Nikad ovako !

Ovaj se izgleda sprema da pusti one navatane do zuba naoružane teroriste .
.........................................

Ovo sam napisao pre 7 dana , trebalo bi me zaposliti u ministarstvo spoljnih poslova ( kao savetnika ) palatu pravde ili bar zvati kao političkog analitičara na heppy ( aktuelnosti , ćirilica ) ili pink , kod Jovane ( subotom )

 
Ovo sam napisao pre 7 dana , trebalo bi me zaposliti u ministarstvo spoljnih poslova ( kao savetnika ) palatu pravde ili bar zvati kao političkog analitičara na heppy ( aktuelnosti , ćirilica ) ili pink , kod Jovane ( subotom )

Pa nego šta će. To se znalo odma. Kavi crni teroristi. To su raničari koji tuda verovatno redovno prolaze kad idu u patrolu. Naši im tolerisali, ovaj put napravili sačekušu i pokupili ih da Vučko ina sa čim da pregovara. A vidim ispregovaro je ko i sve oko Kosova. Mi posltili njihove , a oni rekli hvalja.
 
Primer iz jedne od najsiromasniji opstina
E sada, ovaj gospodin tu kao nesto ostanite imate mesta kod mene, fale radnici, majstori bla bla, taj isti je profi variocu prolse godine nudio 50000 platu. Ovaj se samo nasmejao okrenuo se i vratio se za Nis.
Prozivdonja fabrike se nalazi u hali koju je nekada koristila EI Plastika, hala pravljena 60ih godina, leti vrucina unutra ce se umre, zimi ladno, wci ostali isti kao 90ih. Uslovi za rad varioca, onih sto bruse(prave se kontejneri, kamioni za izvos zmeca i cisterne) su katastrofa, bukvalno ostavljas zdravlje u hali, kao pre 50 godina.
U poslednje dve godine vise mladjih je napustalo poslove u Nisu i probalo da radi u toj fabrici i odustali, em plata mala em uslovi losi.

Sto se tice placanja ovde i preko, rodjak, dobar majstor, godinama pravio krovove, pa se prebacio na zidarski/molerski poso.
Sa 50 i nesto godina otiso u Nemacku 2019. kada video da za isti posao dobija mnogo vise para covek odlucio da penziju doceka u Nemackoj,
Kaze kada je ovde, radi od 7 do 17h, onda obavezno nesto cacka akda dodje sa posla ili kod sebe kuci ili radi privatno, vikendom obavezno se ide na selo i radi poljoprivreda, doso u Nemacku da odmori :). Radi od do i toliko, posle se proseta i odmara
Pazi kad sam isto pomislio dok sam čitao prilog. Plati pošteno ljude pa će sami ostati. Majstori se lako prekvalifikuju. Pogrešno je shvatanje da za dobrog majstora mora da imaš 15 godina iskustva, mislim svakako pomaže ali, ubedjen sam da za godinu dana neko ko ima talenat, dobru osnovu, volju da uči i dobar program tj. neko ko zna da ga nauči (ne zna svaki dobar majstor dobro da prenese znanje) može postati sasvim solidan majstor. I ovako je tim strukovnim školam 90% samo gubljenje vremena. Kad izadju ništa ne znaju. Jedini klinci koji mimo škole rade taj zanat nauče nešto.

A taj vaš "humanista i lokal patrita" što plaća maturu i stipedije, a ne i radnike rako bih da koristi to za samopromociju. Plus verujem da će ti što prihvate stipndiju piti prinudjeni da rade kod nejga odredjen br. godina za tu bednu platu , ako ne i manju. Ustvari šat više ubedjen sam da je to uslov :).
Pare jesu veliki problem, ali ne i jedini u ovakvim slučajevima gde mladi (a ni stari) ne vide nikakvu prespektivu u ostajanju u rodnom mestu.
 
Poslednja izmena:
@dusanboss - a cime bi se bavio u zivotu ako nije tajna ? Jel zavrsavas neku skolu ili si je zavrsio ?
Završio dva fakulteta. Nisam ja baš tako mlad. Da budem iskren nisam dva. Za jedan mi fali nekoliko ispta da dam treću godina posle čega mugu uzeti onu "bačelor" diplomu. Drugi sam završio čisto da bih imao stepen i da kao neku struku pošto sam u srednju gimnaziju išao.

Imam neke planove o kojim ne bih da govrim pošto kad god sam u prošlosti pričao uvek mi se izjalovilo. Rećiću samo da su vezani za inostranstvo pošto ovde ne vidim perspektivu.
 
Pazi kad sam isto pomislio dok sam čitao prilog. Plati pošteno ljude pa će sami ostati. Majstori se lako prekvalifikuju. Pogrešno je shvatanje da za dobrog majstora mora da imaš 15 godina iskustva, mislim svakako pomaže ali, ubedjen sam da za godinu dana neko ko ima talenat, dobru osnovu, volju da uči i dobar program tj. neko ko zna da ga nauči (ne zna svaki dobar majstor dobro da prenese znanje) može postati sasvim solidan majstor. I ovako je tim strukovnim školam 90% samo gubljenje vremena. Kad izadju ništa ne znaju. Jedini klinci koji mimo škole rade taj zanat nauče nešto.

A taj vaš "humanista i lokal patrita" što plaća maturu i stipedije, a ne i radnike rako bih da koristi to za samopromociju. Plus verujem da će ti što prihvate stipndiju piti prinudjeni da rade kod nejga odredjen br. godina za tu bednu platu , ako ne i manju. Ustvari šat više ubedjen sam da je to uslov :).
Pare jesu veliki problem, ali ne i jedini u ovakvim slučajevima gde mladi (a ni stari) ne vide nikakvu prespektivu u ostajanju u rodnom mestu.
Upravo to, koga majka rodi za majstora taj moze svasta da radi i da menja zanat samo da oce
 
Ovo sam napisao pre 7 dana , trebalo bi me zaposliti u ministarstvo spoljnih poslova ( kao savetnika ) palatu pravde ili bar zvati kao političkog analitičara na heppy ( aktuelnosti , ćirilica ) ili pink , kod Jovane ( subotom )

Znalo se da je pretstava (rijaliti), samo jedan u nizu u zadnjoj deceniji.
 
Završio dva fakulteta. Nisam ja baš tako mlad. Da budem iskren nisam dva. Za jedan mi fali nekoliko ispta da dam treću godina posle čega mugu uzeti onu "bačelor" diplomu. Drugi sam završio čisto da bih imao stepen i da kao neku struku pošto sam u srednju gimnaziju išao.

Imam neke planove o kojim ne bih da govrim pošto kad god sam u prošlosti pričao uvek mi se izjalovilo. Rećiću samo da su vezani za inostranstvo pošto ovde ne vidim perspektivu.
U inostranstvu ima puno bala za utovar, bolje nego ovde da ti broje manje i prave te budalom..
 
Pazi kad sam isto pomislio dok sam čitao prilog. Plati pošteno ljude pa će sami ostati. Majstori se lako prekvalifikuju. Pogrešno je shvatanje da za dobrog majstora mora da imaš 15 godina iskustva, mislim svakako pomaže ali, ubedjen sam da za godinu dana neko ko ima talenat, dobru osnovu, volju da uči i dobar program tj. neko ko zna da ga nauči (ne zna svaki dobar majstor dobro da prenese znanje) može postati sasvim solidan majstor. I ovako je tim strukovnim školam 90% samo gubljenje vremena. Kad izadju ništa ne znaju. Jedini klinci koji mimo škole rade taj zanat nauče nešto.

A taj vaš "humanista i lokal patrita" što plaća maturu i stipedije, a ne i radnike rako bih da koristi to za samopromociju. Plus verujem da će ti što prihvate stipndiju piti prinudjeni da rade kod nejga odredjen br. godina za tu bednu platu , ako ne i manju. Ustvari šat više ubedjen sam da je to uslov :).
Pare jesu veliki problem, ali ne i jedini u ovakvim slučajevima gde mladi (a ni stari) ne vide nikakvu prespektivu u ostajanju u rodnom mestu.
To je sve samo nije pogrešno shvatanje.
 
Dule koji su to fakulteti?
Ako BiH morao da se kladim , tipovao bi FON - BG ili možda FTN - N.S
Tu si negde Milioce. FTN, odsek Mehatronika. Odustao posle treće godine jer sam spao sa budžeta, a i skapirao odavno da je to gubljenje vremena i da ne dobijam mnogo sa tom diplomom.

Drugi je famozni Megatrend koji baš i nije tako naivan kako ga svi predstavljaju. Verujem da je najozbiljniji privatni fakultet u zemlji.
E sad postoji ta začkoljica privatno-državno gde su ljudi ubedjeni da su svi državni vakulteti teški i pošteni , a svi privatni laki i gde se kupuju diplome. Ljudi verujete svom čika Duletu. Ta granica je jako zamućena i nije ta podela baš tako oštra. Diplome se kupuju svuda. Ja sam moju pošteno zaradio. Izašao na svaki ispit, naravno bilo je retkih gde je bilo dovoljno da se pojaviš, ali bilo je i onih za koje si morao da pošteno učiš.
Ništa bolje nije na lakšim državnim fakuletetima pogotovo ovim višim školama ako se još tako zovu. To garantujem.
 
Ne znam odakle ti to da ne dobijaš mnogo sa mehatronikom,to je smer koji se strahovito traži u privatnim firmama a naročito u inostranstvu.
A što se tiče privatnih fakulteta bio sam prisutan dok sam radio u stranoj firmi kada je jedan ozbiljan menadžer tražio od HR-a da mu raspiše konkurs za jednu poziciju.Ona mu donela gomilu CV-ja.On joj rekao da mu odvoji posebno privatne i državne fakultete.Kada je ona odvojila,on joj ladno vrati CV-je od kandidata sa privatnih fakulteta a da ih nije ni pogledao a sa druge gomile izabere nekoliko koji su ga zanimali.
 
Душан, могла је да ти предаје зорана михајловић ако и није . На послу је пар њих ишло упоредо на посао и факултет да би добили "класу" што би рекла госпођа министарка. Одем са другом (који ме наговарао да упишем, због неког бонуса) да видим шта, како, био фарминг и сточарство, ништа што мени игра улогу. Осим наравно дипломе да кажем да имам. Људи који су кренули почетком 2000-тих кажу да су професори били веома озбиљни и тражили свашта нешто. Ипак решим да пропустим и нисам се зезнуо када се погледам шта раде дипломирани а шта ја. У струци нико не ради, али има диплому. Људи што су завршили пре 20-так година су на одговорним позицијама али су они имали предност искуства које су надоградили. Са времена на време наиђе неки или нека са дипломом, и избаци их поплава за годину дана. Мисле у живој производњи добиће климатизовану канцеларију. И биће неки директор/управник право са факултета.
Е сад тај твој други факултет је веома тражен ма шта ти мислио, конкретно у црпним станицама и заливним системима.
 
У случају моје струке као што сам навео и нема неке среће са приватним дипломама. Џабе ти њих обучаваш ако они циљају на канцеларију. Остаје теби посао опет.
 
Nazad
Vrh