Nikad ovako !

Sto se ove teme tice svako ima pravo . Sve vuce odredjene posledice ( i mnogo rada i malo rada ) tako da svako od nas bira na koju ce stranu .
@putin - malo si kontra sada . Ti si veliki patriota a savetujes coveka da napusti oca i dedovinu . Ne ide to . Zna se kakva nam je tradicija . Devojke odlaze sa imanja a muski ostaji . Pritom treba i tim roditeljima pomoci u starosti kao sto su oni nama pomagali dok nismo postali odrasli . Ako tako covek iz Gaja razmislja svaka mu cast . Provozaj se malo po selima uz Rumunsku granicu i videces da su tamo ostali samo malo " opiceni " ljudi .
@baderljica - bez ljutnje . Obozavao sam da citam tvoje kvalitetne komentare i sebi pricao da ima neko ko slicno razmislja kao ja ali posle protesta si mi se nesto promenio ☹️
 
Ide mi reč ,,mali" na onu stvar !!! Moj drug je pre 15 godina izašao iz roditeljske kuće (tri brata) sa polovnim biciklom, dvoje dece (jedna i dve godine), sa dobijenim dečijim kolicima, sa koferom i ženom. Bez i m² zemlje, bio je zaposlen i sada je zaposlen, u međuvremenu se rodilo i treće dete i žena zaposlila. Sada ima svoju kuću, nov traktor, dva polovna traktora, puno nove mehanizacije, auto, APN 6, nekoliko novih bicikala, fijaker, Lipicanere, krave, svinje. Napravio je novu šupu, ne kuka i radi 20 sati dnevno. Prošle godine je nasledio 2-3kj zemlje, jednog konja i dve krave i to je sve, za zemlju koju je nasledio plaća majci arendu. Kupio je zemlje na večito, ne puno. Obrađuje sada 150-200kj svakojakih ardala što svi izbegavaju. Svi u kući rade. Sin se školuje, a ozbiljno vozi traktor već 5 godina. Prestanite da kukate, pokrenite se i radite, učite i td.
Samo jedna rečenica mi bode oči: Majci plaća arendu.Poznat mi je taj tip ljudi.Može imati svo bogatstvo ovoga sveta.
 
Sto se ove teme tice svako ima pravo . Sve vuce odredjene posledice ( i mnogo rada i malo rada ) tako da svako od nas bira na koju ce stranu .
@putin - malo si kontra sada . Ti si veliki patriota a savetujes coveka da napusti oca i dedovinu . Ne ide to . Zna se kakva nam je tradicija . Devojke odlaze sa imanja a muski ostaji . Pritom treba i tim roditeljima pomoci u starosti kao sto su oni nama pomagali dok nismo postali odrasli . Ako tako covek iz Gaja razmislja svaka mu cast . Provozaj se malo po selima uz Rumunsku granicu i videces da su tamo ostali samo malo " opiceni " ljudi .
@baderljica - bez ljutnje . Obozavao sam da citam tvoje kvalitetne komentare i sebi pricao da ima neko ko slicno razmislja kao ja ali posle protesta si mi se nesto promenio ☹️
Ako nisi primetio u dosadašnjem toku price, on u tom domacinstvu slabo ima pravo glasa. Ubedjivao se sa ocem oko promene ventilatora na mtz a kamo li sta drugo.
Sam kaze da je zavrsio fakultet, znaci ima godina i treba da stvara porodicu a procitao si stav i o tome?
Kakva mu je budućnost u domacinstvu u kom sam sebi kaze da "trpi taju", i da se nikad nece ozeniti?
Nek napravi kucu pored, u susednom selu, nebitno al nek bude svoj covjek ako vec nema pravo glasa u kuci sa 25+ godina.
Bez neke namere da se mesam nekom u porodicu ili bilo sta, ovo sam zakljucio iz njegovih postova i zato i pisem. Sta ce uraditi apsulutno njegova stvar.
 
Samo lud čovek može da radi 20h dnevno i da kaže da mu je lepo :D A još ludji može da ga hvali i da mu zavidi.

Nije ni kredit odeš u banku i daj pare.Sedneš pa lepo uz kafu, vidiš koliko imaš mesečno, bez koliko možeš i onda odeš u banku.Sve ostalo te vodi u dužničko ropstvo.

A dići kredit za traktor, a da taj traktor ne može sam sebe da otplati je tek ludost svoje vrste.
Zato si ti seljak iz grada
 
Ja predlažem da oformimo grupu koja će da ode u Vladu, da traži da mi ne radimo i da lepo živimo. Da traže da svakom dodele po tri švalerke i limuzinu sa vozačem. Da nam pride omoguće svakom po dve-tri sedmice na Loto-u. I oped bi bilo isti broj nezdovoljnih kao i sada. Tvrdim !!!
 
Sto se ove teme tice svako ima pravo . Sve vuce odredjene posledice ( i mnogo rada i malo rada ) tako da svako od nas bira na koju ce stranu .
@putin - malo si kontra sada . Ti si veliki patriota a savetujes coveka da napusti oca i dedovinu . Ne ide to . Zna se kakva nam je tradicija . Devojke odlaze sa imanja a muski ostaji . Pritom treba i tim roditeljima pomoci u starosti kao sto su oni nama pomagali dok nismo postali odrasli . Ako tako covek iz Gaja razmislja svaka mu cast . Provozaj se malo po selima uz Rumunsku granicu i videces da su tamo ostali samo malo " opiceni " ljudi .
@baderljica - bez ljutnje . Obozavao sam da citam tvoje kvalitetne komentare i sebi pricao da ima neko ko slicno razmislja kao ja ali posle protesta si mi se nesto promenio ☹️
Koja moja reč je laž ili zla namera. Mrzim kukavice i neradnike, ne smetaju oni meni dok ne počnu da mi kukaju i da se žale. Ja samo pišem šta mislim, ima puno ljudi koji misle kao ja ali ne žele da napišu. Život je večita borba (na hrišćanski način) ali su mediji, sistem i društvo od ljudi napravili poslušne robove.
 
Ne gresis . Samo kazem da si mi malo omeksao od protesta . Dok se ovi ne promene i da daju 500 e po Ha nema omeksavanja ma sta da je .
 
Славко за Рацу си у праву али за бату ниси све рекао ко му помаже АЛИ ми је драго што га готивиш имао сам осећај да си помало љубоморан на њега
 
Славко за Рацу си у праву али за бату ниси све рекао ко му помаже АЛИ ми је драго што га готивиш имао сам осећај да си помало љубоморан на њега
Ako su braća, kese im nisu sestre. Ja ga ne volim kao čoveka ali ga pošujem kao obrazovanog, najorganizovanijeg, rednog i inteligentnog čoveka. Da li stvarno veruješ da mu brat daje nepovrato pare ili mora da ih vrati ? A tih nekoliko kj koje je brat platio su sada na bratovom imenu i on redovno plaća bratu arendu. U svakom slučaju je bolje imati bogatog brata nego siromašnog, osim u mom slučaju bogatog polubrata koji opelješi moju dedovinu jer smo braća po majci. A pre toga sam usplatio i tatinog sina, tako kada se sve završi biće da ja jedini nisam faktički ništa nasledio jer sam sve otplatio što sam ,,nasledio". Nisam nikada bio ni na kog ljubomoran ali ako sam mu tri puta pružio mogućnost da me zezne i zezne me sva tri puta. Kako da volim takvog čiveka ? I još kaže da sam ja kriv jer sam mu pružio priliku da ne zezne.
 
Раца је онај што није имо ништа па је створио али још важније одгајио је децу невероватно добре и вреддне а то је благо а Славко је онај који је имао а сад има још више и тига редовно читаш на форуму исто интилигентан тип А у вези Бате знаш кад је почео колико лоших година па још и корона он није зарадио ни за киселу тако да је то ипак брат пуно помого
 
Ne svi. Oni koji su bili na protestima su svi vredni, a većina lenjih je sedela kod kuće.
Nisi me razumeo. Pisao sam ironicno na tvoj post gde kazes da je tvoj drug bez svoje kuce, zemlje, mehanizacije, stoke, za 15 godina napravio gotovo imperiju. Ne biva to bas tako lako. I mi svi radimo i mada smo imali pocetni kapital nismo toliko uznapredovali.
 
Nazad
Vrh