Nikad ovako !

Kako ovi lezaji vole kanape i zilice od trave...
Jednom sam pokupio neku paljenu zicu valjda paljena guma pored njive pa sam pokupio.
Jedva sam sve povadio da ne skidam rotore.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja probao da u hodu okrećem i u jednom okretanju sam negde zakačio nosač rotora.
Dukej, nisi nigde zakačio nosač rotora, nego se zbog okretanja sa spuštenim spremačem rotor prvo izvukao iz srednjeg nosača a zatim iz ovog krajnjeg kojeg je usput zavrnuo. Da si zakačio krajnji nosač onda bi se videlo neko oštećenje na prvom redu rotora. A inače taj krajnji nosač, ako dobro vidim, ti je obrnuto namontiran. Rotiraj ga za 180 gledajući od gore.
 
Možda nisam bio najjasniji, nisam mislio da okrećem u hodu bez dizanja spremača, već bez stajanja. Malo pre lenije povlačim ručicu hidraulika da se podigne spremač i onda kad prednji točkovi izađu na leniju motam i dalje idem lenijom. Problem je što se spremač za to vreme nije podigao a morao je (zbog mog hidraulika). Pri tom se na ovom spremaču prilikom podizanja prvo diže prednji kraj a rotori na posletku. I desilo se u nekom okretanju da nisam dovoljno rano povukao ručicu za dizanje pa da je rotor ostao dole pre skretanja, zakačio tvrdu leniju, verovatno i više puta dok nije dovoljno razvukao nosač da se rotor izvuče (jer našao sam ga u sred njive a ne blizu lenije). A to dovoljno rano je zbog hidraulika kod mene. Dok je hladno ulje i diže normalno, ali sa ugrejanim treba turaže da bi podigao radilo. A kad izlazim na leniju normalno je da oduzmem gas i tu onda uspori dizanje. Zvao sam majstora zbog toga, merio je pritisak koji pumpa pravi, ima 200 bara, onda je nešto zagledao ono što mi zovemo "bob" (ispod sedišta) i rekao je da mora da se menja onaj zglob koji povezuje ručicu hidraulika i bob.
 
Bio si potpuno jasan. Znam da ne okrećeš namerno sa spuštenim spremačem ali zbog hidraulike faktički si to (u)radio. Isto se i nama desava na kinezu kad se dooobro zagreje sporije diže.
Našao si rotor na sred njive zato što se pri okretanju još nešto malo držao ali kasnije je popustio.
Sve u svemu nosač nisi zakačio nego je ispao kolateralna šteta.
 
Za rotore sa flahom ima rešenje. Sa žicom, ne.


Koje je rešenje?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
"Даље нећеш моћи".
bc5b9b35bf7e955e89905019479600d1.jpg
 
То је више реалити него квиз, тако је неко написао. Гледао сам пре док је било а сада не. Колико видим да је циљ да се прича и пише о томе а не само такмичење.
 
nekad sam prelazio tom "prečicom", kad je suvo. a sad je bilo dosta vlazno pa sam se zaglibio 🫨 jos se klinovi od drljace zarili kada je traktor potonuo pa nema sanse da krene. ali drugar me je sa rusom lako izvukao 😇
 
Nazad
Vrh