Nikad ovako !

Flasa platicna, alufolija od cokolade ili iz kuhinje napraviti dosta kuglica preliti sa sonom kiselinom.Kasne detonacije ali lepo gruva.
 
Karabit, to su nekad seoska deca koristila za punjenje konzerve i paljbu, obično za Božić. Mora i da se zapljune.
Ufff kad se setim otac imao celu kutiju od 10kg karbita, imao pretvarac za varenje pa kad je presao na oksigen to mu ostalo.Joj kad me je nucio kako se puca bio sam glavni baja na ulici.Pa jos naucili kako se riba sa njime pecala ali nikad nista krupno samo bodorke,crvenperke i po koja zlatica ili deverika.Neka sretna vremena kazu da jos uvek moze da se nabavi u Madjarskoj karbit.
 
И онда власници снимка напишу над их критикују "није машина мене купила него ја њу". И "то тако мора". Па једино да су голим рукама и на леђима износили из шуме дрва па да кажу они зарадили они потрошили.
Гре'ота машина, код некога такве машине раде 30-40 година. А овакве лешеве ни на кило не би узео.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Okupacija !!!!!
Išao da trujem mišovi na tritikale, kad se "neprijatno" iznenadih....
Komšije s obe strane dali zemlju u arendu lokalnom "kabadahiji", pa je ovo više bilo za očekivati, neg' iznenađenje...
Dobro je pa mi nije kamenje izorao, komotno je mogao s onaj "ogromni" traktor i 5 brazdi...
Kesa s otrovom je na kamenu, kao reper za slikanje, put je ovde 4.2 metra, tako da je orao i komšijine njive s gornje strane....
Ludilo !!!!


 
Срећно са новим комшом. Ових дана а пред ову чувену и до сад невиђену лицитацију сам видео чудо бесних 4х4 аутомобила као да је женевски сајам у атару. Пролазио атаром и видим црвене кочиће. Оно што ми је привукло пажњу је то да су њиве окренуте не уз дуж него попреко атарског пута. И поједине имају облик слова Г или слова П. Сад ме занима како ће да то обрађују а да не газе суседну њиву. И то није један покупио већ више њих. Табле које су рађене у комаду сад су пуне кочића.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Не знам. Тамо према горњој рогатици и телечкој су враћали велике парцеле али не идем на тај крај. Ово су парцеле које су биле до сад на лицитацијама.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh