Nikad ovako !

Sad čekam komčiju da utovarivačem nagura zemlju i zatrpa. Skoro 2 kubika zemlje može stati. Katastrofa
Ako imaš mogućnost da sipaš vodu (cisterne bidoni, šta god ali bar 5000lit ) u rupu dok on zatrpava to će ti večno rešiti problem.
 
Isti slucaj i kod mene, jamarili su, vadili jazavce, pa sl godine lisice...i sada opet rupa neko se uselio...po sred njive
 
Montoya, ali i zemlja se mora u isto vreme dodavati. Ne rešava sama voda ništa. Ne jednu smo tako zatrpali i sad više nema problema. A dok nismo tako radili, tačno sam znao na svakoj njivi di je bio bunar, podrum ispod salaša..... a Bogu fala svaka njiva mi je imala po jedan salaš u proseku, pa ti vidi. Sad ću potražiti sliku loše zatrpanog bunara preko kog je prešao Zmaj ali srećom samo sa zadnjim točkom. A imali smo i situacija da je Zmajo upao prednjim točkom sa kukuruznim adapterom. Morao ga traktor izvući. Pre jedno 4-5 godina mi se u dvorištu objavio stari bunar od nekadašnjeg salaša. I ne bih ni skontao nego 588 nije mogao na ravnom da povuče Zastava prikolicu sa jedno 4-5t kukuruza u njoj. A ono zadnji točak potonuo....
 
Nemam boljih slika, ali suština se vidi. Utovarivač donosi zemlju-zid salaša, voda iz cisterni se sipa istovremeno i konec filma. Btw, u tom šipražju je ruševina jedinog salaša ispod kog živi jazo. Jedino još on ima privilegiju da obitava na našim njivama jer je ovaj deo arendaški i nemamo zeleno svetlo za potpuno uklanjanje zidova (vlasnik emotivno vezan za mesto rođenja. čitaj: ne njaka se on kada seje kukuruz, prska, šparta...). Ostatak njive je u vlasništvu gde je takođe bio salaš ali ni ćale koji je tamo odrastao i živeo ne može sa sigurnošću da pokaže tačno gde se šta nalazilo.
 
Истресли шут поред пута. Буквално. А на 1 километар депонија. Не знам код вас ситуацију у селима али овде је никад боља. Узео сам да крчим један зелени појас. И зајебао сам се. Кад сам зашао унутра депонија. И то не мала.
1829acd484a31a06ff757cae9315ec79.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
O pa vi ste jos dobri,pisao sam ranije kod nas se smece baca gde se stigne,na nekoliko izlaza iz sela pored puta je bacano smece.Upravo zbog takvog jednog mesta sam meni nov put pravio,tj bio je davno pre vise od deceniju tu put,ali se prestao koristiti,ja sam ponovo tanjiranjem nekoliko puta osposobio put jer da idem do njive preko smeca i busim gume ne pada mi na pamet.Kad kazem smece,mislim bukvalno,dzakovi,otpad kuhinjski,stakla,plastike,letve sa ekserima itd,prave jeb.. divlje deponije i niko se ne buni,svima dobro....

 
То показује колико смо бедни и да немамо систем који би лепо (оштро) казнио починиоце.

Имали смо неке расправе на другој теми и колега је набројао много лошега што се ради:

Svakakvih zivotnih problema sam imao sa komsijama , od kradja , podmetanja , zavidnosti , cinkarejja , , onda u lokalnojzajednici katastrofa ,... korupcija , poltronstvo , zaposljavanje po stranackoj osnovi , dzaba stoneko ima fakultet , nepravda svake vrste ....

Треба додати и бацање ђубрета „на сто са којег се обедује“ и да се слика још боље употпуни. Нажалост такви смо и нажалост, нико не жели то да реши. Решење овог зла је посао државе, без сумње.

Само добра казнена политика ће уљудити све те који разбацују смеће унаоколо. То би био део система које се успостави за опште добро. у супротном, удавићемо се у сопственом смећу.
 
Sreća pa samo tri njive imam uz lokalni put, asfalt. Sa svakim odlaskom na njivu vraćam se sa malim džakom od 25kg punim smeća. Neki dan sam opet bio na jednoj i naravno opet svega i svačega (jednom sam našao veterinarske igle, knjige iz školske biblioteke....) i toliko sam popiz.eo da sam sve izbacio na sred puta. Prolaze ljudi, gledaju šta se dešava a ja iz kukuruza samo švić napolje smeće. I sasvim slučajno primetim jedan gotovinski račun za kupljeno gorivo sa imenom i prezimenom. Lokalni poznanik... Pokupio sam račun i mislim se već par dana da mu natovarim jedan džak smeća i bubnem u avliju a kad me pita zašto, onda mu pokažem račun. Ili da mu natovarim komunalce, a to ne bih, jer realno možda je samo taj račun izbacio iz auta. Ali danas račun, sutra i prazne flaše, prekosutra karton od pizze, limenke....
Jbt, imamo seosko čišćenje 2X godišnje za DŽ. Smećari svake druge nedelje odnose tipske vreće koje koštaju oko 1E, pa ako je to skupo e jbm mu sisu onda.
 
Tako nama jednom prikolicu smeca bacili na kraj njive i nije nas mrzelo da malo preturamo i nadame knjige iz osnone skole sa imenom i natovarimo i vratimo im ispred kuce .Posle doso covek da se izvine kao deca spremali tavan pa bacili bez njegovog znanja
 
Треба додати и бацање ђубрета „на сто са којег се обедује“ и да се слика још боље употпуни. Нажалост такви смо и нажалост, нико не жели то да реши. Решење овог зла је посао државе, без сумње.

Kakvi ljudi takva i zajednica, selo, drzava...
Mislim da je pre neku deceniju bacanje smeca van predvidjenog mesta bila sramota, danas je druga prica....
 
Vrv tipkanje telefona, odšarafljen na pumpi 892 munja brz, desnim točkom uhvatio bankinu, zanela ga prikolica koja je već deo kukuruza iskipovala u jarak i na put, prebacilo ga na drugu stranu i tu se zaustavi(l)o. Dobro je ako niko nije nastradao, a rekao bih da nije.
 
Nazad
Vrh