao da cu zavrsiti u skoli. Da predajem, na zalost ( znamo koliko je to sve urusen sistem vrednosti kod nas).
Nije ni plata neka, ali imam slobodnog vremena za zemlju i porodicu je dobra strana koja me i drzi za sad da sedim na dve stolice....
 
Pa šta je problem što radiš u školi?
Časno zanimanje, a imaš pored toga vremena napretek.
Ima tu i finih mladih profesorki, pa možeš imati lepe kombinacije pa čak i ženidbu..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Lepo je to sto radis, imas sigurnu platu, fizicki ne tezak posao i znas kad pocinje i zavrsava radni dan. Pare uvek dobro dodju ali imati mir u zivotu i zdravu porodicu je bitnije od same plate.
 
Pa šta je problem što radiš u školi?
Časno zanimanje, a imaš pored toga vremena napretek.
Ima tu i finih mladih profesorki, pa možeš imati lepe kombinacije pa čak i ženidbu..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ozenjen sam, odavno pre 7 god 🙂 ne zalazim u te kombinacije na poslu.
Ma znam da je ok, ne kradem ne varam nikog, ali naruseno je sve to sistemom. Mnogo pritisaka, politike, svakakvih roditelja, nastavnik nema vise nikakvih prava niti o necemo odlucuje. Autonomija nastavnika se svela na nulu, pros insp kad dodje uvek je roditelj u pravu. I tako dalje da vas ne davim dalje, sve to ostavlja mucan utisak.
Vreme je ta dobitna strana jer se stigne na druge strane....
 
Nekako najvise degradirano zanimanje mi je farmaceut koji radi kao kasir u apoteci ili komercijala nabavka lekova za apoteke.
To sam uzeo za primer jer mnogima nema lepseg zanimanja od tog posla da li apoteka ili firmin auto i teren.
 
@pexkap - Ajde cuti komsija . Ima tu fino love na poklanjanju ocena . Jos sada inflacija pa i ta usluga ide gore 🤣 . Salim se naravno . Ja ne bih mogao to da radim . Vidim kako pricaju kako ti je lak posao . Rad sa tinejdzerima verujem da je nocna mora i za jaku psihu .
 
@pexkap - Ajde cuti komsija . Ima tu fino love na poklanjanju ocena . Jos sada inflacija pa i ta usluga ide gore 🤣 . Salim se naravno . Ja ne bih mogao to da radim . Vidim kako pricaju kako ti je lak posao . Rad sa tinejdzerima verujem da je nocna mora i za jaku psihu .
U pravu si treba jaka samokontrola, sada za najmanju galamu prema uceniku dobijas suspenziju, verbalno nasilje nad decom. Ne smes popreko da ga pogledas. Dok je deci u prevodu sve dozvoljeno i uvek su u pravu. Zato ce nam svaka sl generacija biti sve razmazenija.
A o mitu i korupciji, pa nije to dom zdravlja i policija pa da radi ko sta hoce, veruj mi za 8 god u skoli nisam ni kafu dobio na poklon 🤣🤣 nit ko nudi nit ko uzima 🙂
 
..........................ali naruseno je sve to sistemom. Mnogo pritisaka, politike, svakakvih roditelja, nastavnik nema vise nikakvih prava niti o necemo odlucuje. Autonomija nastavnika se svela na nulu, pros insp kad dodje uvek je roditelj u pravu. I tako dalje da vas ne davim dalje, sve to ostavlja mucan utisak.
............................
Istina , eto skoro sam slušao kumu ( predaje Matis u srednjoj školi ) kako traži neko alternativno zanimanje i izadje iz prosvete .
Nisam mogao da verujem , završila faks sa tom namerom , dobila stalno radno mesto sa punim fondom časova , sve u jednoj školi ( ne šeta tamo -amo ) , raspust , ekskurzije , sl.vremena koliko hoćeš , privatni časovi ............ ali avaj , iz razloga koji su delom gore pomenuti sve joj se zgadilo .
Kada sam išao u osnovnu školu ( pre 40god ) nastavnici su imali običaj da kažu " svaka generacija je sve gora i gora " i u vezi s tim vidjao sam male maturante kako nose majice sa natpisom " BOLjI VAM NECE DOCI "
 
Istina , eto skoro sam slušao kumu ( predaje Matis u srednjoj školi ) kako traži neko alternativno zanimanje i izadje iz prosvete .
Nisam mogao da verujem , završila faks sa tom namerom , dobila stalno radno mesto sa punim fondom časova , sve u jednoj školi ( ne šeta tamo -amo ) , raspust , ekskurzije , sl.vremena koliko hoćeš , privatni časovi ............ ali avaj , iz razloga koji su delom gore pomenuti sve joj se zgadilo .
Kada sam išao u osnovnu školu ( pre 40god ) nastavnici su imali običaj da kažu " svaka generacija je sve gora i gora " i u vezi s tim vidjao sam male maturante kako nose majice sa natpisom " BOLjI VAM NECE DOCI "
Нека кума оде мало на њиву или да бере малине по врелом дану, па ће је брзо проћи воља за променом радног места..
 
Нека кума оде мало на њиву или да бере малине по врелом дану, па ће је брзо проћи воља за променом радног места..
Nema kad , ušla je u priču i usavršava neke jezike ( C++ ........... ) , kaže da u timu njih 4 on-lajn ekipno odrađuju poslove....
 
Nazad
Vrh