Nikad ovako !

Ne znam šta bih vam rekao,bio jednu godinu u NS i batalio_Otišao odmah posle toga u inostranstvo i vratio se.Išao ovde težim putem al mi nije žao,znam da radim svašta,mogu da napravim pare,imam veću platu nego moji školski s faksom.Ispada kako se ko snađe.
 
Зато што је у Србији . све ненормално по броју уписаних на факултет нама ни јевреји нису равни ево пример средњу четворогодишњу школу заврши 55 000 омладинаца а државни факс уписало48000 студената и коће да ради у држави
 
Dva parna kotla i jedan vrelovodni-svi na gas.
U mojoj firmi su kotlovi još na ugalj , 3 večeri sam menjao kolegu ( inače rade u paru po smenama ) , mila majko kad se digne tumba ( prašina ) to je strasno , verujem da je i opasno po zdravlje .
Ova tvoja kombinacija je kao da vidiš dzambo-dzet u odnosu na njih .
 
I stvarno ih uvoze,radio u jednoj stranoj firmi tu u okolini i doveli oni neke Indijce.Za neki ono najprostiji rad,čišćenje.Kad sam video da se oni sa metlom 8 sati vrte u krugu od jednog metra kvadratnog počeo da se smejem naglas.
 
Mislim, nije fakultet samo koliko ćeš para uzeti posle ima tu i drugih, nematerijalnih stvari
Потписујем! Мени су и на вишој и на оба факса највеће задовиљство пружиле бруцошкиње. Сваке године нов буљук пуштен с' ланца.
У бре, тема је "Никад овако" а ја мислио "Увек овако".
 
Zasto ste ostavljali po 2-3 ispita ili 1 ispit i diplomski. Ne kapiram te ljude gulis nekoliko godina i onda na kraju umesto da odradis to do kraja ostanes bez diplome zbog 2-3 ispita.

Bacenih nekoliko godina uz vetar. Vajda je jedino ako radite u toj struci, i primenjujete steceno znanje.
Zato sto nisam znao engleski i spanski za sesticu . Sada znam jos manje . Sustina je da sam od 7 razreda osnovne skole hteo da idem u kuvare . Naime ta ideja mi je pala prilikom ispitivanja nastavnika matematike . Bas je nisam voleo i pitam ga ja jel ce meni trebati matematika za kuvara . On se nasmejao i kaze nece . Od tada moja zelja za kuvarom je samo rasla . No , posto se deca mnogo ne pitaju nego roditelji upisem ja gimnaziju koja je na 5 min od moje kuce . Bilo strava i ne zalim . Uvek sam jedva dovoljan bio ali nikada nisam pao na popravni . Treci razred polugodiste zavrsavam sa 12 jedinica ali bolelo me . Imao sam alibi u kuci zasto necu da ucim . Cetvrti razred kada je jutarnja smena bukvalno nisam ni isao u skolu . Zavrsim ja to i opet sam hteo da idem u visu kuvarsku . No opet promena i upisem faks na 10 min od kuce . To je moja prica . Ali ne zalim jer sam vec rekao sve to gledam kao sudbinu . Pre korone sam hteo da zavrsim kuvarski kurs ali onda pocelo to sranje . Mozda cu na zimu posle poslova da probam tu avanturu 💪
 
Jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane pa se setio da nije zavrsio faks

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad sam procitao ovu diskusiju na prethodne 2-3 strane mnoge stvari su mi postale jasnije zasto smo kao drustvo tu gde jesmo.
Ako ste gledali film a posle i seriju "Vikend sa caletom" jedna velika istina je recena kad Kasika ima raspravku sa ocem i ruzi ga zbog njegovog postenja.
Matori mu na sve njegovo ruzenje odgovara da i taj skupoceni sat sto nosi i auto koji vozi su delo "dobrih djaka".
Napredak jedne nacije se zasniva na znanju i promovisanju tog znanja. Kod nas su pare stavljene u prvi plan u svakom segmentu zivota a to nije dobro.
Pre neki dan sam se najezio listajuci nesto po telefonu i naletim na naslov "Mozete da zaradite i do 2500e za mesec ,a za ovaj posao nije potreban ni fakultet".
E pa zato nam sad kinezi grade puteve ,kopaju tunele ,grade mostove ,vuku rudu iz Bora u Kinu sele prljavu tehnologiju kod nas.
Nacija koja nema ili ne ceni svoj kadar je osudjena da bude kolonija ,a kod nas se u sistemu skolstva upravo to radi da se nacija sto vise zatupi ,da se stvori bezidejna radna snaga kojom je lako manipulisati i da se ubedi da je fakultet nepotreban luksuz kad moze dobro da se zaradi i bez njega.
Sve sto smo u zivotu stvorili i imamo materijalno jednog dana moze da se obrise kao potezom gumice.
Dodju komunisti i odrede ti da ti je dosta 10 ha zemlje ,prirodna nepogoda zbrise sve za par minuta ,upadnu lopovi i pokupe sve vredno sto imas ali znanje ne moze niko da ti uzme.
 
I stvarno ih uvoze,radio u jednoj stranoj firmi tu u okolini i doveli oni neke Indijce.Za neki ono najprostiji rad,čišćenje.Kad sam video da se oni sa metlom 8 sati vrte u krugu od jednog metra kvadratnog počeo da se smejem naglas.
Pogledaj malo kad prolaziš radove na autoputu ko radi :D na prvu pomisliš al je ovog opalio sunce, kad on pobegao od lavova :D U KG skoro svako gradilište puno Turaka, a priča se da će jedna firma da dovede hinduse da voze, kao nema kod nas radnika,a vozačima daju 63k platu :ROFLMAO:

Evo jedan kuka propada mu posao dva kamiona stoje, a pre par godina bio veliki šaljivdžija kaže baci kamen u žbun istrči par vozača, a sad se češe gde ne svrbi :D

Što se tiče fakulteta jedan profesor stare garde je lepo to objasnio, na kolokvijumu kaže deci slobodno prepisujte znam ja dosta inženjera koji rade kao taksisti i portiri u prevodu sve se svodi na lično zalaganje i želju za napredovanjem imao fakultet ili ne.
 
Milane jeste ali sa druge strane , na fakultetima i skolama se uglavnom uci da budes neciji radnik a ne da budes preduzetnik . Bukvalno svi , cak i ekonomija te uci kako da izracunavas ekonomske pokazatelje , a ne kako da nesto napravis sto se unaprijed ni nemoze izracunati .
Evo npr , medicina uci kako biti lijecnik , a ne kako pokrenuti ambulantu ,bolnicu , unaprijediti zdravstvo , pronaci i prodati lijek novi , poljoprivreda uci opstepoznato , a ne kako voditi farmu , istrazivati nove metode, ...
Cak je tako uglavnom i u ostatku svijeta a ne samo ovde.
Sta je Elon Mask naucio na fakultetu , ili Gejts,ili Tesla ili Jokic ili Bezos ili poznati dizajner auta, neko od nas na forumu ko ima dobru i naprednu farmumi biznis?
 
U mojoj firmi su kotlovi još na ugalj , 3 večeri sam menjao kolegu ( inače rade u paru po smenama ) , mila majko kad se digne tumba ( prašina ) to je strasno , verujem da je i opasno po zdravlje .
Ova tvoja kombinacija je kao da vidiš dzambo-dzet u odnosu na njih .
Sve je mehanizirano loženje.Ima dobrih zaštita.Najgori je nestanak struje.Ako brzo ne zatvoriš ventil može da bude dobar karambol.Kako bih se ja mogao baviti poljoprivredom.Nisam ja ko oni što mogu da spavaju 2 sata ili da uopšte ne spavaju.
 
Nazad
Vrh