Nikad ovako !

Mislim da si pogrešno skapirao moj post. Nije bila kritika tvoga niti je bilo neko havaljenje zapada, a podaštavanje Srbije. Jednostavno čitajući o otocima nisam moga da ne uvidim jasne pralele izmedju njih i danšnjih sitnih paora. Jeste to danas mnogo lepše upakovano ili je dosta slično.
Odlazak u Nemačku naveo sam kao razliku jer data je bilo ilegalno da napustiš vladara, a danas nije. Nisam govorio da li je tamo bolje ili nije već samo o mogućnosti odlaska. Kad smo se već dotakli toga rećiću svoje mišljenje.
Nisam nikad živeo i radio tamo tako da ne mogu da govorim sa sigurnošću, ali sudeći po broju ljudi koji ode -vrati se rekao bih daj ipak malo bolje tamo. Od ljudi za koje ja znam da su otišli vratili su se samo oni što su iz nekog razloga morali. E sad naravno da odlzak tamo ima svoje mane, ali očigledno da ima i prednosti jer bi se u protivnom većina tih ljudi vratila ovde. Nije baš da ovde nemaju od čega da žive pa da se zato ne vraćaju.

Inače dlažem se da srednjovekovna Srbija nije imala robove. A što se tiče Karadjordja kako smo krenuli malo će nam biti i 3 komada. :)
Ok,izvini,pogresno sam razumeo post,mislio sam da podj...as. Ma trebace nam i Karadjordje i njegovi sinovi i po 4 unuceta. Kolko ima bagre,imali bi posla do nove godine da danas pocnu.😂
 
Da se samo nadovezem,trenutna situacija zbog komasacije kod mene u selu je takva da veliki razoravaju puteve i ljudi nemaju pristup parcelama,skidaju i ponistavaju sinore i prisvajaju tudju zemlju,seku ljudima drva sa sinora,ulaze u posed kod starijih ljudi koji nemaju niti snage niti finansija da se bore sa njima,primoravaju nas da kruzimo duzim putevima do njiva,gaze namerno parcele gde oni nisu uspeli da udju( napravili mi recimo put u jednoj parcelici od 25 ari uz moju koju sam uzeo u zakup,taman siroka 6m i dugacka kao moja i koriste je kao put,triput sam je preoravao i jedva je spremio za setvu suncokreta ali su mi nekih 1.5m do 2m m celom duzinom poprskali suncokret jer imaju psenicu do njega),svu drzavnu zemlju su podelili medju sobom itd isl. Ako bi se samo sprovela ova akcija koju kolega Matic preporucuje, tipa 1mkv koji razoru od puta-100 dinara kazna,od para bi sagradili garant novu crkvu u selu.Na tabli donatora mogli bi da ispisemo njihova imena😂
Jel imate vi šibicu?
 
Ide mi reč ,,mali" na onu stvar !!! Moj drug je pre 15 godina izašao iz roditeljske kuće (tri brata) sa polovnim biciklom, dvoje dece (jedna i dve godine), sa dobijenim dečijim kolicima, sa koferom i ženom. Bez i m² zemlje, bio je zaposlen i sada je zaposlen, u međuvremenu se rodilo i treće dete i žena zaposlila. Sada ima svoju kuću, nov traktor, dva polovna traktora, puno nove mehanizacije, auto, APN 6, nekoliko novih bicikala, fijaker, Lipicanere, krave, svinje. Napravio je novu šupu, ne kuka i radi 20 sati dnevno. Prošle godine je nasledio 2-3kj zemlje, jednog konja i dve krave i to je sve, za zemlju koju je nasledio plaća majci arendu. Kupio je zemlje na večito, ne puno. Obrađuje sada 150-200kj svakojakih ardala što svi izbegavaju. Svi u kući rade. Sin se školuje, a ozbiljno vozi traktor već 5 godina. Prestanite da kukate, pokrenite se i radite, učite i td.
 
Poslednja izmena:
Ide mi reč ,,mali" na onu stvar !!! Moj drug je pre 15 godina izašao iz roditeljske kuće (tri brata) sa polovnim biciklom, dvoje dece (jedna i dve godine), sa dobijenim dečijim kolicima, sa koferom i ženom. Bez i m² zemlje, bio je zaposlen i sada je zaposlen, u međuvremenu se rodilo i treće dete i žena zaposlila. Sada ima svoju kuću, nov traktor, dva polovna traktora, puno nove mehanizacije, auto, APN 6, nekoliko novih bicikala, fijaker, Lipicanere, krave, svinje. Napravio je novu šupu, ne kuka i radi 20 sati dnevno. Prošle godine je nasledio 2-3kj zemlje, jednog konja i dve krave i to je sve, za zemlju koju je nasledio plaća majci arendu. Kupio je zemlje na večito, ne puno. Obrađuje sada 150-200kj svakojakih ardala što svi izbegavaju. Svi u kući rade. Sin se školuje, a ozbiljno vozi traktor već 5 godina. Prestanite da kukate, pokrenite se i radite, učite i td.
Kako?

Evo ja nemam ženu nemam decu. Živim u roditeljskoj kući (sa roditeljima). Ima polovan bicikl star cirka 25 godina koji sam nasledio od pokojnog dede, koji je i on dobio polovan (kvalitetan bicikl iz Astrije za koji me već veže mnogo toga).
Evo sutra izlazim iz kuće samo ako mi neko objasni taj biznis plan po kome bi ne samo mogao da preživim već i da stvaram...
Ipak malo sam mator da verujem u bajke pa ću trpeti taju još kolko treba sem ako neka prilika ne iskrsne. Naravno neću se ženiti jer nijedna nije luda da dolazi u ovu vukojebinu (lokalne se sve razbežale). I to je što je.
Ne volim kad čujem tako neke priče koje apsolutno nisu utemeljene u realnosti. Ako jeste stvarno bih vole da čujem detalje pa da i ja priobam. Dobro ... živeti u Kaću (studiro sam u NS 4-5 god tako da znam šta je Kać ako je drugar odatle) bitno menja sitaciju nego ovde gde sam ja (kliknite slobodno kod mog imena dole da vidite).
Samo ne znam kako je moguće ostvariti ovo što ti pominješ bez ogromne pomoći roditetalja, familije ili nekog faktora? Radio čovek 20 sati... pa nek je radio i 60 dnevno opet ne ide... Posle i žena krenula da radi. A šta sa decom, ko ih čuva? I ona valda čim su prohodala lopate u ručice pa na gradilište u NS? :)
Nemoje me ebati molim te!!!
 
Poslednja izmena:
Po nekada možda, treba znati čitati izmedju redova. Najčešće tamo piše najviše.
 
Poslednja izmena:
Po nekada možda, treba znati čitati izmedju redova. Najčešće tamo piše najviše.
Objasni nam to između redova. Ti znaš o kome se radi i ako si pošten znaš koliko svi rade, znaš da ni jedan posao ne odbija. Kod mene je terao traktor kada je izašao iz kuće, došao sa posla (radio 12 sati) večerso, presvuko se i u 577 24 saya kod mene orao. Koliko puta je na pislu ostajao po 24 sata !
Kako?

Evo ja nemam ženu nemam decu. Živim u roditeljskoj kući (sa roditeljima). Ima polovan bicikl star cirka 25 godina koji sam nasledio od pokojnog dede, koji je i on dobio polovan (kvalitetan bicikl iz Astrije za koji me već veže mnogo toga).
Evo sutra izlazim iz kuće samo ako mi neko objasni taj biznis plan po kome bi ne samo mogao da preživim već i da stvaram...
Ipak malo sam mator da verujem u bajke pa ću trpeti taju još kolko treba sem ako neka prilika ne iskrsne. Naravno neću se ženiti jer nijedna nije luda da dolazi u ovu vukojebinu (lokalne se sve razbežale). I to je što je.
Ne volim kad čujem tako neke priče koje apsolutno nisu utemeljene u realnosti. Ako jeste stvarno bih vole da čujem detalje pa da i ja priobam. Dobro ... živeti u Kaću (studiro sam u NS 4-5 god tako da znam šta je Kać ako je drugar odatle) bitno menja sitaciju nego ovde gde sam ja (kliknite slobodno kod mog imena dole da vidite).
Samo ne znam kako je moguće ostvariti ovo što ti pominješ bez ogromne pomoći roditetalja, familije ili nekog faktora? Radio čovek 20 sati... pa nek je radio i 60 dnevno opet ne ide... Posle i žena krenula da radi. A šta sa decom, ko ih čuva? I ona valda čim su prohodala lopate u ručice pa na gradilište u NS? :)
Nemoje me ebati molim te!!!
Dođi da vidiš, znam da ne veruješ. Ti nisi morao i nije ti bitno, on je morao i bitno mu je. Kada si se potrudio da uložiš svoj trud u neki lični eksperiment, da proveriš neke kombinacije koje si čuo ? Znam da je odgovor ,,nikada", e, njemu nije teško i on to radi. Nikada ne gleda TV i na mobilnom zna samo za one stvari koje mu donose korist. Ćerka mu je najbolja u Sbiji u Sabou u svojoj kategoriji, ide na međunarodna takmičenja, prodavala (preprodavala) je bostan sa 9 godina. Koliko puta si sa traktoron izašao da protestuješ ? Da li si išao kod drugog da radiš u nadnicu ? Da li bi praznio septičke jame sa cisternom ?
 
Poslednja izmena:
To se podrazumeva.
I jos samo 2 podzelje :
Malima da zabrani velike, oporezuje, dokazu imovinu ...
Velikima da isto male oporezuje da ne mogu da prezive i odustanu od zemlje. 😁
 
Ide mi reč ,,mali" na onu stvar !!! Moj drug je pre 15 godina izašao iz roditeljske kuće (tri brata) sa polovnim biciklom, dvoje dece (jedna i dve godine), sa dobijenim dečijim kolicima, sa koferom i ženom. Bez i m² zemlje, bio je zaposlen i sada je zaposlen, u međuvremenu se rodilo i treće dete i žena zaposlila. Sada ima svoju kuću, nov traktor, dva polovna traktora, puno nove mehanizacije, auto, APN 6, nekoliko novih bicikala, fijaker, Lipicanere, krave, svinje. Napravio je novu šupu, ne kuka i radi 20 sati dnevno. Prošle godine je nasledio 2-3kj zemlje, jednog konja i dve krave i to je sve, za zemlju koju je nasledio plaća majci arendu. Kupio je zemlje na večito, ne puno. Obrađuje sada 150-200kj svakojakih ardala što svi izbegavaju. Svi u kući rade. Sin se školuje, a ozbiljno vozi traktor već 5 godina. Prestanite da kukate, pokrenite se i radite, učite i td.
Uspeh za respekt.Jedan od milion.
 
Kad dodju novi na vlast treba im dati do znanja da ce imati posla sa "profesionalnim protestantima" ako ne budu podrzavali poljoprivredu kako valja!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Овај Ђ.К. је радио код нас на фарми. Сваки дан био гасиран.
 
Objasni nam to između redova. Ti znaš o kome se radi i ako si pošten znaš koliko svi rade, znaš da ni jedan posao ne odbija. Kod mene je terao traktor kada je izašao iz kuće, došao sa posla (radio 12 sati) večerso, presvuko se i u 577 24 saya kod mene orao. Koliko puta je na pislu ostajao po 24 sata !

Dođi da vidiš, znam da ne veruješ. Ti nisi morao i nije ti bitno, on je morao i bitno mu je. Kada si se potrudio da uložiš svoj trud u neki lični eksperiment, da proveriš neke kombinacije koje si čuo ? Znam da je odgovor ,,nikada", e, njemu nije teško i on to radi. Nikada ne gleda TV i na mobilnom zna samo za one stvari koje mu donose korist. Ćerka mu je najbolja u Sbiji u Sabou u svojoj kategoriji, ide na međunarodna takmičenja, prodavala (preprodavala) je bostan sa 9 godina. Koliko puta si sa traktoron izašao da protestuješ ? Da li si išao kod drugog da radiš u nadnicu ? Da li bi praznio septičke jame sa cisternom ?
Gospodine Slavko ni mene nisi ubedio.
 
Imao je malo pomoći dok nije stao malo na noge. Ali da su svi vredni i da rade tu nema reči...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kako?

Evo ja nemam ženu nemam decu. Živim u roditeljskoj kući (sa roditeljima). Ima polovan bicikl star cirka 25 godina koji sam nasledio od pokojnog dede, koji je i on dobio polovan (kvalitetan bicikl iz Astrije za koji me već veže mnogo toga).
Evo sutra izlazim iz kuće samo ako mi neko objasni taj biznis plan po kome bi ne samo mogao da preživim već i da stvaram...
Ipak malo sam mator da verujem u bajke pa ću trpeti taju još kolko treba sem ako neka prilika ne iskrsne. Naravno neću se ženiti jer nijedna nije luda da dolazi u ovu vukojebinu (lokalne se sve razbežale). I to je što je.
Ne volim kad čujem tako neke priče koje apsolutno nisu utemeljene u realnosti. Ako jeste stvarno bih vole da čujem detalje pa da i ja priobam. Dobro ... živeti u Kaću (studiro sam u NS 4-5 god tako da znam šta je Kać ako je drugar odatle) bitno menja sitaciju nego ovde gde sam ja (kliknite slobodno kod mog imena dole da vidite).
Samo ne znam kako je moguće ostvariti ovo što ti pominješ bez ogromne pomoći roditetalja, familije ili nekog faktora? Radio čovek 20 sati... pa nek je radio i 60 dnevno opet ne ide... Posle i žena krenula da radi. A šta sa decom, ko ih čuva? I ona valda čim su prohodala lopate u ručice pa na gradilište u NS? :)
Nemoje me ebati molim te!!!
Zavisi sta radis u zivotu, tj koliko placen posao nije nemoguce. Ako radis na sat po 300 din naravno da imas samo za goli zivot ( mada je i to tesko). Znam lika koji radi limariju automobile uzima dnevno od 100-500 e zarada. Ima posla i dobar je. Od svih viskova para kupuje zemlju i daje u arendu. Dosta je poslednjih 10 godina zemlje kupio...
Tako da moguce je ako se sklope kockice pa imas srece..
 
Kako?

Evo ja nemam ženu nemam decu. Živim u roditeljskoj kući (sa roditeljima). Ima polovan bicikl star cirka 25 godina koji sam nasledio od pokojnog dede, koji je i on dobio polovan (kvalitetan bicikl iz Astrije za koji me već veže mnogo toga).
Evo sutra izlazim iz kuće samo ako mi neko objasni taj biznis plan po kome bi ne samo mogao da preživim već i da stvaram...
Ipak malo sam mator da verujem u bajke pa ću trpeti taju još kolko treba sem ako neka prilika ne iskrsne. Naravno neću se ženiti jer nijedna nije luda da dolazi u ovu vukojebinu (lokalne se sve razbežale). I to je što je.
Ne volim kad čujem tako neke priče koje apsolutno nisu utemeljene u realnosti. Ako jeste stvarno bih vole da čujem detalje pa da i ja priobam. Dobro ... živeti u Kaću (studiro sam u NS 4-5 god tako da znam šta je Kać ako je drugar odatle) bitno menja sitaciju nego ovde gde sam ja (kliknite slobodno kod mog imena dole da vidite).
Samo ne znam kako je moguće ostvariti ovo što ti pominješ bez ogromne pomoći roditetalja, familije ili nekog faktora? Radio čovek 20 sati... pa nek je radio i 60 dnevno opet ne ide... Posle i žena krenula da radi. A šta sa decom, ko ih čuva? I ona valda čim su prohodala lopate u ručice pa na gradilište u NS? :)
Nemoje me ebati molim te!!!
Људино ти треба да побегнеш из те куће што даље ил отац да те избаци напоље,учинио би услугу веруј ми. Не смеши ти се лепа будућност са таквим стањем ума дефинитивно.
Немој ме схватити погрешно,очигледно си онај тип коме су сви криви,прочитао сам у неком посту како жалиш што ниси отишао у Легију странаца кад си имао шансу па после пар дана како не би ишао у рат за своју државу итд,па ово да трпиш тају јер у принципу ако би изашао на улицу и кренуо сам од нуле цркао би од глади. О женидби нећу ни да коментаришем.
 
Imao je malo pomoći dok nije stao malo na noge. Ali da su svi vredni i da rade tu nema reči...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Navedi od koga je imao pomoći. Imao je obećanja ali ne i realizaciju. Znaš ti jako dobro kako lako taj obećava, zar ne ? Mani se seoskih priča. Znam da ti ne pripadaš tom miljeu. Ja znam šta se tamo dešavalo. Imao je kuću za ,,džabe" koju je iskijavao dok je živeo u njoj, svaki dan sam gledao.
 
Nazad
Vrh