Nikad ovako !

Kako ljudi voze, danas kad nisam jedno 6 puta izginuo nikad nisam. Skupljali bale danas, da se uradi pre kise a ono kontam sve budale su danas sele za vilan. To uletanje to izletanje sto sa sporednih puteva sto sa cuprija i parkinga. To kamioni u makazice. Majke mi obilazi me kamion a auto iz suprotnog pravca jednom skoro u kanal(leva strana auta nije bila na putu) a drugi put na parking od vulkanizera. Od policije kad treba ni od korova.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bas sam primetio ove godine,u teranju masina asfaltom, jedino su me stranci propustali,i sklanjali se ,a ovi sa nasim tablama, prosto se takmicili koji je gori i ludji
 
Ono juce je bilo u najblazem katastrofa, sreca pa mi je traktor ispravan, mislim da radi sve, skrecem sa puta, zmigavac radi na prikolici i lik ladno obilazi. Preko 100 je isao. Ne mogu ni da nabrojim sta se sve izdesavalo. Jednostavo ludnica dal zato sto je bio ponedeljak ili sta. A kamioni su posebna prica,majko sveta odsekao sam se ona dva puta.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Oooo pa to je sasvim normalno da se obilazi na levi migalec. Više ni ne pomišljam da skrenem a da ne proverim u retrovizor da li ide neka kamikaza.
 
Ljudi ne branim kamikaze, ali pre neki dan sam isao iza nove prikolice, ne znam da li je Brantner ili neka druga tajkunska, zmigavac je toliko lose vidljiv jer se nalazi u sredini pozicije da sam ga uocio tek kad je traktor skrenuo.
 
Имао сам ситуацију летос шлепају ме, киша пада као луда. Скрећемо са главног пута лево и око 100 метара пре скретања дајем знак да скрећемо. Камиказа нас обилази и промашује ауто испред мене који ме шлепа тако што је сишао у канал и једва изашао. Наравно да нисмо стали да му помогнемо.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Oooo pa to je sasvim normalno da se obilazi na levi migalec. Više ni ne pomišljam da skrenem a da ne proverim u retrovizor da li ide neka kamikaza.
Najgore je sto ima dosta i poljoprivrednika koji kada su za volanom automobila zaborave da voze i traktor
Mene je pred samim semaforom obisao lik kao da sam na biciklu a ja vucem kamionku punu psenice, obisao i stao... srecom radile su kocnice ali i pored toga stao sam na par mm od njegovog gepeka...
posle ga ja sretnem i pitam ga dal je normalan, kao da ne vozi traktor... kaze lik da nema pojma da se to uopste desilo... kaze, verovatno sam se zamislio....
 
Juce se nesto kuckam sa drugarom iz bas brdovitog kraja. I pogledaje sta mi covek pise....A na kontu onih polemika oko kvaliteta zemlje oblika njiva itd. Sta sve ljudi rade.

127107334_389605645564464_1288325136311396307_n.jpg
 
Ja kad orem uzbrdo pa bude tesko traktoru vuci, malo probam podignuti plug kako bi smanjio dubinu, medjutim namesto pluga propne se prednji kraj traktora
Sa cetverorednom sijacicom moze se raditi ako se sije uzbrdo i nizbrdo, ako se sije poprijeko ne radi kako treba jer donji red posije bas duboko dok gornji jedva da zagrne ili ne zsgrne uopste

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Juce se nesto kuckam sa drugarom iz bas brdovitog kraja. I pogledaje sta mi covek pise....A na kontu onih polemika oko kvaliteta zemlje oblika njiva itd. Sta sve ljudi rade.

127107334_389605645564464_1288325136311396307_n.jpg
Covek koji na takvom terenu radi 10h zemlje je posao veci nego 100h u ravni obraditi, da ne pricamo o prinosima...
Al bas je fino kad uz brdo ides plugom prazan, samo niz brdo vuces brazdu, ucinak pravi..


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja kad orem uzbrdo pa bude tesko traktoru vuci, malo probam podignuti plug kako bi smanjio dubinu, medjutim namesto pluga propne se prednji kraj traktora
Sa cetverorednom sijacicom moze se raditi ako se sije uzbrdo i nizbrdo, ako se sije poprijeko ne radi kako treba jer donji red posije bas duboko dok gornji jedva da zagrne ili ne zsgrne uopste

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Na OLT-ovoj mehaničkoj sejalici imaš klinove koji blokiraju šasiju svakog para baterija da ne rotira po uzdužnoj osi. Kad se izvade ti klinovi par baterija se prilagođava bočnom nagibu pa ne bi trebalo da bude drastične razlike u dubini.
 
Da je pameti u narodu, a najpre u državi i nadležnim ministarstvima na ovakvim terenima bi se radili vinogradi malinjaci i sl, a ne da se narod pati sa koječime zarad 3 svinje i 10 pilića već bi istu robu za hranu nabavljali povoljno iz krajeva gde se proizvodi takva vrsta žitarice jer bi bili adekvatno plaćeni za svoje proizvode ::sramota::
 
Da je pameti u narodu, a najpre u državi i nadležnim ministarstvima na ovakvim terenima bi se radili vinogradi malinjaci i sl, a ne da se narod pati sa koječime zarad 3 svinje i 10 pilića već bi istu robu za hranu nabavljali povoljno iz krajeva gde se proizvodi takva vrsta žitarice jer bi bili adekvatno plaćeni za svoje proizvode ::sramota::
Tacno tako,ali svi smo svesni da se to nikada nece desiti :)
 
Da je pameti u narodu, a najpre u državi i nadležnim ministarstvima na ovakvim terenima bi se radili vinogradi malinjaci i sl, a ne da se narod pati sa koječime zarad 3 svinje i 10 pilića već bi istu robu za hranu nabavljali povoljno iz krajeva gde se proizvodi takva vrsta žitarice jer bi bili adekvatno plaćeni za svoje proizvode ::sramota::
Samo ostaje pitanje koja radna snaga bi to obradila. Pa i sela u ravnici su opustela sa radnom snago koja bi radila takve poslove, a ne u planinskim krajevima. U nekim krajevima i dalje rade sa stokom zemlju, a plasman tih proizvoda je opet preko lopovskih otkupljivača.
 
Nazalost ima i ovakvih stvari, nas clan ZCURCIC.
 
Nazad
Vrh