Nikad ovako !

Пољочуварска служба има ли је.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Poljočuvar kod nas za 200 kinti ništa ne vidi, tresne 4 piva pred radnjom i mirna Bačka
A fekalija po ataru reka, otpada i šuta, mrlina po putevima i kanalima,

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Овде су постављали камере на местима одакле мистериозно нестају багремићи стари 50-60 година.
Нахватали лопина чудо једно прошле зиме. У задњих 10 година процена каже да је близу 1000 кубика добило ноге.
Нека екипа при војводина шумама посекла 2500 стабала четинара у заштићеном подручју и као пошумиће. Оставили хаос за собом, и ко оде да носи суве гране прогањају га као хајдука. То је било пре неких 3-4 године.
Узео сам да крчим некада зелени појас а сад џунгла и депонија. Па то је перипетија
Налаз комуналне инспекције, решење итд. Несмем 1 цм да пређем од онога што стоји у решењу.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Meni se isto desilo. Sva ostala strnjista sam tanjirao-gruberisao sem jednu parcelu od 4kj koje sam prosle godine kupio, kad sam isao da gruberisem sirak je vec bio veliki pa sam batalio. Pratio sam tu parcelu redovno, prosle nedelje sipao vodu i totalac isao da prskam, ali je neko bio vredniji, zapalio i izgorelo sve. A samo sam ja imao psenicu i bila isecena slama seckom.
31cead0b5d40167d2a9a8534c77a5ec2.jpg
c01e0cefeb786fd19cc2ddb7e5ea7d0b.jpg
96507ab4ad5f995b95fcb9072106f1e4.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ne kapiram zašto pale? Kod kukuruza mi je jasno jer posle lakše pabirče kad upale, ali kod žitne slame nema razumnog objašnjenja...
 
Meni pale jer su to zenice koje se plaze od zmija.
Oko moje njive se neobradjuje nijedna.

@ MDrasko

Pa rade sigurno, ovde je selo slepo crevo, vrsljaju onima iz susednih sela.Gde znaju da su stari, ili pomreli, koji su po inostranstvu.Ima vise sela koja imaju ovde sume ali tacno znaju gde idu.Ili za onoga za koga znaju da radi u firmi i odu kad ga vide da je otiso na poso.

Toliko su jedno vreme bili bezobrazni da su se takmicili ko ce vise da pokrade u po bela dana idu, po nekoliko tura.Neki su pali ali i dalje idu svake godine.Neki rezu na drzavanom zemljistu, neki na zemljistu koji su prodali deponiji.
 
I kod nas u drzavnom iseceno Bog zna koliko. Sad pocela policija da obilazi pa su se strasti smirile.
Inace niko nije na adekvatan nacin odgovarao...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedne jeseni ,dal prosle ili one tamo kad je sve gorelo,ostala jedna njiva neupaljena,kukuruziste,par kj,okolo su bila suncokretista pa se nije vatra prosirila,i sad orem ja u blizini,kad staje neki auto ,bg table,brojeve nisam video bilo daleko,izadje lik napolje upali tu njivu i gas,mislio valjda tako treba,sta vec
 
Nazad
Vrh