Nikad ovako !

Da ali ako stranac preko mene ( mog gazdinstva ) kupi zemlju , uplati mi lovu na racun , verujem da kes ne moze . Ja dogovaram kupovinu zemlje sa XX licem . Pravimo ugovor i sa mog racuna uplacujem na njegov . Neke provere mora biti . A i da je nema ja posedujem tu zemlju . Opet posle kada se dozvoli kupovina zemlje stranac mora da plati zemlju da bi presla na njega . To me buni .
Sto bi ti uplacivao kes na racun kad ima drugih nacina!?
 
Da ali je uspeo da stekne masine i 6 Ha svoje zemlje za 30 godina rada . A Badeljica tvrdi da se gazda postaje posle 10 godina pakosnog rada .
Nigde nisam na pisao 10 (deset godina). Ne tvrdim ja ništa, ja samo iznosim primere i moje mišljenje. Bolje je nešto steći, nego ništa ne steći. Problem su naša očekivanja. A postji neproduktivan rad, manje produktivan i više produktivan rad. Sizifov je bio neproduktivan. Kod nas se kaže: ,,pusti kera, veži kera, daj keru vode i prošo dan".
 
@putin moj cale ga zna, dosta ljudi znam takodje oko Brezjaka i Nedeljica koji ga poznaju licno, nikakav komentar nemaju sem da skidaju kapu.
Prvi je uvek imao najbolje traktore i kombajne u okrugu...
Ja prvi put kad sam cuo povrsine koje radi, izbezumio se.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sada cu naglas razmisljati i nesto pitati pa ko zna neka mi kaze . Jel moguce da stranci koji ne smeju da kupuju zemlju , preko nekih nasih kupuju zemlju ? Pa kada se dozvoli kupovina krenuce da je rade . Jel to izvodljivo i moguce ?
Zašto bi kupovao našu preskupu zemlji kada je kod njih jeftinija ? I još da nekome plaća. Sranci su kupovali po istočnoj evropi hektar za oko 100e ! ,,Stranci" će kupiti onih 70% državne zemlje koja se može trgovati pod tajnim uslovima.
Ne volim alave ljude i nikoga ne branim i ne napadam ali je moj utisak da oni koji kukaju na alave da su u njihoj situaciji da bi bili alaviji. Ali nisu i ostaje im samo da zavide, a zavidnist nosi lošu karmu i koči ljude u ostvarenju želja. Tako kažu psiholozi, ja samo prenosim.
Da se ja pitam napravio bih agrarnu reformu (oko 100ha normalne zemlje za ratarenje) i to povezao sa brojem dece.
 
Zašto bi kupovao našu preskupu zemlji kada je kod njih jeftinija ? I još da nekome plaća. Sranci su kupovali po istočnoj evropi hektar za oko 100e ! ,,Stranci" će kupiti onih 70% državne zemlje koja se može trgovati pod tajnim uslovima.
Ne volim alave ljude i nikoga ne branim i ne napadam ali je moj utisak da oni koji kukaju na alave da su u njihoj situaciji da bi bili alaviji. Ali nisu i ostaje im samo da zavide, a zavidnist nosi lošu karmu i koči ljude u ostvarenju želja. Tako kažu psiholozi, ja samo prenosim.
Da se ja pitam napravio bih agrarnu reformu (oko 100ha normalne zemlje za ratarenje) i to povezao sa brojem dece.
Sto ne znaci da nece biti u nekoj buducnosti...svaki kapital se odrzava oko 100-ak godina...u nekim sistemima i krace...
 
@baderljica - Dobar si . Ovo poslednje skroz ok i zanimljivo .
Ali nije mi jasno sledece . Zivis strava i sve ti potaman . Zasto si uopste izlazio na proteste ako ti je buducnost svetla i bezrizna ? Hm hoces jos finansija a nisi alav . A recimo @Zoran0230 i jos brdo takvih su zavidni i bili bi alavi da mogu a nisu izasli na proteste .
 
@baderljica - Dobar si . Ovo poslednje skroz ok i zanimljivo .
Ali nije mi jasno sledece . Zivis strava i sve ti potaman . Zasto si uopste izlazio na proteste ako ti je buducnost svetla i bezrizna ? Hm hoces jos finansija a nisi alav . A recimo @Zoran0230 i jos brdo takvih su zavidni i bili bi alavi da mogu a nisu izasli na proteste .
Danas sretnem koleginicu sa posla i uz razgovor sam je pitao za zemlju jer bi hteli jedno 4,5 jutari u arendu.Reče mi ko joj radi i da joj plaća 250 E godinu dana u napred.Subvencije idu njemu.Od takvih je danas teško doći na red.Da ne kažem da radi po atara.
 
Ne volim alave ljude i nikoga ne branim i ne napadam ali je moj utisak da oni koji kukaju na alave da su u njihoj situaciji da bi bili alaviji. Ali nisu i ostaje im samo da zavide, a zavidnist nosi lošu karmu i koči ljude u ostvarenju želja. Tako kažu psiholozi, ja samo prenosim.
Da se ja pitam napravio bih agrarnu reformu (oko 100ha normalne zemlje za ratarenje) i to povezao sa brojem dece.
Ovo je jedno od rešenja,možemo da pričamo o tome da li je normalno da se za 30g. zarade hiljade hektara zemlje.Neka se proveri porez i odakle je novac kojim je kupovana ta zemlja.Takođe država ako misli da ima neku sigurnost iz poljoprivrede treba da rasporedi tu zemlju na što više gazdinstava.Ovde definitivno nema dugoročne strategije.
 
@baderljica - Dobar si . Ovo poslednje skroz ok i zanimljivo .
Ali nije mi jasno sledece . Zivis strava i sve ti potaman . Zasto si uopste izlazio na proteste ako ti je buducnost svetla i bezrizna ? Hm hoces jos finansija a nisi alav . A recimo @Zoran0230 i jos brdo takvih su zavidni i bili bi alavi da mogu a nisu izasli na proteste .
Ja vidim mnogo dalje od svog nosa i nije mi lepo što vidim i znam šta će se dešavati u budućnisti. Ja sam izašao zbog toga i da podržim neke meni drage ljude (borce za pravdu). Ja idem na sve opravdane proteste od 1989-te, činimi se.
O poravanosti agrarne reforme i maksimuma sam o razlagao ranije.
 
Ovo je jedno od rešenja,možemo da pričamo o tome da li je normalno da se za 30g. zarade hiljade hektara zemlje.Neka se proveri porez i odakle je novac kojim je kupovana ta zemlja.Takođe država ako misli da ima neku sigurnost iz poljoprivrede treba da rasporedi tu zemlju na što više gazdinstava.Ovde definitivno nema dugoročne strategije.
Naša država je okupirana i kao takva radi za interese okupatora i svojih vođa, a protiv svog naroda. Što je najbitnije da taj opljačkani narod to i podržava.
 
Dule nije lepo da kazes za nekog da je lazovcina i da lupa samo zato sto je tebi tesko da poverujes sta prica.
Mozes da se raspitas u njegovom kraju mada, ljudi u krugu od 100km znaju svi za njega.
Ne ne ne. Nije meni teško do poverujem... to jednostavno medicinski nije moguće. Ne može! Ljudsko telo ima odredjene granice preko kojih ako se gurne , jednostavno krene da otkazuje. Priča ovog čoveka ne da prevazilazi te grenice već ih prevazilazi za faktor X 3-4.
Čovek je lepo u kameru rekao da je 32 dana radio pez spavanaj, bez hrane, samo vode pio. Ne ide jbg. Ja sam sebi dao za pravo da kažem kako laže zato što laže i to očigledno. Da je slagao malo npr. da je rekao kako je 7-8 dana radio to što je radio OK. I dalje bih mislio da laže, ali ne bih napisao da je lažov. 32 dana, pretera ga.

Njegova žena rekao bih da ne laže. Lepo kaže: " Dan i noć i opet dan i onda dodje uveče" Što mi apsolutno nije problem da poverujem.
E sad čitam ovde priče "pa spavao je po malo, jeo je po malo" to je totalno drugačija sitaucija nego 32 dana bez hrane i sna.
Eto verujem da je čovek vredan, da radi mnogo više nego ostali oko njega, ali ne znam čemu potreba da se nešto toliko prouveliča.
Inače ima takvih ljudi koji su vredniji od svih ostali u svakom selu. Po pravilo niko ih nešto naročito ne miriše (svakako ne zbog ljubomore) niti mislim da takvi ljudi treba da služe za uzor. Jenostavno u životu ima drugih stvari mimo posla kojim bi svaki čovek treba da se posveti.

Svakako da čovek treba da radi, da bude vredan i da zaradi, ali ako se nekome ceo život svede samo na to ... verujem da pred odlazak bogu na istinu pustavi sebi nekoliko teških pitanja.

Inače da se ja malo falim. Bio danas da nadničim, da bacam te čuvene bale. Ne zato što sam dobio neke kao prozivke ovde da nikad nisam nadičio (pošto jesam više puta) već više zbog sličnih ljudi u mom selu koje bacanje tih bala dižu u nebesa i stalno umeju da utrljaju u nos kako ja to ne bih mogao (U fazonu "Džaba tebi teretana da te ja vidim na bale"). Sutra idem opet ne jer mi je tolika potreba već da mogu da im zapušim usta kad opet krenu sledeći put , a i malo da se dokažem sam sebi jer stvarno danas sam prvi put natako balu na vilu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh