Nikad ovako !

Dobićeš sud a RTS će kazniti autora emisije, montažera ili već nekog ko je umontirao tvoje snimke u njihovu emisiju. Možda će mu odbiti od plate, a možda će ga i šutnuti sa posla... Ja bih ih prvo upozorio na krađu, zahtevao izvinjenje u narednoj emisiji i da te potpišu kao autora čije su snimke koristili, pa tek ako te tu ne ispoštuju onda na sud. Zbog onog jadnika koji će na kraju najebati (a to sigurno neće biti urednici ili direktori)...
 
@dukej
Ne. Pogrešno.
Što ih više odrapi, stradaće viši glavonja.
Odnosno onaj ko je naredio montažeru da ga boli uvo čiju imovinu uzima.
Montažer sigurno neće imati odgovornost, jer će se po potrebi proveriti 'radni nalog' i ' komandna linija'..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sta ocekivati od javnog servisa koji silom namece narodu pretplatu? Od njih, a i drugih televizija kod nas nista bolje covek ne moze ni da ocekuje.
Dobra je fora sto rece kolega kao odsteta da se trazi pozdravljanje pre dnevnika. Al bi se cudili dede i babe, koji li je sad pa taj.
 
Dobićeš sud a RTS će kazniti autora emisije, montažera ili već nekog ko je umontirao tvoje snimke u njihovu emisiju. Možda će mu odbiti od plate, a možda će ga i šutnuti sa posla... Ja bih ih prvo upozorio na krađu, zahtevao izvinjenje u narednoj emisiji i da te potpišu kao autora čije su snimke koristili, pa tek ako te tu ne ispoštuju onda na sud. Zbog onog jadnika koji će na kraju najebati (a to sigurno neće biti urednici ili direktori)...
Totalno luda situacija, ne znam ni sam šta raditi...Pre neki dan bankarka napravi grešku i vrati pare što mi isplatio neki sajt iz Engleska. U tim transakcijama skinu mi 60 evra. Odem kod direktora, čisto da ga opomenem, male su pare u pitanju ali da mi ne sjebu neke veće, on vadi papir da potpišem da kazne radnicu na šalteru. Kažem mu da se jebe ( znam ga lično ) i odem kući...
 
Toga se netreba plašiti, jer čovek domaćin Radoslav to verovatno radi pošteno i svaki dinar mu se poklapa. I oni to znaju.
Sa druge strane RTS je i dalje prilično žut, iako su ih za sada trenutno naprednjaci malo zauzdali..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sta ocekivati od javnog servisa koji silom namece narodu pretplatu? Od njih, a i drugih televizija kod nas nista bolje covek ne moze ni da ocekuje.
Dobra je fora sto rece kolega kao odsteta da se trazi pozdravljanje pre dnevnika. Al bi se cudili dede i babe, koji li je sad pa taj.
Не везано за случај,свугде у Европи се плаћа ртв такса,нема хоћу нећу,нпр у Де је АРД 50е квартално и сл.
 
Nema sta da se premisljas,prijavis ih i blokiraju video sigurno.

Ja sam imao jedan kanal koji je odavno blokiran i to sam imao neke stare koncerte Cream i Whitesanke,sa nekog DVD-a nije ih bilo u komadu na YT pa se ja napravio pametan da objavim,stajalo na YT dve nedelje a onda mi stigao mejl od izdavačke kuće koja je snimala taj koncert da im platim 200.000$ ili da momentalno uklonim video.A naveo sam ih u opisu kao vlasnike,ali sve jedno i kad navedes izvor opet krsis autorska prava ako nemas dozvolu autora.Cak mi pretili i FBI da ce da angažuju,ali srecom nisu mogli jer monetizacija nije bila kao danas pa nisam zaradio nista od toga,a da jesam napravio bih medjunarodni federalni prekršaj,pa i kad sam uklonio video opet me blokirali.
 
Zar materijalna odsteta nebi trebala da bude u visini prouzrokovane stete ? Znaci treba dokazati koliko je vrijednost originalnog videa ili koliki prihod donosi da se procijeni izgubljena dobit ? Vidim samo pricate o nekim velikim parama , kad bi to tako lako islo ,...
 
Не везано за случај,свугде у Европи се плаћа ртв такса,нема хоћу нећу,нпр у Де је АРД 50е квартално и сл.
Ne znam Putine za svugde, ali meni nije bas pravo da placam kablovsku i da placam njima njihov namet. Narocito sto su postali dno dna i ne pratim ih uopste.
 
Sto se autorskih prava tice ona su neprikosnovena i kostaju, i to debelo. Odsteta za fotografiju koja se neovlasceno objavi u dnevnim novinama je ne manje od 1000 eur. Video snimak na javnom servisu je viseststuko skuplji, odnosno odsteta je veca. Predlazem ti da savet potrazis na specijalizovanim foto i video forumima gde ce te uputiti na dobrog advokata koji se specijalizovao za takve slucajeve. Ukolio ti je potrebno javi mi se PP da ti posaljem linkove. I da, skupljaj dokaze u vidu skrinsotova, mejlova i slicno.
 
Sto se autorskih prava tice ona su neprikosnovena i kostaju, i to debelo. Odsteta za fotografiju koja se neovlasceno objavi u dnevnim novinama je ne manje od 1000 eur. Video snimak na javnom servisu je viseststuko skuplji, odnosno odsteta je veca. Predlazem ti da savet potrazis na specijalizovanim foto i video forumima gde ce te uputiti na dobrog advokata koji se specijalizovao za takve slucajeve. Ukolio ti je potrebno javi mi se PP da ti posaljem linkove. I da, skupljaj dokaze u vidu skrinsotova, mejlova i slicno.
Ne znam na kakve dokaze misliš, očigledno je da su neovlašćeno koristili moj video klip u svom programu, imam samo poruku što sam im poslao preko fejsbuka jer se niko ne javlja na telefon...
 
................Jel ima neko pojma o ovoj temi, intelektualnoj svojini itd...?
Kad to pomenu , evo upravo na pinku ide emisija "hit-twit" koja je koncepcijski preslikana emisija " utisak nedelje "

Olje beckovic . Nekoliko gostiju komentarise nekoliko video predloga uz ukljucivanje gledalaca , pa cak je i pustaju

u isto vreme kao i " utisak nedelje ". Mislim da od naplate autorskih prava u ovoj banana-drzavi

nema nista i da je to samo gubljenje vremena i zivaca .
 
Dokazi su snimci emisije ukoliko mozes da ih nabavis, skrinsot mejla koji im posaljes, skrinsot FB prepiske, pismo sa povratnicom... ne znam koji cilj hoces da postignes. Da li je to samo izvinjenje autora emisije uz navodjenje tebe kao autora snimka u nekoj od sledecih emisija ili nadoknada materijalne i nematerijalne stete izazvane neovlascenim objavljivanjem tvog autorskog dela u celosti ili prepravljeno bez tvog odobrenja. Koliko znam odstete su vece ukoliko se uz neovlasceno objavljivanje javlja i prepravljanje autorskog dela.
 
Dokazi su snimci emisije ukoliko mozes da ih nabavis, skrinsot mejla koji im posaljes, skrinsot FB prepiske, pismo sa povratnicom... ne znam koji cilj hoces da postignes. Da li je to samo izvinjenje autora emisije uz navodjenje tebe kao autora snimka u nekoj od sledecih emisija ili nadoknada materijalne i nematerijalne stete izazvane neovlascenim objavljivanjem tvog autorskog dela u celosti ili prepravljeno bez tvog odobrenja. Koliko znam odstete su vece ukoliko se uz neovlasceno objavljivanje javlja i prepravljanje autorskog dela.
Ima to sve ovde u postu #16276 , dovoljno je da neko ima oči, ispod je moj originalni klip...
 
Izvini, ne pratim temu redovno tako da nisam video te postove sa video snimcima. Za tih 60 sekundi snimka je potrebna organizacija snimanja koja debelo kosta. Vozac, vozilo, snimatelj, mozda pomocnik, tonac, organizator snimanja...oprema, oprema, oprema.....da ne poverujes koliko jednu ozbiljnu produkciju kosta ovako nesto da naprave, ali kad ga naprave tehnicki izgleda neuporedivo bolje od tvog snimka.Ali i kosta, a posto kosta, a cilj im je da troskove svedu na minimum sto ukljucuje i povremenu kradju tudjih snimaka sto im je postalo ko dobar dan. Nemoj da mislis da potcenjujem tvoj rad. Radis nesto sjajno i imas odlican pristup materiji i rekao bih prirodan talenat sto se i vidi. Nedostaje ti bolja oprema i bolje editovanje kao i priprema. Sto su kod nas video produkciju uspeli da dovedu na jedan nivo totalnog amaterizma koriscenjem sve jeftinijih tehnologija, angazovanjem komsijinog malog kome je tata kupio dron za rodjendan, pa jos ako se isti isprsio za malo bolji foto aparat sa gimbalom eto nama snimatelja, rezisera, scenariste...jos ako ima sopstveno vozilo...uredniku emisije se bas posrecilo....a za sitne novce. A to im je i cilj. Svedi troskove na minimum, ponegde nesto ukradi i zivot ide, pare od reklama lezu na racun i svima lepo, osim onima koji su svojom mukom kupili opremu, potrosili svoje vreme da naprave snimak i da ga ponude SVOJOJ PUBLICI NA SVOM YOU TUBE KANALU.
 
Nazad
Vrh