Nikad ovako !

Imam komsije ,uspjesni poljoprivrednici ,sin odluci da bi trebalo da uzmu radnika iz sela u sezoni , da nerade sve sami . Stari njegov mu reko "jel ti stvarno mislis da on moze da zaradi i za sebe i za tebe " ? Pametan covjek.
 
Paa, dugo je bilo, "ako nećeš ti, ima ko hoće"...
Eee, nema više...
Okrenulo se...
Neko reče, ponuda-potražnja, a ja dodajem, i špekulativne radnje... :p
Da se razumemo, bio sam sa obe strane tih pomenutih vila, koje sam ipak imao u vlasništvu...
Eno ih 5 komada čuče u ćošku stare prazne štale, čame čekajući...🤣
Da dopunim,nešto što često potenciram, budućnost je u uslugama, ne u proizvodnji...
Nije problem ni platiti pošteno,ali čim okreneš glavu ruke u džepove ili se hvataju za mobilni malo je njih koji će pošteno da ti odradi 7 sati od 8 radnih.efektivni rad nekih 5-6 sati "ako"
Kako ti reče bio sam sa obe strane vile
 
Ako mi išta smeta u Firmi gde radim je to što se veoma lako odreknu odličnih radnika sa višegodišnjim stažom kod njih...
Bez ikakvih problema dozvole, mogu reći, mirne duše, njihov odlazak...
Iz bilo kog razloga...
Namesto takvih, dovedu 3 "radnika", uglavnom sa 20 godina, ali starosti 😂 , i posao "ide"...
Produktivnost te trojice nije čak ni na nivou onog jednog što je napustio...
Logike nema, ni vezu s vezom....
I onda traži učinak, kako da radim s , kako reče @vosi , gomilom nezainteresovanih, sa rukama u džepovima ili mobilnim...
Dođu na posao da im protekne dan...
I kad će plata ? 🤣
A kada radim, gledaju me ko ludaka , prišivaju etikete da skupljam poene kod gazda...
Ne smatram sebe nekim "vrednicom", znam dosta ljudi daleko vrednijih od mene, ali ova mlađarija je stvarno katastrofa...
Zanimljivo, ali posao "napreduje"...
 
Poslednja izmena:
Ako sve filozofiras kao ovo sto si izfilozofirao onda ga mani. Pa i ti si se cenkao kad si detelinu kupovao.
Jesam se cenkao što je deo trgovine. Poslao čoveka i uzeo oko 500 bala, verovatno znaš bolje od mene. Ali ne razumem kakve to ima veze sa mojim komentarom ? Moji bivši radnici i sada pričaju da im je kod mene bilo najbolje, ja sam uvek bio ispre njih i vukao. Smetaju mi oni koji bi da oni gledaju a drugi da radi po ceni koja njima odgovara. Tvrdim da većina od tih kojima je skupo ne bi išli kod drugog za veće pare da rade taj posao, a ja sam išao. Pre neki dan sam platio seme soje 220 din/kg, žalio sam se jer sam dobio BUĐAVO ,,seme". Cena je uzmi ili ostavi.
Koja je moja reč laž, zla namera ili kako ti kažeš filozofija ?
 
,,Humanitarne organizacije" u engleskoj imaju malo preko 1.3 miliona hektara u svom vlasnistvu dok postoji i oko 6000ha koje vojska( tj jedna odredjena jedinica) obradjuje za svoje potrebe, tj to je ostavljeno od strane vilijama osvajaca njegovoj najodanijoj ceti koja jos uvek postoji u formi nekog puka ili garde i zaboravio sam joj i ime i oznaku,(davno sam citao) i to je njihovo i izdvojeno je od vojne zemlje.a u americi mislim da je oko 250 miliona hektara drzavna zemlja od ukupno 900 i nesto miliona hektara.
900 miliona akri ne hektara al nebitno
Raspitao sam se , ima nesto vrlo malo obradive zemlje u sad drzavne , vlasnistvo neke skole ,nesto otkupljeno u vezi drugog svjetskog rata, i nesto oko nekih elektrana , zanemarljivo malo .Ni govora o trecini obradive zemlje da je drzavno
 
Cek bre . Mislis na sebe ?
Inace samo da kazemo ko ne zna da je Idvor No1 u proizvodnji lubenica . Sakule No1 u proizvodnji belog luka . Tako da u moje selo nikakvo zlo ne pokusava da dodje 🤣
Nema kod mene dzonija, samo zeleni torpedi od skoro 40 godina....😉 mozda bude neki ruja uskoro i to je to. A za Idvor je sad pored lubenica, dosta posejano i belog luka oko 200 lanaca, ima paprike i crnog luka dosta. Ali sto ima novih traktora, cudo jedno....
 
Radnik i treba da se plati lepo i posteno sto i sam radim , ali ne treba on da mi izvodi matematike koliko ja zaradjujem i na osnovu toga da mi formira cenu ,jer kao sto rekoh kad cena proizvoda bude losa on na osnovu toga nece da spusti cenu njegovog rada tako da to za koliko ja prodajem svoj proizvod se njega ne tice . Znaci nismo ortaci pa da delimo . Moji prethodni postovi su se odnosili na to .
Slažem se, al onda ni ti ne onda treba da ulaziš u to dal je mnogo platiti 35 po bali. Ako ti odgovara plati ako misliš da je mnogo i nemoj da izvodiš matematiku da li neko u firmi radi za 40 000 mesec dana. Ako misliš da ideš u minus nemoj to da radiš i gotovo. Inače da ponovim ja sam radio za 25 od bale. Bio bih zadovoljan sa 30, ali poštenih.a ne da me neko zajebava sa smanjivanjem brojem bala, sa preteškim balama i sa pentranjem po kanalima.
 
Kolega zavisi i od toga koliko ima bala. Vas cetvoro danas ladno mozete 1000 bala da odradite i 35000 da podelite. Neko nema ni vile da ponese, a ipak vlasnik treba da ima i jedan ili dva traktora prikolice, kosacicu, balerinu, presu, gorivo za sve operacije. Verovatno vas pocasti picem, mozda i hranom tako da nije bas sve to tako. Ni gazdi to nije palo sve sa neba.
Od jedne ture bala kupi balerinu, od duge ture kupi kosačicu. 539 i prikolice ima, nije kupljeno specijalno za bale. Koliko se nafte potroši za ove operacije ne znam, al verujem da su daleko od velikih potrošača. Toliko o ogromnom kapitalu koji je uložen. Naglasio sam da pričam o ljudima koji prodaju bale. Da je za svoje potrebe ne bih bio toliko glasan u kritici.
Ali računati hranu i piće u gazdin trošak... Mislim stvarno. Pa sad je 2023 godina, a živimo u jednoj od najplodnije regija sveta da li to upštetreba da se pominje? Kod mene su radnici i posle manje od sat vremena posla dobijali piće i meze i nikad mi nije ni palo na pamet da to računam ka neki moj trošak. Koliko bre jedu ti vaši radnici? 3 praseta i vuka i popiju 5 gajbice piva? :ROFLMAO:
Inače ja gde sam radio hranu nisam dobio (niti sam očekivao) niti smo imali vremena da jedemo, a i da jesmo ne bi mogli kako je teško vreme bilo. Popili smo desetak piva i to je to. Ako se to računa kao trošak na 1000 utovarenih bala, svaka čast gazda!
 
Bašaid će za koju godinu, preuzeti vodstvo u proizvodnji i preradi belog luku.
Jel prerada , beli luk u prahu ? Jel se ima trziste za taj proizvod ? Pazi sada koliko je luka u ovom delu . Eto Idvor 200 lanaca + Sakule neka bide 300 lanaca X 3 tone po lancu = 1,500 tona luka ako sam dobro izracunao . Ima ove godine da bude umetnost prodati . Ne verujem da mogu sve otkupiti Leskovcani .
 
Slažem se, al onda ni ti ne onda treba da ulaziš u to dal je mnogo platiti 35 po bali. Ako ti odgovara plati ako misliš da je mnogo i nemoj da izvodiš matematiku da li neko u firmi radi za 40 000 mesec dana. Ako misliš da ideš u minus nemoj to da radiš i gotovo. Inače da ponovim ja sam radio za 25 od bale. Bio bih zadovoljan sa 30, ali poštenih.a ne da me neko zajebava sa smanjivanjem brojem bala, sa preteškim balama i sa pentranjem po kanalima.
Ja bih tu cenu uvek platio,bez cenkanja.Ako rade njih 4-ica i dobiju za 220 bala 2500 din.Je li to dobro plaćeno.
 
Jel prerada , beli luk u prahu ? Jel se ima trziste za taj proizvod ? Pazi sada koliko je luka u ovom delu . Eto Idvor 200 lanaca + Sakule neka bide 300 lanaca X 3 tone po lancu = 1,500 tona luka ako sam dobro izracunao . Ima ove godine da bude umetnost prodati . Ne verujem da mogu sve otkupiti Leskovcani .
 
Slažem se, al onda ni ti ne onda treba da ulaziš u to dal je mnogo platiti 35 po bali. Ako ti odgovara plati ako misliš da je mnogo i nemoj da izvodiš matematiku da li neko u firmi radi za 40 000 mesec dana. Ako misliš da ideš u minus nemoj to da radiš i gotovo. Inače da ponovim ja sam radio za 25 od bale. Bio bih zadovoljan sa 30, ali poštenih.a ne da me neko zajebava sa smanjivanjem brojem bala, sa preteškim balama i sa pentranjem po kanalima.
Protrljaj oci i ponovo procitaj sta sam napisao . Nigde nisam komentarisao da li je skupo-jeftino 35 din .
 
Od jedne ture bala kupi balerinu, od duge ture kupi kosačicu. 539 i prikolice ima, nije kupljeno specijalno za bale. Koliko se nafte potroši za ove operacije ne znam, al verujem da su daleko od velikih potrošača. Toliko o ogromnom kapitalu koji je uložen. Naglasio sam da pričam o ljudima koji prodaju bale. Da je za svoje potrebe ne bih bio toliko glasan u kritici.
Ali računati hranu i piće u gazdin trošak... Mislim stvarno. Pa sad je 2023 godina, a živimo u jednoj od najplodnije regija sveta da li to upštetreba da se pominje? Kod mene su radnici i posle manje od sat vremena posla dobijali piće i meze i nikad mi nije ni palo na pamet da to računam ka neki moj trošak. Koliko bre jedu ti vaši radnici? 3 praseta i vuka i popiju 5 gajbice piva? :ROFLMAO:
Inače ja gde sam radio hranu nisam dobio (niti sam očekivao) niti smo imali vremena da jedemo, a i da jesmo ne bi mogli kako je teško vreme bilo. Popili smo desetak piva i to je to. Ako se to računa kao trošak na 1000 utovarenih bala, svaka čast gazda!
Veruj mi da ispostujem svaki korektan rad i ne cepidlacim sto se tice casti, ali kada bi mi dosao tako nadmen radnik koji racuna moju zaradu i ucenjuje me posto nema radne snage, e onda nema ni ladne vode. Placen si pa tegli flasu za sobom.
 
Nazad
Vrh