Nikad ovako !

Znaci po tebi sada ce malinari kukati kao sto uvek rade ? Oni iz Leskovca sto su pre dve godine bacali paradajz kukaju i neradnici su ? Povrsno gledas poljoprivredu onda iz klimatizovanog traktora . Jos delis savete . Ali dobro . Ko zna mozda ostane stanje u ratarstvu kako je sada . Da te vidim koliko ces dugo izdrzati na buduce cene . Mozda je to i pravedno . Jeftini ratarski proizvodi , stocarski proizvodi skupi . Povrce je vec na finoj ceni . Samo da se odrade deklaracije i razdvoje povrtari koji povrce rade bez upotrebe herbicida i bice pravednije . Da narod vidi sta kupuje .
@djula - svaka cast 👏
Ne. Neću više komentarisati na ovu temu jer je uzaludno, to sam napisao i na kraju prethodnog komentara. Lep pozdrav.
 
Ja se deklarišem kao sremac,i žena kao sremica,s tim što je ona kombinacija sremca i kordunašice,a znamo šta se dobije kad se ukrste sremac i kordunašiča- bodljikava žica...😀😀
Pa ti moj đula vidi kako je meni...
Још ако је нижа растом,ти си земљаче нај***о. :haha:
 
Ne. Neću više komentarisati na ovu temu jer je uzaludno, to sam napisao i na kraju prethodnog komentara. Lep pozdrav.
Ok . Evo ti moj savet . Nemoj kupovati paradajz po prodavnicama i pijacama jer je vecina iz Albanije . Nemoj meso kupovati po Lindama . Kupuj povrce , meso , jaja , sir , voce od komsija i placaj im i vise nego sto traze . Budi gazda i budi dzek jer ce to ljudima manjeg staleza znaciti 👍
 
Ok . Evo ti moj savet . Nemoj kupovati paradajz po prodavnicama i pijacama jer je vecina iz Albanije . Nemoj meso kupovati po Lindama . Kupuj povrce , meso , jaja , sir , voce od komsija i placaj im i vise nego sto traze . Budi gazda i budi dzek jer ce to ljudima manjeg staleza znaciti 👍
Znam ja za to kod nas. Voće i povrće je lepo u jugoistočnoj Azilji (ne znam da li je zdravo), na Kubi nevalja ništa. Južna Amerika i Evropa je sve ,,veštačko".
 
Nije probelm što to priča predsednik već što nam i "opozicija" veli isto. Ljudi izašli na protesti jer im je preko glave više celog ovog sistem koji je očigledno korumpiran, pokvaren, zao i koji nas sve vodi u propast. Nije problem samo taj jedan masakr u skoli koji je mogao da se de si bilo gde već je problem što se odma posle toga desio još jedan masakr. Problem je što se to kod nas dešava isuviše često. Problem je kad načelnik policiji izadje i javno pokazuje spisak zrtava i potencijalnih žrtava. Problem kad predsdnik posle tog nečuvenog zločina u školi izadje i krene da brani sebe i ljude oko sebe, a da krivicu prebacuje na narod, na nas, ko što uvek i za sve radi.
Ma da je Alesandar Vučić to veče izašao i samo ljudski rekao "Zakazali smo kao društvo, zakazao je sistem. Neke stvari moramo očigledno da promenimo." Da je to uradio kao čovek, verujem da do protesta ne bi ni došlo. Ali ne... on je morao čak i u tom najmračnijem momentu da uradi ono što uvek radi i da pere sve oko sebe, a da krivi narod.

Narod je spontano izašao jer mu je pun k svega, Naravno posle samo nekoliko dana kada su uspeli da slože svoje redove gospodar šalje svoju "opoziciju" da preuzme proteste i da ispadne kako je sve to u stvari njihovo ili eventualno orkestrirano iz inostranstva.
Ja ne verujem koliki je broj ljudi koji još uvek veruju da su famozni Đilas i ekipa opozicija Vučiću? Ja mislim da je ako ne ranije barem sad očigledno da svi oni duvaju u istu tikvu. Meni je to odavno jasno. Jedino je problem kako promeniti ceo taj sistem. Tu ne vidim rešenje nažalost jel je problem mnogo dublje prirode. Iskvarili smo se kao narod kompletno.
Оbjasnio i slazem se u vecini stvari.
Ne znam da li duvaju u istu tikvu ova dvojica navedenih ali sigurno znam da im je isti poslodavac. Mada male drzave pa cak i velike evropske imaju jednog poslodavca, i uvek ce ga biti i ko god da dodje mora ga slusati, ali ovo sta ovaj radi, nema ni u filmu. Pravi aferu za aferom, npr Jovanjica i onda ga DEA CIA pi..ka materina ucenjuju da igra kako oni sviraju. Sigurno ga oni nisu naterali da sakrije dva minuta, da pljacka Krusik, da ga obezbedjuje Belivuk, da ovo, da ono, do ujutru bih mogao.

Mada da bi promenili ceo sistem, prvo i osnovno mora biti smenjiva vlast na normalnim izborima. Onda i oni drugacije rade. Jer bi vlast trebalo da radi za narod koji ga inace placa a ne da svi igramo kako faraon svira. Iako duvaju u istu, nek se malo promeni trubadur, pa ako lose svira opet ga promenimo. Sta radi covek sa losom kravom ili losim autom?
Italijani za godinu promene 11 vlada a kod nas jedna vlada 10-15 godina.
Sistem kod nas nije los, samo su ljudi-politicari losi. Pogledaj u Rumuniji javnu tuziteljku a pogledaj kod nas. Da radi svoj posao, sistem se odmah vrati u normalu. Predsednik vlade kod nas preCednikaa republike zove SEFE... Sto ona kaze VOIMJA OCA?!? Itd... da ne tupim vise. Korazume razume, ko ne, nek ga glasa i dalje.
 
Ovaj se izgleda sprema da pusti one navatane do zuba naoružane teroriste .
Kobajagi došao Orban u posetu pa mu to isto i on predlaže .
Ovo me podseti kad je onomad Toma štrajkovao gladju čekao je da mu dodje u posetu patrijarh pa da prestane kao da mu učini i posluša ga .
Ista priča se vrti u krug i zamajavaju narod .
 
Оbjasnio i slazem se u vecini stvari.
Ne znam da li duvaju u istu tikvu ova dvojica navedenih ali sigurno znam da im je isti poslodavac. Mada male drzave pa cak i velike evropske imaju jednog poslodavca, i uvek ce ga biti i ko god da dodje mora ga slusati, ali ovo sta ovaj radi, nema ni u filmu. Pravi aferu za aferom, npr Jovanjica i onda ga DEA CIA pi..ka materina ucenjuju da igra kako oni sviraju. Sigurno ga oni nisu naterali da sakrije dva minuta, da pljacka Krusik, da ga obezbedjuje Belivuk, da ovo, da ono, do ujutru bih mogao.

Mada da bi promenili ceo sistem, prvo i osnovno mora biti smenjiva vlast na normalnim izborima. Onda i oni drugacije rade. Jer bi vlast trebalo da radi za narod koji ga inace placa a ne da svi igramo kako faraon svira. Iako duvaju u istu, nek se malo promeni trubadur, pa ako lose svira opet ga promenimo. Sta radi covek sa losom kravom ili losim autom?
Italijani za godinu promene 11 vlada a kod nas jedna vlada 10-15 godina.
Sistem kod nas nije los, samo su ljudi-politicari losi. Pogledaj u Rumuniji javnu tuziteljku a pogledaj kod nas. Da radi svoj posao, sistem se odmah vrati u normalu. Predsednik vlade kod nas preCednikaa republike zove SEFE... Sto ona kaze VOIMJA OCA?!? Itd... da ne tupim vise. Korazume razume, ko ne, nek ga glasa i dalje.
@Hunter99 углавном уважавам твоја мишљења (и то не кажем реда ради) али си изрекао противречност. Систем код нас не ваља никако (и то си сам рекао у наредним реченицама) јер ако председница владе са свим својим овлашћењима назива председника државе, са његовим скромним овлашћењима то само говори да немамо неки систем него мафијашки систем...значи, не може бити добар систем.

Не може бити добар систем где се гласа за листу и онда у скупштину уђу деца као нпр „кебаре и лангуре“. Шта они умеју да уреде осим да кевћу. И систем није промењен: ушли у скупштину студенти.

https://n1info.rs/vesti/a572331-izb...okrata-vesic-kao-studenti-u-skupstini-srbije/

Нпр. да систем ваља народ би гласао за свог посланика и имао једноставан начин да га смени. Да систем ваља, и јавни тужилац (и јавна „тужилица“) би могао да одговара за нечињење...или чињење (ако је погрешно)...или би лепо радио свој посао.

Смењивост о којој говориш би имала смисла да да систем ваља. Овако дођу други и опет терај „по старом“ (како их је друг „стари“ научио...њих или њихове родитеље а ови лепо упутили своју децу).

Има Италија систем и смењивост владе. Али се претходни и наредни задуже код газда а не морају. Смене владу и наредна се опет задужи. Као и нпр. Грчка...наложили Грке да се наоружају због претње од Турске...а обе чланица НАТО пакта...мис'им иди бегај.

Ту је занимљиво да некако покушавају да се искобељају и у „тешким условима“ (који су опет изазвани од истих газда који су осмислили курону са истим циљем) али ће опет остати задужени преко главе (види цитат).

„Ove tri države (Grčka, Italija, Portugal) su imale još veći javni dug u prethodnim godinama, ali su ga uspjele smanjiti uprkos pandemiji korona virusa.“

https://balkans.aljazeera.net/interactives/2022/7/2/mapa-najzaduzenije-drzave-u-evropi


А сви заједно подржавају рат у Украјини који су свакако осмислили банкари и њихови сарадници (произвођачи и трговци оружјем). Значи да скоро све Европске државе имају истог газду, који „газдује“ тако да их пљачка. Као и у првом светском рату:

„Obema stranama prodavali su svi, pa i najveći. Viceadmiral ser Redžinald Bejkon izjavio je ne trepnuvši 1921. pred Kraljevskom komisijom za ispitivanje tih afera da je "bilo dobro što su Turci kod Galipolja pucali britanskom municijom po britanskoj vojsci, jer je slabijeg kvaliteta od nemačke municije".“

https://www.vreme.com/mozaik/trgovci-velikim-ratom/

ПС



Све те афере код нас (у ствари пљачке) су дозволиле газде које стварно управљају овом државом и то је „финансирање“ локалне "мафије" (која је као изабрана да води државу). Није то „Клеменца Броз“ који им је требао па га финансирали (мада су у последње време то наплатили – преузели скоро све на простору читаве бивше СФРЈ).
 
Objasni nam to između redova. Ti znaš o kome se radi i ako si pošten znaš koliko svi rade, znaš da ni jedan posao ne odbija. Kod mene je terao traktor kada je izašao iz kuće, došao sa posla (radio 12 sati) večerso, presvuko se i u 577 24 saya kod mene orao. Koliko puta je na pislu ostajao po 24 sata !

Dođi da vidiš, znam da ne veruješ. Ti nisi morao i nije ti bitno, on je morao i bitno mu je. Kada si se potrudio da uložiš svoj trud u neki lični eksperiment, da proveriš neke kombinacije koje si čuo ? Znam da je odgovor ,,nikada", e, njemu nije teško i on to radi. Nikada ne gleda TV i na mobilnom zna samo za one stvari koje mu donose korist. Ćerka mu je najbolja u Sbiji u Sabou u svojoj kategoriji, ide na međunarodna takmičenja, prodavala (preprodavala) je bostan sa 9 godina. Koliko puta si sa traktoron izašao da protestuješ ? Da li si išao kod drugog da radiš u nadnicu ? Da li bi praznio septičke jame sa cisternom ?
Stvarno nisam želo da udjem u ovu raspravu kojoj kraja nema niti iole konstruktivnog rešenja . Ali eto moram da odgovorim na neke stvari koje me pomalo vredjaju.
Ne želim više da ulazim u priču oko pomenutok gospodina (Šta god radi i kako god je sve to postigao želim mu svu sreću i sve najbolje.).

Za sebe da odgovorim ovako .... Da protestujem traktorom nisam do sad nikad išao, ali kako se stvari odvijaju izgleda da ću morati.
U nadnicu sam išao više puta, u stvari upravo planiram da idem ovih dana da radim nešto oko berbe višanaja. Kući nemam trenutno nešto puno poslao, a dobro bi mi došao dinar. Inače radio sam takve stvari ranije i nemam problem sa tim (ako je gazda pošten, što sam naučio da ne mora uvek biti ). Septičke jame nisam nikad čistio i izbegavaću to dokle god mogu. Ukoliko baš toliko loše bude... radiću i to ako mora.

Немој ме схватити погрешно,очигледно си онај тип коме су сви криви,прочитао сам у неком посту како жалиш што ниси отишао у Легију странаца кад си имао шансу па после пар дана како не би ишао у рат за своју државу итд,па ово да трпиш тају јер у принципу ако би изашао на улицу и кренуо сам од нуле цркао би од глади. О женидби нећу ни да коментаришем.
Izvini Putine, ali kako da te shvatim posle ovoga što si napisao sem kako ti kažeš "pogrešno"?
Prvo, najviše me je pogodilo to što si ti eto procenio da bih ja crknuo od gladi ukoliko bi se odvojio od oca. To me ovako dosta vredja jer znam da nije istina. Apsolutno sam siguran da u svakom trenutku , dokle god sam vizički funkcionalan mogu da zaradim za svoje osnovne potrebštine tj. da platim neku garsonjeru, da imam za račune, hranu i ostale osnovne stvari pa člak i da mi ostane da popijem koje pivo subotom.
Ženu i decu ne bih se usudio da obećam da mugu da izdržavam čisto od tog svog početničkog rada u ovoj zemlji i uzimajući u obzir sve činjenicae.
Ali reći nekom koj blizu četrdesete da će umreti od gladi ako se odvoji od oca je uvreda, koju neću shvatiti uzbiljno jer nadam se da nisi baš tako mislio.

Druga stvar, ja nisam nigde napisao da ne bih otišao u rat za svoju državu. Napisao sam da ne bih otišao da rizikujem svoj život zarad nečijih politčkih rejtinga (ili opstnka na vlasta). Zarad nekog sukoba koji je instrujisan spolja (dal od Rusa ili Amerikanaca ili od oba ). Zrad ponovnog bogaćenja ratnih profitera koji iz svakog sukoba izadju živi i zdravi i teži za sad već milijarde €. I kažeš mi da je treba da idem u rat zbog takvih stvari? Ne hvala.
U pravi rat za moju zemlju otišao bih bez problema i to dobrovoljno, ali ako neko želi da namesti neku govnariju opet... Sad vidim na Kosovo i ne padam na to. Ovo je doba interneta i lako se sazna šta u stvari šele da rade i jedna i druga strana i za to nemam apsolutno nameru da ratujem. Ko želi, samo napred, al nemoj mene da primoravate. Ja moram da krenem pordicu da stvarim, da skapiram kao da je prehranim jer još malo i biće mi kasno.
A imam isuviše znanja o ratovima iz 90-ih koje smo sve izgubili, posle svakog mi je zemlja bila manja i koji su nas gurnuli u spiralu kroz koju padamo još ovek. Neću to BRE!
 
dusanboss наравно да нисам мислио да ћеш цркнути буквално од глади,али нажалост из твојих постова се закључује(сам си их писао) да радије трпиш и минорнији положај и мањак права гласа у властитој кући иако си у годинама да преузимаш посао и ствараш породицу него се осамосталиш и кренеш сам са породицом. Осамостаљење не значи отићи у аустралију него правити свој кров над главом а на газдинству увјек можеш радити наравно ако иоле има слоге и разумевања.
 
Nikada oni što nemaju (nije bitno šta) neće shvatiti zašto imaju oni što imaju, uvek će naći opravdanje. Kao što sam napisao pre neki dan, gubljenje je vremena ,,otvaranje očiju" onima koji ne žele da vide. ,,Ni so ni savet ne dati nikome dok ti ne zatraži", jer ćeš ispasti krivac, stara poslovica.
 
Stvarno nisam želo da udjem u ovu raspravu kojoj kraja nema niti iole konstruktivnog rešenja . Ali eto moram da odgovorim na neke stvari koje me pomalo vredjaju.
Ne želim više da ulazim u priču oko pomenutok gospodina (Šta god radi i kako god je sve to postigao želim mu svu sreću i sve najbolje.).

Za sebe da odgovorim ovako .... Da protestujem traktorom nisam do sad nikad išao, ali kako se stvari odvijaju izgleda da ću morati.
U nadnicu sam išao više puta, u stvari upravo planiram da idem ovih dana da radim nešto oko berbe višanaja. Kući nemam trenutno nešto puno poslao, a dobro bi mi došao dinar. Inače radio sam takve stvari ranije i nemam problem sa tim (ako je gazda pošten, što sam naučio da ne mora uvek biti ). Septičke jame nisam nikad čistio i izbegavaću to dokle god mogu. Ukoliko baš toliko loše bude... radiću i to ako mora.


Izvini Putine, ali kako da te shvatim posle ovoga što si napisao sem kako ti kažeš "pogrešno"?
Prvo, najviše me je pogodilo to što si ti eto procenio da bih ja crknuo od gladi ukoliko bi se odvojio od oca. To me ovako dosta vredja jer znam da nije istina. Apsolutno sam siguran da u svakom trenutku , dokle god sam vizički funkcionalan mogu da zaradim za svoje osnovne potrebštine tj. da platim neku garsonjeru, da imam za račune, hranu i ostale osnovne stvari pa člak i da mi ostane da popijem koje pivo subotom.
Ženu i decu ne bih se usudio da obećam da mugu da izdržavam čisto od tog svog početničkog rada u ovoj zemlji i uzimajući u obzir sve činjenicae.
Ali reći nekom koj blizu četrdesete da će umreti od gladi ako se odvoji od oca je uvreda, koju neću shvatiti uzbiljno jer nadam se da nisi baš tako mislio.

Druga stvar, ja nisam nigde napisao da ne bih otišao u rat za svoju državu. Napisao sam da ne bih otišao da rizikujem svoj život zarad nečijih politčkih rejtinga (ili opstnka na vlasta). Zarad nekog sukoba koji je instrujisan spolja (dal od Rusa ili Amerikanaca ili od oba ). Zrad ponovnog bogaćenja ratnih profitera koji iz svakog sukoba izadju živi i zdravi i teži za sad već milijarde €. I kažeš mi da je treba da idem u rat zbog takvih stvari? Ne hvala.
U pravi rat za moju zemlju otišao bih bez problema i to dobrovoljno, ali ako neko želi da namesti neku govnariju opet... Sad vidim na Kosovo i ne padam na to. Ovo je doba interneta i lako se sazna šta u stvari šele da rade i jedna i druga strana i za to nemam apsolutno nameru da ratujem. Ko želi, samo napred, al nemoj mene da primoravate. Ja moram da krenem pordicu da stvarim, da skapiram kao da je prehranim jer još malo i biće mi kasno.
A imam isuviše znanja o ratovima iz 90-ih koje smo sve izgubili, posle svakog mi je zemlja bila manja i koji su nas gurnuli u spiralu kroz koju padamo još ovek. Neću to BRE!
Ne znam šta je problem što živiš sa roditeljima.Kada dođu deca onda će se videti koliko to znači.To je problem novijih generacaija.Ne žele nikoga da trpe.Živeti sa roditeljima ima svoje dobre i loše strane.Pre je živelo po više porodica na imanju pa su jedne druge trpili.Nemaju svi uslove da se osamostalr ili još bolje formulisano-nisu svi toliko vredni kao kolega Baderljica i njegovi prijatelji koji su od ničega stvorili za kratko vreme,bez ičije pomoći malo veći kapital,radeći po 20 sati dnevno.Kod mnogih su takav kapital poštenim radom stvarale generacije.
 
Savet za ove od 30-40 godina da se zene i prave decu sto pre jer na kraju to je najvaznije u zivotu.Moja jedina greska u zivotu je sto sam stao na dvoje dece.Da mi je neko pre 30 godina rekao da cu imati ovo sto danas imam bez razmisljanja bi potpisao samo jos dvoje dece
 
Nazad
Vrh