Nikad ovako !

Sve je mehanizirano loženje.Ima dobrih zaštita.Najgori je nestanak struje.Ako brzo ne zatvoriš ventil može da bude dobar karambol.......
Po pricama znam kako je kod nas u slucaju nestanka iste .
Postoji agregat koji bi trebalo da pokrece pumpe ali avaj , ili se tesko pali ili ne radi , pa radnici izvlace zar iz kotlova .
Kazu da se tom prilikom uopste ne vide od pepela koji lebdi a kotlovi su jedan od drugog udaljeni 5-6M .
 
Bolnica ima agregat i uglavnom se uključije ali pumpe moraš ručno da uključiš,odmah jer dolazi do udara u sistemu i naglom porastu temperature.
Jesu li ti kotlovi većeg kapaciteta.
 
Jesu , sad ne bih znao tacno koliko je to u kilo-kalorijama , recimo kad podlazes vatru u prvom cugu ubacis 10-ak kolica .
 
Nemoj Dušane spominjati FTN i mehatroniku, mlađi sin zapeo na 4 godini sa tom mehatronikom, ostalo par komada i pitanje je šta će biti do kraja. Neki zadaci E1 i E2, promena profesora...
Jel im još daju bachelor diplomu posle 3 godine? Neka očisti ako mu je ostalo nešto sa te prve 3 godine, naka uzme i tu diplomu i neka beži odatle.

Edit.: Ups, greška... koliko vidim sad je mehatronika 4 godine. Ja kad sam išao bila 5. Onda očigledno nema tog posle treće godine, a i nje toliko daleko od kraja. Ništa neka se potrudi pa nek završi to. Najbolje ako je u mogućnosti da ponovo ide na predavanja iz predmeta koje nije dao pa preko kolokvijuma... A šta mu je E1 i E2? Osnovi Elektotehnike? Mene je to pojelo, još je u moje vreme to bilo spojeno u jedan predmet a ja majstor nisam davao kolokvijume tako da sam na taj ispit izašao blizu 20 puta. Na kraju položio, ali je možda bilo bolje da sam se posvetio lakšim predmetima, možda i ne bih odustao. Mada mi se sad nešto probudila želja da ponovo studiram. :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam, zaljubio se, žive zajedno u SM tako da pohađanje nastave je teško izvodljivo, ženidba za tri meseca, a mene do sada koštalo, kao jedan osrednji silos....On obećava da će završiti, a ja ne verujem u to, I onda kažu lako je čika Aci, ima komšinicu i tako to. ::novac:: :nono:
 
Ja sam bio 5 godina na ftn od 2005 do 2010, otprilike godina lanac zemlje. Znaci mogao sam kupiti 5 kj za tih 5 god studiranja, ali isplati se na kraju....
Sad si mi sve rekao .
Nije shija nego vrat , umesto osrednjeg silosa sad baratamo sa 5 kj . . .
Naravno nije sve u novcu , sreća je da deca hoće da uče i napreduju
 
U krajnjem, to je baš ono kako se roditeljima treba i vraćati.
Da što dalje vide uspeh svoje 'investicije'..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ja sam bio 5 godina na ftn od 2005 do 2010, otprilike godina lanac zemlje. Znaci mogao sam kupiti 5 kj za tih 5 god studiranja, ali isplati se na kraju....
Druže nešto ti skupa godina. Ja sam bio odprilike u isto vreme kad i ti. Jel si bio na budžetu ili ne? Meni je godina bila mnogo jeftinija.

Godina na faksu, bio sam sve vreme na bužetu to je odma -1000 €. Mislim plaća se i ovako, ali mnogo manje.
Drugi troškovi oko faksa knjige, prijave ispita, kurci , palci koliko može biti? Nekih 300-400 € po godini.
Stan 200 € /2 pošto sam sa cimerom živeo znači 10 meseci 1000€ + komunalije (koliko je to bilo?) mislim da nije više od 30€ svako dakle 300€.
Troškovi života (e ovde može da varira :)). Mislim da nisam bio preko 100€ mesečno. Dakle i tu 1000€. Naravno sad je ova stavka mnogo veća. Tad sam mogao da prodjem sa 2000 din nedeljno, danas nema šanse (mislim može teoretski, ali margarina i leba itd.)
Ne znam da li sam nešto izostavio?
Dakle kad saberem ja sam lanac zemlje potrošio za tih 4 god što sam bio.
ali isplati se na kraju....
Na koj način ti se isplatilo? Šta si završio? Čime se baviš?
 
Druže nešto ti skupa godina. Ja sam bio odprilike u isto vreme kad i ti. Jel si bio na budžetu ili ne? Meni je godina bila mnogo jeftinija.

Godina na faksu, bio sam sve vreme na bužetu to je odma -1000 €. Mislim plaća se i ovako, ali mnogo manje.
Drugi troškovi oko faksa knjige, prijave ispita, kurci , palci koliko može biti? Nekih 300-400 € po godini.
Stan 200 € /2 pošto sam sa cimerom živeo znači 10 meseci 1000€ + komunalije (koliko je to bilo?) mislim da nije više od 30€ svako dakle 300€.
Troškovi života (e ovde može da varira :)). Mislim da nisam bio preko 100€ mesečno. Dakle i tu 1000€. Naravno sad je ova stavka mnogo veća. Tad sam mogao da prodjem sa 2000 din nedeljno, danas nema šanse (mislim može teoretski, ali margarina i leba itd.)
Ne znam da li sam nešto izostavio?
Dakle kad saberem ja sam lanac zemlje potrošio za tih 4 god što sam bio.

Na koj način ti se isplatilo? Šta si završio? Čime se baviš?
Pa bio sam na prvoj na samofinansiranje, posle budzet. Ta prva mi bila 60 hiljada skolarina. Placao sam stan 5 god, bilo oko 150 evra mesecno, ali morao sam da placam 12 meseci da bi zadrzao stan. Plus komunalije. Dolazio sam svaki vikend kuci bilo posla na njivi, placao bus petak ponedeljak, devojka sadasnja zena mi iz istog mesta isto studirala u ns. Hranio se u menzi, rucak i vecera, prijava ispita i knjige ode dosta para. Nisam puno trosio na zivot nije bilo para. Zemlja nije bila da se razumemo 10k evra kao sad, bila je 4-5 k dobra zemlja.
Zavrsio sam ftn, telekomunikacije, radim u srednjoj skoli i zemlju ( ratarstvo i beli luk).

Zato sam rekao ugrubo lanac zemlje po godini Novog Sada, ali lepo iskustvo i isplati se.
 
Nazad
Vrh