Nikad ovako !

Đavo nikada ne spava.
Mog komšiju starijeg čoveka i dobrog majstora je iskidala grabilica što se nepamti da se nekada dogodilo.
Ražanj za pečenje brava može takođe biti vrlo opasan i smotati čoveka..
Čovek u 60-tim je šmirglajući u rukavicama na strugu ozbiljno povredio ruku kada mu je pakna nezgodno uhvatila rukavicu..
A kardan i balirka da ne pričamo..
Tako da je zaključak: sve je opasno i svega se treba čuvati..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pisao sam nekad . Nekad sam procitao statistika poginulih ljudi u poljoprivredi , ukupno na svijetu. Broj jedan prevrtanje traktora bez kabine , br2 kardan ,br3 u silosu.
 
У Кисачу сам упознао човека којем је фреза откинула ногу дохватила му ногавицу и увукла ногу и то она 509. А мог тетка је струг сјебао скоро па на мртво дохватила му пахне мантил, а неко затегао каиш. Он се одупирао колико је могао, а није могао да дохвати да га искључи и кад га је толико смотало пребаци га и почне да га подвлачи под главу, мост био скинут и срећа уђе му колега и изгаси струг. Једва су га ослободили лежао две недеље у болници стомак му сав био искидан.
 
Ovde u jednoj drvopreradnoj fabrici bila neka masina pa radnik naslaze neke letvice , furnire , stali , i onda mora da sidje sa platforme pa noz neki veliki odsjece . Bilo im glupo pa skinuli prekidac da ne silaze. Dok nekom prste nije odsjekla
 
У Кисачу сам упознао човека којем је фреза откинула ногу дохватила му ногавицу и увукла ногу и то она 509. А мог тетка је струг сјебао скоро па на мртво дохватила му пахне мантил, а неко затегао каиш. Он се одупирао колико је могао, а није могао да дохвати да га искључи и кад га је толико смотало пребаци га и почне да га подвлачи под главу, мост био скинут и срећа уђе му колега и изгаси струг. Једва су га ослободили лежао две недеље у болници стомак му сав био искидан.
I kod nas je čovek ostao bez noge. Hteo da je popne na priklicu, dal mu se vratila, sklizla uhvatila nogu i ode iznad kolena.
 
Ne znam opet,kako freza može uhvatiti čovjeka i polomiti ako se imalo pazi [/URL]
Видиш да је имао 70 год. Чим човек пређе 60 не дај му ништа да ради (нарочито око механизације). Евентуално може да храни живину по дворишту и то ако нису гуске и патке да се не удави у бари. Ја већ годину дана не возим кола зато што су ми ослабили рефлекси, вид се сузио, смета ми надолазеће светло ... ко велим да не убијем неког. И на трактор ретко седам, само да се превезем од тачке А до тачке Б и то по равном. Возам се полако 7-8 км мотокултиватором а и то гледам ако се сурдукнем да не ударим ребра на ручице.
У Кисачу сам упознао човека којем је фреза откинула ногу дохватила му ногавицу и увукла ногу и то она 509.
Цеваница, па и бутна кост су за 509 к'о сламка. Имао сам две незгодне ситуације с' том машином па сам је продао да не би било треће. Иначе је то јака машина и тражи јаког и вештог руковаоца.
 
Видиш да је имао 70 год. Чим човек пређе 60 не дај му ништа да ради (нарочито око механизације). Евентуално може да храни живину по дворишту и то ако нису гуске и патке да се не удави у бари. Ја већ годину дана не возим кола зато што су ми ослабили рефлекси, вид се сузио, смета ми надолазеће светло ... ко велим да не убијем неког. И на трактор ретко седам, само да се превезем од тачке А до тачке Б и то по равном. Возам се полако 7-8 км мотокултиватором а и то гледам ако се сурдукнем да не ударим ребра на ручице.

Цеваница, па и бутна кост су за 509 к'о сламка. Имао сам две незгодне ситуације с' том машином па сам је продао да не би било треће. Иначе је то јака машина и тражи јаког и вештог руковаоца.
Slažem se ali za penziju treba 65.Da li sme da ide na pecanje ?
 
I balon od vode vezan za nožni palac... :haha:

Jedan zajebant kod nas pričao o pecanju sa jednim neplivačem, i kaže on njemu da obavezno uzme kanap od 2m i za nožni palac zaveže balon od vode. Neplivač ga pita šta će mu pomoći balon na kanapu od 2m ako upadne u vodu, a ovaj mu kaže da te lakše nađu...
 
Nazad
Vrh