Nikad ovako !

Можда је у целој причи најважније да нико не смета и кочи. Лично мислим да то вреди више од било какве помоћи. Све је на теби па ради, колико можеш толико имаш. Увек ће били оних који ће те понудити да радите 50:50 али његових 50 % а двоја друга половина + рад. Тако су барем мени нудили х пута. Новац наравно не може да каже одакле је. Тако се и земља купује и свашта нешто. Али то је нека друга тема.
 
E, to je opet vaš problem. Naravno da se treba paziti kredita ali da nisam pozajmljivao i uzimao povoljne kredite ne bih bio tu gde sam sada. Neko pametno posluje, a neko živi u strahu i umre u strahu.
Cekaj ti si zakljucio da zivim u strahu i da ne poslujem pametno zato sto mi nije potreban kredit ?

Cudna su ti razmisljanja.
 
Cekaj ti si zakljucio da zivim u strahu i da ne poslujem pametno zato sto mi nije potreban kredit ?

Cudna su ti razmisljanja.
Ne mogu ja ništa o nekome da zaključim koga ne poznajem. Samo sam izneo uopšteno šta mislim na tu temu. Ja sam odrastao na priči o ,,Peštanskom kreditu" i jako dobro znam da banke, kladionice, birokratski sistem i osiguravajuće kuće postoje zbog sebe, a ne zbog nas.
 
Ne svi. Oni koji su bili na protestima su svi vredni, a većina lenjih je sedela kod kuće.
Jesi li ti siguran da su svi lenji sedeli kod kuće.Koliki je to procenat po tebi.Šta ćemo sa onima koji su radnike poslali na proteste.Jesu li to vredni snalažljivi ili imaju drugi naziv.
Pa prijatelju.Ne možemo svi biti tako vredni kao ti i par likova koji su za 15 godina stvorili imperiju a mnogi su mrdnuli par koraka a imali su početni kapital a radili su,možda ne po 20 sati-(mada i tu priču uzimam sa rezervom) ali su radili.Da bi neko radio 20 sati cele godine treba biti fenomen.
 
Ako su braća, kese im nisu sestre. Ja ga ne volim kao čoveka ali ga pošujem kao obrazovanog, najorganizovanijeg, rednog i inteligentnog čoveka. Da li stvarno veruješ da mu brat daje nepovrato pare ili mora da ih vrati ? A tih nekoliko kj koje je brat platio su sada na bratovom imenu i on redovno plaća bratu arendu. U svakom slučaju je bolje imati bogatog brata nego siromašnog, osim u mom slučaju bogatog polubrata koji opelješi moju dedovinu jer smo braća po majci. A pre toga sam usplatio i tatinog sina, tako kada se sve završi biće da ja jedini nisam faktički ništa nasledio jer sam sve otplatio što sam ,,nasledio". Nisam nikada bio ni na kog ljubomoran ali ako sam mu tri puta pružio mogućnost da me zezne i zezne me sva tri puta. Kako da volim takvog čiveka ? I još kaže da sam ja kriv jer sam mu pružio priliku da ne zezne.
E ovaj početak druge rečenice, sve govori.Ja vidiš imam godina kao i ti i cenim onoga ko je čovek pa makar ne imao ništa.Mrzim one što imaju sve a nisu ljudi pa da su vredni koliko hoćeš.
 
Jesi li ti siguran da su svi lenji sedeli kod kuće.Koliki je to procenat po tebi.Šta ćemo sa onima koji su radnike poslali na proteste.Jesu li to vredni snalažljivi ili imaju drugi naziv.
Pa prijatelju.Ne možemo svi biti tako vredni kao ti i par likova koji su za 15 godina stvorili imperiju a mnogi su mrdnuli par koraka a imali su početni kapital a radili su,možda ne po 20 sati-(mada i tu priču uzimam sa rezervom) ali su radili.Da bi neko radio 20 sati cele godine treba biti fenomen.
Зоране имаш људи који цели живот раде а врте се у круг. Џаба ти рад као рад ако не знаш да се организујеш и напредујеш. Ето радиш ти цео живот бавиш се говедарством и имаш сто мука. Од тих сто имао би упола мање да си боље организовао посао и улагао на време(боља штала,лактофриз итд). Овако сад имаш сто мука и свако ко је то урадио за разлику од тебе је ил лопов,криминалац ил му је неко помогао.
 
Зоране имаш људи који цели живот раде а врте се у круг. Џаба ти рад као рад ако не знаш да се организујеш и напредујеш. Ето радиш ти цео живот бавиш се говедарством и имаш сто мука. Од тих сто имао би упола мање да си боље организовао посао и улагао на време(боља штала,лактофриз итд). Овако сад имаш сто мука и свако ко је то урадио за разлику од тебе је ил лопов,криминалац ил му је неко помогао.
Tako je.
 
@baderljica - Imas pravo da onaj koji radi dva posla ( 16 sati dnevno ) moze dosta stvoriti . Ali takav covek ne treba biti uzor jer to nije pod broj jedan zdravo . Lepo se kaze 8 sati rada , 8 sati odmora , 8 sati spavanja . Ako podjemo od tvog primera i kada bi svako toliko radio subvencije ne bi bile ni potrebne . Evo recimo sada dok cekas psenicu imas fore da ides u dnevnice da radis . Recimo kod mene se uveliko vadi beli luk a nema dovoljno radnika . 300-350 din. je sat rada pa svi ratari mogu da dodju da malo saviju i kicmu i jos dobro zarade . Isto vazi i za malinare koji su trenutno nezadovoljni ( gde su bili pre dva meseca ) . Lepo malinari , savijte kicmu pa dnevno berite 20 sati svoju malinu . Na dva meseca branja to ce biti ogromna usteda pa cena nece biti bitna . Kapiras sta hocu da kazem . Zato sam u predhodnom postu rekao da ne gresis . Nego lepo svi po 16 sati rada pa ce svako od nas imati za 10 godinu imperiju 🤔
 
Nego lepo svi po 16 sati rada pa ce svako od nas imati za 10 godinu imperiju 🤔
Економска наука се не слаже с' тобом. Нико се није обогатио од свог рада! Да би се обогатио мораш да користиш (експоатишеш) туђ рад (варијабилни капитал). Правило не чине изузеци типа: премија на лутрији, огроман мираз (рикно таст пре времена), енормни спортски или уметнички уговори и сл.
Друго: узимајући твоје параметре империја вреди мало више од 87.000€ (8х365х10х350/117,5).
 
Poslednja izmena:
Sta je sa farmerima npr u Americi,Australiji ,Brazilu , Francuskoj , ima ih dosta koji su se relativno obogatili a rade sami ili porodicno veliki posao i biznis koristeci velike masine ? Znam konkretno u SAD ratari u prosjeku koji rade do 1000 ha obicno nemaju ni jednog radnika .
Samo da nadjem da nije bas pravilo , a u osnovi jeste ytr u pravu.
 
Jesi li ti siguran da su svi lenji sedeli kod kuće.Koliki je to procenat po tebi.Šta ćemo sa onima koji su radnike poslali na proteste.Jesu li to vredni snalažljivi ili imaju drugi naziv.
Pa prijatelju.Ne možemo svi biti tako vredni kao ti i par likova koji su za 15 godina stvorili imperiju a mnogi su mrdnuli par koraka a imali su početni kapital a radili su,možda ne po 20 sati-(mada i tu priču uzimam sa rezervom) ali su radili.Da bi neko radio 20 sati cele godine treba biti fenomen.
Napisao sam ,,VEĆINA". Molim da mi se ne pripisuje što nisam napisao. Hvala. I taj radnik što je bio na protesru je vredan, da nije ne bi bio na protestu, ležao bi kući. ,,Gazda" je direktor u svom gazdinstvu i 0ri tome nema sekretaricu, ja znam koliko na mojih 100+ kj ima papirologije u PDV-u. Nemaju ,,gazde" ni nedelje, i bolovanja. Čast izuzetcima.
 
Nazad
Vrh