Nikad ovako !

Ja sam zamalo tako i prošao.Sreća pa mi je hidraulik bio naštelovan na brzo dizanje a ruka na ručici.Zato sam se i parkirao do nekih boljih dana.
 
Ljudi gledam sve ovo i mogu samo da kažem da je kod vas baš katastrofalno stanje.Kako ćete vi te njive dovesti u red kada su vagaši i rupe tolike da traktor stane u njih.
 
mityoo je napisao(la):
Moguće je da deluje, samo jednu sitnicu neznam kako da rešim... Kako staviti kreč u prahu pod točkove koji su do osovina propali u slatinu?

staviš NA točkove i opet će da djeluje

a ovoga kojeg je KIRAJ slikao nemože ni betonara izvaditi :haha: šitam se ima li točkove :D
 
Matić je napisao(la):
Ljudi gledam sve ovo i mogu samo da kažem da je kod vas baš katastrofalno stanje.Kako ćete vi te njive dovesti u red kada su vagaši i rupe tolike da traktor stane u njih.
Ovo nisam ja slikao,samo sam pozajmio sliku ali garantujem da bi isto ovako prošao kad bih probao neke parcele da prodjem sa praznim traktorom.Neznam kako ćemo parcele dovesti u normalno stanje?Parcelu koja je bila posejana pšenicom gde mi je vršio clas sa gusanicama sam uspeo jednom da istanjiram i donekle poravnam (sada je pod vodom ).Veći problem je taj što je na zasejane ,i uzorane površine voda opet izbila na površinu.Šta će od svega biti ??
Evo još jedna pozajmljena slika koja pokazuje da protiv vremena i najsavremenija mehanizacija gubi.
 
Lijepo kreč, znaš i sam da kreč isušuje vlagu jako brzo. Tako će i blato postati suha zemlja. Samo po meni je problem gdje naći npr. u šumi udaljen 10 km od ničeg vreću kreča.
 
MOMOSARIC je napisao(la):
Kako kreč , koliko , prvi put čujem :sta:. Ko je probao?
JA ::namigivanje::
samo pospi po točku i ispred točka i malo sačekaj , pospi obilno nemoj da štediš jeftin je
pa da vidiš kako se traktor propinje :D

@bosonoga
jeste nepraktičan za nošenje ali da radi radnju , radi
 
Pa kolko treba kreča za neko normalno zaglavljivanje(e sad sam sve reko :haha:, npr pre nego što traktor nasedne), jel ima dosta 50 kg ?
 
ma jedna vreća je ja mislim 25kg , može da ti bude za sva 4 točka a košta nekoliko evra
mi kada smo jedan kamion sa šlepom :sta: vadili nije bilo šanse bez kreča da se izvuče , dva traktora ga nisu izvukla ali je ga izvukla vreća kreča , malo nevjerovatno ali ja sam živi svjedok
 
jeste , obrukao nam traktore ::lose::
jesmo mi bili na mnogo lošijoj podlozi nego on , i mene je iznenadio tok dogadjaja i iz tog razloga nisam mnogo pričao o tome , jer da je neko meni pričao ovu priču ja mu ne bih povjerovao
 
miroslav k je napisao(la):
evo da vidite kako je kolega johnny zapao u okolini sela savino selo,kosancic,orao je jednu parcelu od 20ha i upao je u crnu slatinu,sa traktorom ZTS 16145 160ks i plug overum 4 brazde,i kako mi je pricao orao je i odjednom je propao podigao plug i nije mogao izaci,pa je posle dosao neki rus i pokusao da ga vuce i nje uspeo,i zatim su morali otkaciti plug izvuci traktor pa onda plug vuci sa sajlom iz zemlje i zakaciti,i onda je nastavio oranje dalje.
nisam mu verovao kad je rekao kako taj traktor malo trosi,kaze da trosi samo 17lit po hektaru a ucinak je 1sat hektar. sigurno je dubina 15,20cm ali uslovi su teski pa ima dosta proklizavanja.
Pa to je kod mene u komsiluku. Na tu stranu od sela prema Kosancicu je dosta teska zemlja (u poredjenju sa ostalim zemljama kod nas).
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FsnqWMHPSME&feature=player_embedded[/youtube]
SVEZE!!!
 
Mission inpossible!
fot0265.jpg
fot0271.jpg
fot0260.jpg
fot0264.jpg

fot0280.jpg

fot0275.jpg
fot0278.jpg

Tandemka ostala zaleđena!
 
Nazad
Vrh