Nikad ovako !

Nema potrebe ni za otkačivanjem. Samo da je uradio odmah to što je uradio. Kad je već video da hoće u rikverc, samo je trebalo da nastavi sa manevrisanjem dok ne dođe u taj položaj što ti Momo kažeš. Pravi ugao u odnosu na put, tj da izađe ukoso na put a ne pod pravim uglom, čemu je stalno težio. Pa valjda su to osnove nekog šoferisanja majku mu. Zna se da je tako najgore i najteže traktoru. Kad traktor neće- ne može uzbrdo da uzvuče prikolicu, pod pravim uglom, teraj ga ukoso ako imaš gde i mora izaći. E jedino ako si baš precenio sposobnosti traktora pa sa prdavcem vučeš neki abnormalan teret, onda ništa od toga. Ovde se vidi tipičan primer ne razmišljanja, tipa nije moj traktor šab me gabri, ili ono mora izvuć je.aću mu ja mater. E ne mora.
 
Zemlja očigledno mokra, prikolica teška i što je najgore kada teret ode nazad na rotore više nema pritiska na traktor, a prikolica upada u zemlju sa svakim cimanjem napred nazad sve više i više... NIje trebalo ni da pokuša tako da izađe. Ali vidi se kakav je majstor... čim on pali gume na traktoru i čeka da ovaj magično iskoči. Možda je mislio da će ga ult izgurati, al tek onaj ništa ne može u blatu. Dobro što se i on nije zaglavio. Nisu se oni prethodno patili sa malim traktorima a velikim prikolicama pa da razmišljaju jedan korak unapred.
 
To zadnje je siniša jako bitno. Kada znaš da malac teško izlazi, onda mnogo ranije prebacuješ u manju brzinu. Kada je jak traktor, onda možeš kako hoćeš, uvek ima rezervi.
Možda je ovaj mislio da je njegov NH svemoćan, a nije razmišljao da je i prikolica ogromna, plus loši uslovi.
 
Tačno! I samo je trebalo izaći iz traktora, sagledati stvar, razmisliti i uraditi odmah što je uradio na kraju. A i to što je uradio na kraju mu se sasvim slučajno desilo, nije planirao, ali je shvatio usput da će možda tako biti lakše da izađe.
 
Ово сад радити у доба кад свако има камеру на телефону или возилу је најблаже речено глупо. Ово може и да се окарактерише као насилничка вожња. Јасно се види реакција кад је тракториста махао у фазону насмеј се скривена камера.
Нисам баш оваквих ситуација имао али бела линија се не поштује никако. Ако нађем држач за телефон да ваља и ја ћу качити видео клипове.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jel kod nas u drzavi uvazavaju video snimak od te auto kamere ako se npr desi neka cuknjava po gradu i slicno ?.
 
I ko ce biti kriv ako su zvali policiju? Ja mislim traktor


Sent from my iPhone using Tapatalk
Пре ће бити овај са мерцедесом крив јер је стао на сред пута без икаквог разлога,а овај тракториста има камеру и снимак као доказ за његову бахатост.
 
Мислим да је било на сат-у. Снимак се уважава ако судија прихвати као доказ. А може да одбије из 1001 разлога.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Teško da se polio benzinom, ni slučajno ni namerno. Otprilike je hteo da zapali kukuruzovinu koja naravno nije mogla da gori. Iznervirao se i otišao po benzin i kada je pofajto vatru koja je verovatno samo tinjala, u momentu se stvorio plamen i na kukuruzovini i na kanti koja je eksplodirala njemu u ruci. U toj eksploziji deo benzina iz kante se zapalio na njemu (suva odeća) i nažalost dečko je živ izgoreo.
 
Nazad
Vrh