Nikad ovako !

Done mi naki dan drugar usisvač kaže promenio zvuk. Nije radio sa njim čim je primetio da se čuje drugačije. Super reko, ležaj 100%, vidim lepo radi (sem što se dere) nije ništa izgorelo, nameštam ja to garant. (već me čovek častio 2 piva :))
Otvorim sve pažljivo promenim ležajeve, strogo vodim računa da ne zeznem ništa (pošto se lako zezne). Sklopim sve nazat, ubeđen da je sve uredu. Uključim ga i samopouzdanje mi se rasprši u obalaku belog dima. :).


Lupam glavu kako sam ovo mogao da uradim i setim se da mi je koncetracija pala kada sam skido most gornjeg ležaja. Mislio da će lako (a nije) pa sam ga na brzinu lupio onako preko stege ne vodeći računa o kolektoru. Što je najgore gledao sam pre sklapanja da li je sve u redu i nekako nisam video ovo. A da je sam ispravio bih kukice i sve bi bilo OK. Aj štata nije novčano velika, novi motor 1300 din, ali moja sujeta ja jako povredjena. :cry:
Dodje mi da ga previklujem.
 
Ja ženi pokušao promijeniti ležaje na usisvaču Philps. Sve zapertlovano , nedostupno. Kupim novi. Sad me kopka dal se može ili ne. Nije mi do novaca nego mi vređa majstorski ponos :osmeh: .
 
E, a onda i treba zapertlovati "majstorski". :confused:
Nisam zna da se to radi, da može. Mada gledao sam kolegu kad je popravljao veš mašinu što ima ležajeve zalivene u plastici i uspio.
 
Jednom me natera keva da opravljaš veš mašinu jebemtiženomajiku i gorenje
To je zlo
Ležajevi
Četkice na motoru
Amortizeri
Remen
Čišćenje pumpe od mojih krpica i papira ubrusa iz radnog odela
Pa ima neka kugla u crevu pre pumpe tu uz kuglu nadjoh i sestrićevu čarapu
To je kao i sijalica to kad rikne samo nova
A da to izmenjaš trebaš biti naučnik!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kod veš mašina se to radi skoro rutinski.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kod novijih veš mašina gde je sve uliveno i gde se kazan ne rasklapa bas i nije rutinska stvar menjati ležaj. Najbolja stvar je nova masina sa 5 godina garancije. Odmah po isteku garancije prodati je za 70-100eur i opet kupiti novu sa garancijom. Živci spaseni i svi zadovoljni.
 
@Spajki
Ako misliš na Gorenje veš mašinu sa 5 god garancije, ako si to probao onda znaš da se ona za tih 5 godina pokvari najmanje 5 puta. Neke kvarove pokriva garancija, a neki se i plaćaju. Takođe, kada se pokvari, ne poprave je trenutno, nego to i potraje, a kome mašina pere svaki dan, nije baš prijatno. Verujem da znaš da su to sada čisto kineske jeftine mašine.
Dalje, uliveni ležaji su baš na najjeftinijim mašinama, koje nisu namenjeni popravci, tako da one i da hoćeš nemogu dalje od 5 god.
Ja koristim Bosch/Siemens mašine za veš, sušaru,za sudove. Košta, ali i radi kako treba. Bubanj je prohromski, a ležaji na zvezdi, i mogu da se menjaju.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Imamo tu go*naru, Gorenje, u pocetku nema sta joj nije crkavalo, dolazili serviseri, ne mogu da kazem, cekali nekad po par dana ali dodju.
Poslednji put je pukla osovina bubnja, tad smo ja i brat promenuli lezaje i gume, sad cekamo da opet crkne pa da je nosi Corba ciganin.
Uzeli smo rezervnu, neku Bosch jer ovoj nema verovanja.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam do sada imao sreće.Ima 7,8 godina.Prošle godine nije htela da greje vodu.nije bila ni skupa opravka.A čujem da se ljudi žale.A prethodno sam uzeo neku talijansku i posle garancije riknula a opravka košta pola mašine.Treba tu i malo sreće.
 
Sa gorenjem imam loša iskustva. Pregori motor dva mjeseca po isteku trogodišnje garancije i odem u servis da kupim novi, a oni nemaju niti mogu da poruče. Kako majku mu kad još uvijek ima u prodavnici sa 5 godina garancije, ali smećari hoće da oni odvrnu pet šarafa i naplate zamjenu.
Dopizdi i kupim samsung, a tu ostavim u garaži i uspijem poslije mjesec-dva naći novi motor. U drugoj kući radila desetak puta godišnje i opet počela zezati. Zaleti se da centrifugira, ugasi se i opet krene gdje je stala, u pitanju loši lemovi na preklopniku kojim se bira program.

Na samsungu za sedam godina samo jedan kvar, bravica vrata nije htjela uvijek da odradi, onaj jezičak na bravici se malo potrošio. Nanesem kap ljepila da podebljam i eno je opet radi kao i prije, desetak puta sedmično.
 
Ja imam gorenje već 8-9 godina prvo joj je crkla ona radio zaštita. Nakon nekih pet godina prozujali ležaji bubnja. Zamijenim sam, nakon toga pumpa zujala i nju novu zamjenim.Što kaže Luka loptica na izlazu bubnja upala čarapa par puta. Greška sedam me izludila i nisam otkrio jel do nivostata ili do slabog protoka. Pojavljuje se ponekad mašina stane kad dođe do centrifuge neće dalje.
 
Pa to im je sad moda,Gorenje veš mašina 4 meseca izašla iz garancije kad ode ležaj,raskupusam je kad prc,sve plastično i zaliveno,nov ležaj nema u radnjama vec samo preko servisera.
 
Nazad
Vrh