Nikad ovako !

Zavisi sta radis u zivotu, tj koliko placen posao nije nemoguce. Ako radis na sat po 300 din naravno da imas samo za goli zivot ( mada je i to tesko). Znam lika koji radi limariju automobile uzima dnevno od 100-500 e zarada. Ima posla i dobar je. Od svih viskova para kupuje zemlju i daje u arendu. Dosta je poslednjih 10 godina zemlje kupio...
Tako da moguce je ako se sklope kockice pa imas srece..
Ovaj je mlinar, nema ni 300 satnicu, a nema ni 100e dnevnicu. Sreća se traži, sreća se ne čeka.
 
Људино ти треба да побегнеш из те куће што даље ил отац да те избаци напоље,учинио би услугу веруј ми. Не смеши ти се лепа будућност са таквим стањем ума дефинитивно.
Немој ме схватити погрешно,очигледно си онај тип коме су сви криви,прочитао сам у неком посту како жалиш што ниси отишао у Легију странаца кад си имао шансу па после пар дана како не би ишао у рат за своју државу итд,па ово да трпиш тају јер у принципу ако би изашао на улицу и кренуо сам од нуле цркао би од глади. О женидби нећу ни да коментаришем.
Sit gladnom ne veruje.
 
W, to već nije moj problem. Ko ne veruje neka dođe i neka mi se uhvati za košulju, pao bi do podne s' nogu. Radi sigurno 30kj deteline, treća mu je već dobro krenula, a prve dve je odavno već potrošio.
Kad stigne toliku detelinu da uradi a zaposlen je.I ja sam radio u bolnici posao i ostavim kolegi svoj posao kad je detelina,slama,branje.Nije bilo baš lako sve organizovati.Šef je po tom pitanju bio fleksibilan.Raditi 8 sati i stići marvu i detelinu i njivu.Može,neki mali broj grla i da ima neko da te zameni.
 
U mom selu je agronom bio direktor godinu dana zadruge u NS, počela mafija da se zanima za zadružnu imovinu i on da otkaz. Krenuo je sa 560 stari tip, pa posle kupio od kolege iz zadruge 577 stari tip bez prednje vuče. Sada ima nove traktore. Radi isključivo zemlju, ima četvoro dece i sam obrađuje preko 300kj. Stiže da se zanima sa srane stvarima što sa foruma 99% samo mogu da maštaju. Sve je poradio i otputovao u Norvešku u goste.
Naš kolega Minđušar ima troje dece, krenuo je takoreći od nule, bez oca. Sam obrađuje preko x00 kj (mnogo) i ima vremena .
 
Ja znam mnoge koji su preko noći postale gazde, sve stvorili sa svoje 2 ruke. Nekima su banke već uzele sve, a nekima će uzeti.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nemoj da brigaš. Svi ,,čvrsto" stoje na zemlji. Naravno da svi imamo nekih kredita i možemo ih pokriti u svakom trenutku ako nedaj Bože zatreba.
Ja sam SAM od jutros oprskao 40 kj soje od sirka u 15 parcela i obišao pola atara. Po mojim komentarima možete videti za koje vreme.
Svima želim sve najbolje.
PS: jedan kolega posle celog dana rada legne, ne može da spava, ustane u ponoć, ode i podrlja 60kj. Možemo samo da mu pljunemo pod prozor.
 
Ide mi reč ,,mali" na onu stvar !!! Moj drug je pre 15 godina izašao iz roditeljske kuće (tri brata) sa polovnim biciklom, dvoje dece (jedna i dve godine), sa dobijenim dečijim kolicima, sa koferom i ženom. Bez i m² zemlje, bio je zaposlen i sada je zaposlen, u međuvremenu se rodilo i treće dete i žena zaposlila. Sada ima svoju kuću, nov traktor, dva polovna traktora, puno nove mehanizacije, auto, APN 6, nekoliko novih bicikala, fijaker, Lipicanere, krave, svinje. Napravio je novu šupu, ne kuka i radi 20 sati dnevno. Prošle godine je nasledio 2-3kj zemlje, jednog konja i dve krave i to je sve, za zemlju koju je nasledio plaća majci arendu. Kupio je zemlje na večito, ne puno. Obrađuje sada 150-200kj svakojakih ardala što svi izbegavaju. Svi u kući rade. Sin se školuje, a ozbiljno vozi traktor već 5 godina. Prestanite da kukate, pokrenite se i radite, učite i td.
Znači "živi"da bi radio.Jebeš ti takav život i Lipicanere i svinje i nove bicikle kad radi 20h dnevno.
 
Од толико времена проведених у радним машинама неки степен инвалидитета загарантован. Кад сами радите па колико пута уђи у кабину и изађи.
 
Samo lud čovek može da radi 20h dnevno i da kaže da mu je lepo :D A još ludji može da ga hvali i da mu zavidi.

Nije ni kredit odeš u banku i daj pare.Sedneš pa lepo uz kafu, vidiš koliko imaš mesečno, bez koliko možeš i onda odeš u banku.Sve ostalo te vodi u dužničko ropstvo.

A dići kredit za traktor, a da taj traktor ne može sam sebe da otplati je tek ludost svoje vrste.
 
U mom selu je agronom bio direktor godinu dana zadruge u NS, počela mafija da se zanima za zadružnu imovinu i on da otkaz. Krenuo je sa 560 stari tip, pa posle kupio od kolege iz zadruge 577 stari tip bez prednje vuče. Sada ima nove traktore. Radi isključivo zemlju, ima četvoro dece i sam obrađuje preko 300kj. Stiže da se zanima sa srane stvarima što sa foruma 99% samo mogu da maštaju. Sve je poradio i otputovao u Norvešku u goste.
Naš kolega Minđušar ima troje dece, krenuo je takoreći od nule, bez oca. Sam obrađuje preko x00 kj (mnogo) i ima vremena .
Zasto mi uopste i protestujemo?? Dobro kaze predsednik da smo mi paori lenji.
 
Nazad
Vrh