Nikad ovako !

Iskreno nisam poboznik neke brze voznje i manijacenja ali ovo se jednostavno desava.I meni se desilo par puta,ali uslov za bilo kakav pokusaj za preticanje u iole nepreglednoj situaciji je jak auto. Sto kaze jedan moj ujak "ja malo po gasu on malo po kocnici i jbg ".

Biciklisti su katastrofa,kad ga vidim da krivuda levo desno sa onim volanom samo sto dalje sto kaze @miksan.
 
Замисли да човек вози своје повређено дете и да му је сваки моменат битан. Па ваљда смо толико људи да имамо у виду такве могућности и да будемо од користи колико је могуће више. Ако је човек нормалан и добар возач, поступиће са пажњом и опрезом ако му у сусрет иде возило са укљученим светлима и свим показивачима смера и још „блица“. Свакако ће га пропуштати и омогућити му пролаз јер се лако закључи да нешто није у реду.
Ne moram da zamišljam, imao situaciju više puta....
U krivini preticati.... tih par sekundi +- neće značiti ništa. Opleti ga na pravcu u takvoj situaciji, koliko znaš da taj auto može ići a da ga koliko toliko možeš iskontrolisati i eto ti nadoknade vremena što nisi rizikovao u krivini. Javi dežurnima u bolnici da dolaziš sa povređenom osobom, sa tim i tim povredama (pa još ako znaš krvnu grupu, ihhh), javi policiji da blokiraju raskrsnice jer ćeš uleteti u grad kao pobesneli Maks.... ima sigurno više (bezbednijih) načina kako da dobiješ na vremenu odnosno pomogneš povređenom, što ovaj sigurno nije činio, nego ovako u krivini preticati. E jedino bi preticao neko sporo vozilo ili nekoga ko se kilavi. Ali ovaj sa kamionom ne ide sporo, ne guši sabraćaj.... Bar da je blicao pa upozorio ostale kad je već napravio grešku, ništa. Ode macan ladno. Što je neko napisao ni svetla nije upalio.
 
Jutros zamalo da me pokupi šleper.Magla a on obilazio auto.Sreća da sam ga uočio na vreme .Morao sam naglo da kočim i da se sklonim skroz desno.
 
Dobro si se snaso , opasno je , al kad se prica o tome , mislim da su tzv makazice tek na nekom tamo mjestu od opasnosti i u statistici teskih udesa iako se svi najvise plase . Mislim da je najstrasnije br jedan izlazak sa sporednog na magistralu udesno a da se pogleda samo lijevo a ne lijevo i desno . Na drugom mjestu najcescih tezih udesa bi stavio obilazenje kolone ili vise vozila odjednom , i to ne zbog opasnosti od vozila iz suprotnog smjera jer se ako je prisebnost kolko tolko uvjek nadje mjesta za mimoilazenje nego zbog opasnosti izlaska sa sporednog puta u momentu obilaska vise auta.
 
Mene su jučer oko 17 sati u zavoju na punoj crti pretekla dva šlepera sa prikolicama, šumari, puni balvana. Ne bi bio problem da ja nisam vozio svog Zmaja 142, znači, u tom momentu tko god dolazi iz suprotnog smjera ima izbor ili u šumara ili da se natakne na moj heder. Izbor samo takav. Naj bolji su oni koji prelete škarice ili te pretiču na opasnom mjestu, i kasnije ga vidiš da skreće u kafić. Da mu polomim noge.
 
A kad se spuštam lagano niz breg, sa punom prikolicom, a on baja me obiđe da pritom čoveku uleti u makaze, i čim me je obišao stao i dao levi da se parkira na ćupriju... I šta bi mu vi uradili... Dobro je to sve i prošlo... Takvih situacija malte ne svaki dan..
Nekad sam se i sekirao , a sad polako, pa ako treba i stanem i dignem noge na volan i čekam a oni nek se slikaju kad nemaju obzira prema poljo mašinama, mada da ne grešim dušu stvarno ima kulturnog sveta, i stane i skloni se i sačeka da prođeš, sve ok, al onda ti jedan junac dovoljan da ti pomeri džigericu...
Samo nek nas bog čuva u saobraćaju...
 
Tako je kod nas pre par nedelja baja uleteo u makazice između dva traktora i naglo stao da skrene.Čovek iza njega vukao punu kamionku kukuruza sa manjim traktorom, kišica pada, klizavo i da ne opizdi tog soma smota i uleti u kanal sa sve traktorom i prikolicom.Traktor koji mu je išao u susret zakačio svojom prikolicom kamionku, pokidao stranicu i prosuo kukuruz po putu.Scena kao u horor filmovima, sreća bez povređenih.Ovakvo ponašanje i vozačka nekultura nisu više normalni.Traktore i kombajne na putu tretiraju kao da su biciklovi.
 
Lepo receno, klasican "junac"!!
Maticu ja sam primetio da im strasno smetamo na drumu, da mogu samo da nas popisaju u toku obilaska...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ali cest slucaj je , ko kod mog povremenog radnika , da se dva traktora sa prikolicama voze sa malim razmakom da nemoze bar jedan sleper izmedju da udje pa i vise , i to je isto debilno.
 
Znaš kako, ima i I toga što sad klinci sedaju u kola koja sasvim lepo vuku, imaju snage, imaju abs, esp it'd.. I to ima daje osećaj sigurnosti da poteraju malo i preko granica misleći da znaju da voze, zato što znaju da drže volan i menjaju brzine.. E sad ja spadam u generaciju ljudi koji su se učili na krševima, on ima abs a ja na stojadinu ass(ako stane stane), pa smo mi morali tri koraka unapred da predvidimo kakva bi situacija mogla biti... Dobro gledaš ispred, iza I oko sebe, ne nabijaš se nekom u gepek, gledaš gde su deca itd, jel si znao da ne možeš da staneš baš kad ti hoćeš...
Pa ja sam budala znao da vozim i auto bez kočnica, što nikad ne bih uradio da sam znao što sad znam, ali bio sam mlad, odgovoran, i taj auto je bio moja sloboda, i nisam dao ništa da me spreči u vožnji, u kojoj i dan danas uživam...
Samo sad kad sam stariji, kad nema kočnice ne pada mi na pamet da sednem u auto, al drugo je vreme sad...
 
Problem je bio i pre ali sad kad je dozvoljeno preticanje traktora na punoj liniji, haos.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A kad se spuštam lagano niz breg, sa punom prikolicom, a on baja me obiđe da pritom čoveku uleti u makaze, i čim me je obišao stao i dao levi da se parkira na ćupriju... I šta bi mu vi uradili... Dobro je to sve i prošlo... Takvih situacija malte ne svaki dan..
Nekad sam se i sekirao , a sad polako, pa ako treba i stanem i dignem noge na volan i čekam a oni nek se slikaju kad nemaju obzira prema poljo mašinama, mada da ne grešim dušu stvarno ima kulturnog sveta, i stane i skloni se i sačeka da prođeš, sve ok, al onda ti jedan junac dovoljan da ti pomeri džigericu...
Samo nek nas bog čuva u saobraćaju...
A i ti što kažeš da su kulturni,sigurno imaju neke veze sa poljoprivredom a ostali nemaju oči da nas vide.
 
Да, по новом закону спора возила која се крећу мање од 40 км/х ако не грешим. Али опет услови за безбедно претицање итд...
Сремац, и ја припадам тој генерацији што је почињала да вози заставин програм. Кочи само један точак, обавезно на плин, ручну не дирај блокира, носи 1 литар уља и 5 литара воде у гепеку, 2 резервне(ћелаве) гуме итд. Исто тако се возило и кретало на пут без размишљања.
Друг са стојадином наиђе на комбајн и склони се на банкину. У том силаску свуче гуму са фелне и преврне се. Није била велика брзина одма га је комбајн исправио. Одвезе кући каже шта је било стари изађе да погледа штету улубљен кров и врата гепека на могу да се затворе. Каже добро је шоферка није пукла није пуно померена каросерија. Код мајстора на пеглање крова а гепек везан изнутра. И тако возио још 2-3 године. Добро зезање било.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Uvek je bitno da glava ostane čitava. Za mene je zastava bila premija, ja sam počinao vozacka karijeru sa wartburg karavanom, doduse menjac na podu, novija maska, ali sve ostalo isto.
 
A tek oduševljenje (i neverica) koje vidiš na licu poljoprivrednika na traktoru ili kombajnu kad se skloniš ceo s puta da on prodje ?
Neprocenjivo !!!!! 😁
To namerno radim redovno da vidim reakcije ljudi i pratim u mimoilasku njegovo lice koju će facu "složiti"....
90% posto se oduševi i mahne ili klimne glavom ili blicne na trenutak u znak pozdrava....
Onih 10% blene ispred sebe i ne trepne okom i ni lijevo ni desno ko da sedi na poljskom WC-u...😂😂😂
Čak dajem i levi žmigavac na ukrštanju 2 puta a ja se nalazim na glavnom !!!!
Za svaki slučaj !!!! 😂 😂 😂
 
Јутрос на аутопуту, кад сам прешао јтм машина упорна да буде прва, морао сам да се залепим опет ће неко пробати да се убаци и на крају промашим скретање. Шлепер држао 70-75 км/х нисам ни хтео да га претичем.
0e1bf3b833bdceb8a0867988da08509e.jpg
598ef2b48c723ebb9ec5e4d6982c1129.jpg
d1db00b747e30588343ab0311364139e.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh