Nikad ovako !

@baderljica - Imas pravo da onaj koji radi dva posla ( 16 sati dnevno ) moze dosta stvoriti . Ali takav covek ne treba biti uzor jer to nije pod broj jedan zdravo . Lepo se kaze 8 sati rada , 8 sati odmora , 8 sati spavanja . Ako podjemo od tvog primera i kada bi svako toliko radio subvencije ne bi bile ni potrebne . Evo recimo sada dok cekas psenicu imas fore da ides u dnevnice da radis . Recimo kod mene se uveliko vadi beli luk a nema dovoljno radnika . 300-350 din. je sat rada pa svi ratari mogu da dodju da malo saviju i kicmu i jos dobro zarade . Isto vazi i za malinare koji su trenutno nezadovoljni ( gde su bili pre dva meseca ) . Lepo malinari , savijte kicmu pa dnevno berite 20 sati svoju malinu . Na dva meseca branja to ce biti ogromna usteda pa cena nece biti bitna . Kapiras sta hocu da kazem . Zato sam u predhodnom postu rekao da ne gresis . Nego lepo svi po 16 sati rada pa ce svako od nas imati za 10 godinu imperiju 🤔
Sada imam 56 godina i ne mogu baš da radim mnogo više od ovoga što radim. A ranije sam radio sve što je neko bio spreman da plati.
Nemam pšenicu.
Danas sam oprskao 70kj soje i sutra ću. Bio sam u gostima i proveo korisno pola dana sa svojim detetom. Odmorio sam sat vremena i sve stigao.
Imam mnogo tekućih obaveza. Idem u petak na savetovanje. Pa od nedelje špartanje soje i čupaje ciganskog perja. Možda budem nekom sejao u no-tilu. U međuvremenu će se već nešto iskomplikovati.
Treba da spremam seme pšenice, ...
PS: provodite puno korisnog vremena sa svojom decom. Džaba hektara ako ne vaspitamo pravilno svoju decu. Ne mislim ni na kog ciljano, mislim uopšteno na sve roditelje.
 
Poslednja izmena:
Економска наука се не слаже с' тобом. Нико се није обогатио од свог рада! Да би се обогатио мораш да користиш (експоатишеш) туђ рад (варијабилни капитал). Правило не чине изузеци типа: премија на лутрији, огроман мираз (рикно таст пре времена), енормни спортски или уметнички уговори и сл.
Друго: узимајући твоје параметре империја вреди мало више од 87.000€ (8х365х10х350/117,5).
Moj Kum je hirurg i živi isključivo od svoj rada. Radi od 6 do 21, 5 dana u nedelji. A ako treba i vikendom i obiđe svoje pacijente. 90% naših kolega sa foruma se ne bi ,,pomerilo" vikendom da mogu. Isto kao spomenuti Raca i Bata žive isključivo od svog rada, kao i stotine mojih poznanika. Mixer živi vrlo uspešno isključivo od svog rada, baš kao i PašćeKiša i Sale Car.
A zar je nepošteno zaposliti radnike ? Svako od nas može da ,,eksplatiše" tuđi rad ali je malo njih i za to sposobno.
Svi moji bivši radnici kažu da im je bilo najbolje kod mene i ubeđuju me da smislim neki posao da se vrate, zovu me svi na svako slavlje ! Malo li je ?
 
Moram da napišem da toliko hvalospeva o tebi samom /to treba drugima da ostaviš da pišu o tebi/i o tvojim kolegama koji ni ne spavaju koliko rade.Zar ostali koji se bave poljoprivredom ne žive od svog rada.Svako gazdinstvo je priča za sebe.Ispada da samo ti i tvoje kolege radite a ostali spavaju.Da li se vaša snalažljivost da za 15 godina steknete od ništa mnogo ogleda malo i kroz karakter.
Zar mi koji nemamo 100+ hektara,treba da budemo satrti jer ne radimo 20 sati dnevno.
Šta je problem ako se neko požali.Ti to ne voliš.Osudio si 99 % poljoprivrednika koji nisu izašli na proteste.Da li su svi ti bili zadovoljni zahtevima ili su imali svojih razloga.Ja lično baš ne idem iz jednostavnog razloga jer ti 100 plus nas ne smatraju jednakim nego paorima drugog reda.Sad su okrenuli ploču ali kasno.A nisi razmišljao da ti imaš osobine koje neko ne voli.Sve je to normalno kod normalnih ljudi.
 
Sve je otislo dodjavola od kada se u seoskim prodavnicama prodaju jaja . Za mene je nula paor koga vidim da kupuje jaja u prodavnici . Bar desetak kokosaka svaka kuca na selu moze imati .
Pa moram da te pitam @baderljica bez ljutnje . Jel imas ti svoja jaja i meso ? Jel od povrca i voca imas svega ? Jel stignes sam da ispeces rakiju od svoga voca koliko ti je potrebno ? Ako tvoje domacinstvo sve to stigne kapa dole a ako ne shvatam jer ne mozes na sve strane .
 
Традиционални начин живота на селу је скоро нестао. Живина, пар коза, свиња, башта веома мало се може наћи. Можда најбаналнији пример кокошке и свежа јаја. Од тога не може једноставније. Али то је напредак, по неком систему вредности.
 
Kad sam bio mali nista nismo imali sto se poljoprivrede tice obe dede su bili radnici u fabrici i moji isto .Ziveli smo na selu pravi gradski zivot dok ja nisam smislio da budem seljak poceo bukvalno od nule sad imamo farmu krava,svinje ,koze ,kokoske patke,morke, zeceve,imamo bastu gde proizvodimo sve za nase potrebe cak smo prosle godine napravili i manju foliju gde vec sad imamo za nase potrebe paradajz papriku i krastavac ako nista drugo znamo sta jedemo.Tako da taj proces moze da ide i u suprotnom smeru.Sad mi je adresa Salas 05.Za ovo mi je trebalo 30 godina zivota vredna zena i jos vrednija deca
 
Sve je otislo dodjavola od kada se u seoskim prodavnicama prodaju jaja . Za mene je nula paor koga vidim da kupuje jaja u prodavnici . Bar desetak kokosaka svaka kuca na selu moze imati .
Pa moram da te pitam @baderljica bez ljutnje . Jel imas ti svoja jaja i meso ? Jel od povrca i voca imas svega ? Jel stignes sam da ispeces rakiju od svoga voca koliko ti je potrebno ? Ako tvoje domacinstvo sve to stigne kapa dole a ako ne shvatam jer ne mozes na sve strane .
Od kako živim sam nemam životinja. Često sam u izlasku u restoranima sa drugarima ili damama. Često sam na putu 2-4 nedelje odsutan od kuće.
Nemam potrebu da se hvalim jer ja od toga nemam nikakve koristi. Napisao sam dokaze da može da se uspe u svakom, pa i u našem poslu. Ali je očigledno da onima kojima sam pisao to ne pomaže. Da su hteli da rade ne bi mene čeki da im kažem da počnu na rade.
Naravno da može mno toga da se stigne. Moja sestra od tetke je privatni zubar 35 godina, živi NS, a u Kaću ima baštu za svoju porodicu, kokoške i ko zna šta još i pri tome ima 60 godina.
Toliko od mene na ovu temu, ko joće radiće ko neće kukaće.
Ende.
 
Poslednja izmena:
Kad sam bio mali nista nismo imali sto se poljoprivrede tice obe dede su bili radnici u fabrici i moji isto .Ziveli smo na selu pravi gradski zivot dok ja nisam smislio da budem seljak poceo bukvalno od nule sad imamo farmu krava,svinje ,koze ,kokoske patke,morke, zeceve,imamo bastu gde proizvodimo sve za nase potrebe cak smo prosle godine napravili i manju foliju gde vec sad imamo za nase potrebe paradajz papriku i krastavac ako nista drugo znamo sta jedemo.Tako da taj proces moze da ide i u suprotnom smeru.Sad mi je adresa Salas 05.Za ovo mi je trebalo 30 godina zivota vredna zena i jos vrednija deca
Moje veliko poštovanje za vas 😃
 
Od kako živim sam nemam životinja. Često sam u izlasku u restoranima sa drugarima ili damama. Često sam na putu 2-4 nedelje odsutan od kuće.
Nemam potrebu da se hvalim jer ja od toga nemam nikakve koristi. Napisao sam dokaze da može da se uspe u svakom, pa i u našem poslu. Ali je očigledno da onima kojima sam pisao to ne pomaže. Da su hteli da rade ne bi mene čeki da im kažem da počnu na rade.
Naravno da može mno toga da se stigne. Moja sestra od tetke je privatni zubar 35 godina, živi NS, a u Kaću ima baštu za svoju porodicu, kokoške i ko zna šta još i pri tome ima 60 godina.
Toliko od mene na ovu temu, ko joće radiće ko neće kukaće.
Ende.
Znaci po tebi sada ce malinari kukati kao sto uvek rade ? Oni iz Leskovca sto su pre dve godine bacali paradajz kukaju i neradnici su ? Povrsno gledas poljoprivredu onda iz klimatizovanog traktora . Jos delis savete . Ali dobro . Ko zna mozda ostane stanje u ratarstvu kako je sada . Da te vidim koliko ces dugo izdrzati na buduce cene . Mozda je to i pravedno . Jeftini ratarski proizvodi , stocarski proizvodi skupi . Povrce je vec na finoj ceni . Samo da se odrade deklaracije i razdvoje povrtari koji povrce rade bez upotrebe herbicida i bice pravednije . Da narod vidi sta kupuje .
@djula - svaka cast 👏
 
Nazad
Vrh