Nikad ovako !

Могуће. Ако је оно реституција неће се власници усрећити. Једино да продају неком већем. Што и није немогуће.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
То су они и радили до сад преко лицитација. Ако знаш где је емушић е па тамо су никла 2 заливна система. А где је заливни нема лицитације већ је на дужи низ година.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Evo zanimljive teme pa sprdali se imt ovi su još gori.
Pa ga kupi novog.
 
Poslednja izmena:
Koja ludnica, ako se ne varam Zombie je pominjao da mu komsija radi sa nekim Zetorom od 50ks i rotodrljacom od 2.5m i tako godinama nista traktoru.
A serviseri ovde kukaju sto na traktor od 65ks, kaci rotodrljacu od 2.3m.
Ovo su definitivno poluproizvodi koje treba izbegavati.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da ja danas svoju zabio u blato s 560 ide ko u sir.
Ma smeće treba od toga bježati a košta a ne valja.
Pa kotač se otegne pod drvima.
Lajtung da pukne od dizne.
Što reći
 
Знају они шта су написали у упутству за употребу. Знају и какав је квалитет машина. Оградили су се и имају то написмено.
А реално све што ново долази и оно што ми можемо да приуштимо није за кидање и лоше услове рада. Већ за неке лакше радове.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
I za cev od dizne kazu pukla od zamora materijala, a covek kaze pukla na 70rs, koji zamor materijala na 70rs?
Na imt-u idu po 40 godina i nista nijedna nije pukla??

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Smiješni su a imt nije valjao.
Kad gledam moj je star a to je novo pa ne valja.
Pa nije im niko kriv nov traktor se radi za rotodrljače i ostale strojeve.
Što će ti ako nemože radit s takvim strojem
 
Да ли је неко гледао видео клипове како обрађују земљу индија, пакистан, индокина... Нема тешке земље. То што они урнишу тракторе у транспорту је посебна прича али земљу обрађују са мањим прикључцима. Не користе плугове као ми већ у облику диска. А тако може да вуче 3-4 бразде. Баш овакав трактор ове снаге.
Али као што кажу остали чланови и да намакнеш 15 000-20 000 € да ли узети ово ново и да у гарантном року све мењају или половно па како прођете.
Изгледа да је прошло време предимензионисаних склопова, већ је све програмирано и израчунато.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kolega što se tiče IMT-a a i ostali naših giganata u proizvodnji polj. mehanizacije, važi ona pesma"Sad nevredi plakati i gorke suze liti".
Moje mišljenje je da je to moralo pući ,zaboga pa 70-tih god mf je imao kabinu a ovi naši su u 21 veku ni kabinu nisu umeli da naprave ,jedino što kod njega nema krrrrr kao kod precenjene mešine belorus,a i cena je malo veća bila koliko znam oko 22000 evra bilo pre 10 god 577 dv.
 
Svako treba da ima svoje mišljenje, ali ja mislim da nije moralo pući kako vi kažete. Rat na prostoru Jugoslavije i sam raspad iste dobrim delom su uticali na otežano poslovanje metalnog kopleksa. 93-će godine krenula hiper inflacija i tu u firmama gde se nije domaćinski poslovalo društveni kapital je prelazio raznim mahinacijama u privatne đzepove.
 
Kako ne onaj izvozni model je bio bolji trebali su sve takve radit.
Što ja iz svoga radim sitnice popravljao.
A ovo je novo nema tu popravka na novom.
 
Svako treba da ima svoje mišljenje, ali ja mislim da nije moralo pući kako vi kažete. Rat na prostoru Jugoslavije i sam raspad iste dobrim delom su uticali na otežano poslovanje metalnog kopleksa. 93-će godine krenula hiper inflacija i tu u firmama gde se nije domaćinski poslovalo društveni kapital je prelazio raznim mahinacijama u privatne đzepove.
Hteo sam reći da je tehnološki zastarelo ,jer niko ne pravi samo za domaće tržište,veđ za izvoz,kažem da su bar kabinu sredili kao masej i 70-tih godina bilo bi bum,bez ti elektoventila,paveršiftova i čuda,novi 577 sasvim korektan izgled nije onako nekako glomazan i ne pregledan kao npr.578 dv ili 5106 itako nešto,to bi bilo nešto,mada moglo je kod nas da se i sada radi ali fali para i preduzetničkog duha,a ovo indisko je govno.
 
Krejem 80-ih i početkom 90-ih dosta toga je bilo u prototipu od inovacija. Konkretno Lifam iz St, Pazove počeo je da proizvodi servoupravljače i za prizvodnju je napravio novi pogon sa novim alatnim mašinama iz uvoza. Takođe je 90-e godine sišlo sa proizvodne trake 5 kom samohodni šestoredni kombaj za repu u koperaciji a Francuzima. Bilu je tu još novih stvari ali šta vredi o tome pisati.
 
Проблем је што се на разне начине уништавало оно што ваља. Углавном мафијашко - политичи интереси су били у питању.

Ево то једно лепог текста о пропасти ИМТ-а али и како је то могло да функционише:
https://www.dragas.biz/imt/

Слажем се са колегом да је боло потешкоћа али с углавном муљало и неки су добијали добар новац да упропасте привреду.

Гледао сам последњих година како се то ради на термоелектрани, где сам радио. Из потпуно нејасног разлога су кренули да мењају неке погоне који су по својој улози и конструкцији вечити, што се тиче трајности и одржавања. Да не говорим о томе да је расходован поуздан систем управљања и убачен Сименсов који чак и није био потпуно усаглашен са функцијом (лоше урађено). Многи су се ту овајдили и радили нови пројекат, често у алкохолисаном стању (службени израз – а нормални израз, пијани брате :) ).
 
OK, svi ti arapi i indijanci nisu baš baždareni, mali traktor i veliki teret i kidaj.. Ali batica snima i traktor ide ka njemu i on se ne sklanja, ej
 
Nazad
Vrh