Nikad ovako !

Samo da ja nepišem o stanju atarskih puteva kod nas,kratko i put su uzorali ,jeste da se nije koristio ali je put ucrtan,a još kako se kurče sa mašinama a nikoooooooooo da pusti bar tanjiraču.
 
Samo da održe ovu cijenu ili bar još malo dignu biće uzorano sve u što se može ubosti plug. Iskrčiti živice, isušiti močvare, posjeći šume kao u Amazoni ali i dalje kukati kako tu nema računa. Imam komšiju koji svaki razgovor počinje sa cjenama i kuknjavom kako nema računa.
Od njega ovi sitniji ne mogu doći do parcele da zakupe. Situacija liči na hladni rat.
 
Samo da ja nepišem o stanju atarskih puteva kod nas,kratko i put su uzorali ,jeste da se nije koristio ali je put ucrtan,a još kako se kurče sa mašinama a nikoooooooooo da pusti bar tanjiraču.
Upravu si skroz. Ebali bi se pre nego da istanjraju nešto što nije njihovo... A čije je? Ne znam ko koristi te puteve. Pogotovo ovi što imaju mnogo zemlje, oni ih najviše i razhebu al ne bi pustili tanjraču... Mada kad se šire i kad je put pored njive onda nemaju nikakvih problema ni da ga uzuru i istanjraju.
Jedino zakon na lokalu može rešiti to, al nešto ne vidim to na vidiku. Prvo neće niko da da pare za to (iz budžeta), drugo i da daju neka prevara bi se vrlo brzo razradila i putevi bi opet ostali neodržavani.
 
Код нас три геометра сваки различито мери,чак и један геометар маши за 5-10цм. Код мене случај дође омеђи ми њиву и ја пред геометром побијем цев од метра у земљу и после опет дође и мери комшији да би поставио комшија ограду за неких 5цм је омеђио у моје као јбг облачан дан и угао сателита трт-мрт.
Pa nije to bas toliko precizan sistem (gps) da ne napravi gresku za 10cm 🙂
 
Na tolike stotine metara mislim da niko neće praviti problem za 5-10 cm.
Bar je u mom slučaju tako.
 
Изашло ми на фб.
c4f32c738ba477fd370ff036358e667e.jpg
 
Jeste rasisti.
Zato što stoka ne razume više ćirilicu.
Stvarno kako ljudi govna mogu biti.
Kod nas u šumskom pojasu debil bacio najlon vreće sa lišćem,pa jel problem to istresti ili ko ostali kući zapaliti.
Sad ti najloni vise po granama,jer je sve trnjina.
 
Ispred salasa imamo jezero gde nekad ima i po tridestoro pecarosa ,neki lepo pociste za sobom neki ne .Posto mi kum strastveni pecaros i ekolog mi napravimo od armature drzace za dzakove i poredjamo oko jezera nije proslo ni nedelju dana neko pokupio svu armaturu.Posle napravimo od letvi sad ponekad pokupe dzakove sva sreca pa ima dosta od mekinja
 
Поставићу слике треба да крчим некада зелену површину а сада еколошку катастрофу. Једини разлог што сам узео је што нико није хтео да сече. И сад како време пролази видим да сам се и ја захебао.
 
Jeste rasisti.
Zato što stoka ne razume više ćirilicu.
Stvarno kako ljudi govna mogu biti.
Kod nas u šumskom pojasu debil bacio najlon vreće sa lišćem,pa jel problem to istresti ili ko ostali kući zapaliti.
Sad ti najloni vise po granama,jer je sve trnjina.
Jesmo stoka stvarno.... Većina ljudi se ponaša kao da je ovo neznam Pakistan, a mi smo samo u prolazu pa nas boli k dal će biti sredjeno ili djubre svuda. U ostalom ove migrarante boli djoka za djubre. Mislim da je za njih kanta za smeće misaona imenica i ne verujem da to rade namerno već su jednostavno tako navikli (vidi se po djubretu u većini njihovih zemlja).

Komšija mi se odselio pre par meseci. Posle ću da okačim slike da vidite šta je ostavio.
 
Nazad
Vrh