Nikad ovako !

Sve je moguće. No za sada nema gazde tamo više od 10 godina, možda i više....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Evo kako to ovde otprilike izgleda ,medje, ako neko nije vidio.
Ima prednosti a i mana

XXaKzlJ.jpg
Bar još 2 brazde bi mogle stati-šteta.
A ovi sa navigacijama još traže da im se plati i po 5 godina u nazad.Nikad dosta.Apsolutno sam protiv takvih međa.35cm od razora i to je to.Sad ako se desi da neko nekom uđe 1 brazdu-ne treba praviti svetsko pitanje.Ali ako se već namerno ulazi u tuđ posed i sa navigacijom i bez-to je već bezobrazluk.
Imao sam slučaj,jedini u mojoj karijeri gde je komšija koga je gurnuo taj sa navigacijom i sudom naplatio komšiji za 5 godna u nazad.Komšija je pokušao na kvarno da to meni uradi.Naravno.Izvedem mernika,obeleži.Udarim kočiće u put.da se ne vide i priča završena.Nije baš male pare tražio.Posle ga malo bolela glava-gde je međa.
 
Kod mene je isto kao i kod Mome.
Jedan od problema koji se javlja, a to je uglavnom slučaj na brdu, je taj što ima ljudi koji kada oru i kada naoravaju na sklad nabace zemlju koju sledeće godine kad treba da odoru ne mogu da odoru, i onda se napravi velika razlika, tako da imamo parcele gde je visinska razlika izmedju jedne i druge metar i više.
Inače skladove ne dira niko, to se poštuje, a i malo malo pa ima neki kamen koji je neko davno davno postavio, a o panjevima da ne pričam. Nekad je svašta od drveća zasadjivano na skladu.
Inače, odoravanje skladova gde je breg je jako i rizično. Ja sam poznavao nekoliko njih koji su život izgubili u odoravanju sklada na bregu. Teraš dokle može, jedna brazda ako ostane neka je...
 
Tako su i kod nas medje, negdje manje negdje veće, s obzirom na komšije, više je prednosti takvih međa nego mana. A ovo sa unošenjem parcela u navigaciju i da netko tako krene obrađivati, vjerojatno bi netko dobio metak, ne zbog toga što je možda recimo jedan u drugom, nego ako je recimo prvi u drugome, onda svi ostali ulaze u komšije i nema tu kraja...
 
Bar još 2 brazde bi mogle stati-šteta.
A ovi sa navigacijama još traže da im se plati i po 5 godina u nazad.Nikad dosta.Apsolutno sam protiv takvih međa.35cm od razora i to je to.Sad ako se desi da neko nekom uđe 1 brazdu-ne treba praviti svetsko pitanje.Ali ako se već namerno ulazi u tuđ posed i sa navigacijom i bez-to je već bezobrazluk.
Imao sam slučaj,jedini u mojoj karijeri gde je komšija koga je gurnuo taj sa navigacijom i sudom naplatio komšiji za 5 godna u nazad.Komšija je pokušao na kvarno da to meni uradi.Naravno.Izvedem mernika,obeleži.Udarim kočiće u put.da se ne vide i priča završena.Nije baš male pare tražio.Posle ga malo bolela glava-gde je međa.
Не може 5 година само три могу ретроактивно да се наплате.
 
eh da su bar takve međe kod nas..

evo kako meni susjed odore, parcela mi je širine 28m tj toliko bi trebala biti haha
Sad je na jednom kraju 25m na drugom 22m

Taj isti susjed je jednom kolegi usao ove zime 21m (oranica siroka pa se to malo teze primjeti) tj nema kome taj nije usao…al opcenito kod nas veliki su najlosiji susjedi al ovaj mete konkurenciju
6341864d060f793e5e4b6978155184f1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Išao je na varijantu da ja to ne znam i bio je u pravu.Ali je zaboravio na geometra.Mislio je da će me uplašiti pretnjom pred tužbu.
 
Bar još 2 brazde bi mogle stati-šteta.
A ovi sa navigacijama još traže da im se plati i po 5 godina u nazad.Nikad dosta.Apsolutno sam protiv takvih međa.35cm od razora i to je to.Sad ako se desi da neko nekom uđe 1 brazdu-ne treba praviti svetsko pitanje.Ali ako se već namerno ulazi u tuđ posed i sa navigacijom i bez-to je već bezobrazluk.
Imao sam slučaj,jedini u mojoj karijeri gde je komšija koga je gurnuo taj sa navigacijom i sudom naplatio komšiji za 5 godna u nazad.Komšija je pokušao na kvarno da to meni uradi.Naravno.Izvedem mernika,obeleži.Udarim kočiće u put.da se ne vide i priča završena.Nije baš male pare tražio.Posle ga malo bolela glava-gde je međa.
Ja ne znam šta se to izdešavalo sa ljudima u zadnjih dvadesetak godina pa su postali tako gladni zemlje. Ranije to nije bilo tako. Bilo je po par ljudi u selu za koje se znalo da su zajebani po tom pitanju i to je to. Ostali su rešavali bez problema i uz normalan dogovor. A znao si da ti fali (ili imaš viška) tako što se izbroji vrste u godini kad se seje nešto što ih ima. Ako neko slučajno udje ne tužiš se već se dogovoriš da ti kod njega sledeće godine udješ za isto toliko i to je to. Druga vremena došla.
 
Da ne pokrećem temu. Da li neko zna za dobru android aplikaciju gde možeš uneti parcele i videti ih na satelitskom snimku i gde možeš takodje uneti GPS koordinate?
Koristim FarmLog (sad se zove Bushel Farms) ne svidja mi se jer su sve površine u ovim njihovim glupim acre jedinicama pa me mrzi da pretvaram. Takodje ne mogu da nadjem opciju za GPS iako sam negde pročitao da ima.

Koliko je precizan GPS na telefonima?
 
Nazad
Vrh