Nikad ovako !

Poznato je da je i Tesla jako malo spavao i on je imao teoriju da čoveku nije potrebno 8 sati sna.
 
I ja često imam problem sa snom. Desi mi se da ne trenem ni minuta noću, i onda je naredni dan mučenje, nekad ne mogu da izdržim i dočekam veče već moram da legnem makar na sat vremena. Dok sam bio mlađi lako sam mogao da izguram naredni dan posle neprospavane noći, ali sad teško.
 
Pa npr nema drzavne zemlje pa nema ni problema vezanih za drzavnu zemlju. Nema mogucnosti da ti neko napravi ocitu stetu na privatnom vlasnistvu , a ti budes ostecen iz razloga da izbjegavas da ga tuzis jer pretpostavljas da od toga nece biti nista,.. to za pocetak .
Kako nema drzavne zemlje na zapadu? Jedan od primera je i engleska gde parlament tj sama drzava ima vlasnistvo nad oko 900000ha, tj ministarstvo odbrane ima oko 450000ha,krunska zemlja ima povrsinu od oko 270000ha,ministarstvo poljoprivrede oko 50000ha,i organizacije koje podpadaju pod njihovu jurisdikciju. Engleska crkva je iskljucena iz ovog brojanja i ona ima oko 45000ha. Ostalo su razna drustva,privatna vlasnistva i kompanije.engleska ima povrsinu od oko 13000000ha,od toga 8.900000 ha je poljoprivredno zemljiste svih vrsta(vocnjaci,pasnjaci,obradivo zemljiste,povrtarstvo) od koga drzava izdaje 2.900000ha poljoprivrednicima
 
Mislim samo na obradivo zemljiste o kome se i pricalo . I dalje kazem da drzavnog i ako ima to je jako malo osim u bivsim soci drzavama . Tema je bila , to si ti rekao da je problem ovde sa raspodjelom drzavne zemlje pa sam rekao da je jedan problem manje ako te drzavne zemlje nema. Ako ko ima podatke za zapadno evropske ili americke drzave , koliko je obradive zemlje u vlasnistvu drzave procentualno neka napise.
Ovo sto si napisao 900 000ha parlament da je vlasnik , ja sam procitao da nije , nego razne humanitarne organizacije ,za zastitu kojecega agencije ,fondovub a uglavnom su im u nasledstvo ostavljali neki koji nisu dali familiji i slicno . Vojska jeste al to se ne obradjuje uglavnom
 
Poslednja izmena:
Ne znam drug.. Trebao bi se baviti i naučnim radom pa da uporedim šta je teže. Mada, i tu tezu da je psihički rad pogubniji po organizam je smislio neko se vjv. nije tri puta u životu oznojio od fizičkog rada.
 
Tko nije probao oba, obično ne zna za razliku. Njemu je onaj koji je radio, obično najteži. Moje iskustvo govori da san uspješno rješava fizički umor, ali nakon intelektualnog je teško zaspati i ujutro se ne budimo odmorni. Zato, nakon intelektualnog rada, jako dobro dođe određena doza fizičkog prije spavanja (može i onaj najslađi fizički :love: (y) ). Kad sam bio mlađi, radio sam uredski posao, prvo za crtačom daskom, a kasnije za kompom. Nakon 8-satnog obavljanja tog posla, jedva sam čekao da nekoliko sati odradim na poljoprivredi i nakon toga spavao kao klada. Vremena su se promijenila i, barem kod nas u HR gotovo više nema firmi s radnim vremenom od 6-14 (osim koji rade u smjenama). Zaposleni u uredima posjećuju teretane da bi se odmorili od intelektualnog rada.
 
Mozda ovo nije za ovu temu nikad ovako jer je u kod ovoga uvek ovako 😡

1157439894.jpg

To je bilo juce a danas :

1157509488.jpg
 
Мој комшија је могао да дневно одспава 2х и као нов, радио из крајности у крајност. Кад га ухвати сан он седне у столицу испружи, ноге на другу и тако одрема два сата и онда удри дан и ноћ. Све до једног дана док није клепио у несвест и то на мотору, па после на мердевинама и тако кренуло мало по мало да га сустиже то не спавање. Ишао на магнетне резонанце обишао све докторе и константација нередовна сан. Сада је отишао по оној ствари свашта му се издешавало од тог поремећаја. Тако да толика не спавања и те како поје.бу организам.
 
Dule nije lepo da kazes za nekog da je lazovcina i da lupa samo zato sto je tebi tesko da poverujes sta prica.
Mozes da se raspitas u njegovom kraju mada, ljudi u krugu od 100km znaju svi za njega.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ја сам чуо за њега сигурно пре 10 година. И свака му част. Шта друго рећи,свако има неки свој циљ,њему је то да ради и да стекне . Искрено се чудим људима кад за овакве људе кажу да су лажови или шта већ. Додирујемо дно као људи,ако га већ нисмо и дотакли.
 
Ја сам чуо за њега сигурно пре 10 година. И свака му част. Шта друго рећи,свако има неки свој циљ,њему је то да ради и да стекне . Искрено се чудим људима кад за овакве људе кажу да су лажови или шта већ. Додирујемо дно као људи,ако га већ нисмо и дотакли.
Da ali je uspeo da stekne masine i 6 Ha svoje zemlje za 30 godina rada . A Badeljica tvrdi da se gazda postaje posle 10 godina pakosnog rada .
 
Da ali je uspeo da stekne masine i 6 Ha svoje zemlje za 30 godina rada . A Badeljica tvrdi da se gazda postaje posle 10 godina pakosnog rada .
Мало ли је? Сваки човек је прича за себе,бори се другачије и ради другачије. Он има у машинама и зградама 100 ха Лозничке и Рађевачке земље. Нек свако покуша сам и сам ће видети.Колико ти имаш своје земље,колико успеш да купиш годишње?
 
Sada cu naglas razmisljati i nesto pitati pa ko zna neka mi kaze . Jel moguce da stranci koji ne smeju da kupuju zemlju , preko nekih nasih kupuju zemlju ? Pa kada se dozvoli kupovina krenuce da je rade . Jel to izvodljivo i moguce ?
 
Sada cu naglas razmisljati i nesto pitati pa ko zna neka mi kaze . Jel moguce da stranci koji ne smeju da kupuju zemlju , preko nekih nasih kupuju zemlju ? Pa kada se dozvoli kupovina krenuce da je rade . Jel to izvodljivo i moguce ?
Naravno...niko ne proverava poreklo kapitala,u poljoprivredi se mnogo para opralo kroz privatizaciju i kupovinu.
 
Da ali ako stranac preko mene ( mog gazdinstva ) kupi zemlju , uplati mi lovu na racun , verujem da kes ne moze . Ja dogovaram kupovinu zemlje sa XX licem . Pravimo ugovor i sa mog racuna uplacujem na njegov . Neke provere mora biti . A i da je nema ja posedujem tu zemlju . Opet posle kada se dozvoli kupovina zemlje stranac mora da plati zemlju da bi presla na njega . To me buni .
 
Nazad
Vrh