Nikad ovako !

Onaj celo vreme lezi ko mrtav i niko da mu pridje da mu pomogne. Svima je zao kera. Kad sam ja bio kod sudije za prekrsaje zato sto je moj ker ujeo komsiju dobio sam kaznu 20000 din. Ali ako platim odmah onda 7000 din. To ko na pijaci.
 
Da vam kazem da ti pitovi uopste ne moraju da budu losi i nisu recimo po rodjenju zli. Ima ovih seoskih dzulova koji su pokvareni kao mucak. Kad ga vidis ne znas sta ti sprema i odakle ce da te saleti. Ja recimo volim pse. Pre neki mesec se pojavi jedan pit sa zicom nekom oko vrata, a jure ga ovi seoski. On iznemogo i izgladneo podvio rep i bezi. Poceo sam da ga hranim i drugi takodje. Sad se povratio, a mlad je pa da vidite kakav pas. Nikoga za sad nije napao i ne ispoljava agresivnost. Juce se bas igrao sa njim pa se prikljuci toj igri jos jedan ker. Sta mu je sve onaj ker radio i ovaj trpi. Svo vreme kao da se dave, a sve je igra. Reko da snimim pa da postavim da vide ljudi, ali kako vide telefon ubulje u njega kao da je ne znam sta i nista od snimanja.
Ovde su na ovom snimku mnogo opasniji ovi sto posmatraju coveka kako lezi, a nista ne preduzimaju pa se jos pitaju sto ga upuca. E oni su za izucavanje.
 
Upravo tako. Mnogi i mesaju te tri rase. Ja bi ovako sa snimka cak reko da je ono staford.

Inace je vecina danasnjih rasa pasa nastala ukrstanjem vise rasa. Neke su do sad priznate, a neke nisu. Nista cudno.
 
Ju naopako. Jedne godine vetar na Z221 nije nam radio, tj pukne kais 2kj pred kraj sezone. Terali bez vetra tih 5-6 prikolica, ubistvo je to bilo ubacivati. 96% vremena liskas, a 4% bacas u levator.
 
Nisam baš zadovoljan odgovorom . Jedino čika Lazinim . Aca i ostali kažu da , pitbul ,ili staford ili sl , nemora da bude agresivan i da je miroljubiv . Od stotine pasmina i hibrida nevjerujem da ljudi izaberu ove bulove i slične zato što su miroljubivi . Ja bi odgovorio da ih biraju jer su agresivni , jaki , ne plaše se drugih i mogu da pobijede ili povrijede druge pse a i ljudi ih se plaše . Sad bi se to moglo dalje nastaviti kroz neku psihoanalizu ali društvo bi na to trebalo tako gledati i uvesti neke zakone i ograničenja na takve stvari . Slično recimo kao za posjedovanje oružja : nije isto dobiti dozvolu i posjedovati pištolj ili nositi ga i npr mitraljez. Vjerovatno neki kao Frojd imaju odgovore na to.
 
Momo, ja stvarno ne bih znao odgovor na tvoje pitanje. Moguce da je zbog toga kao sto kazes, cak vrlo verovatno. Hteo sam samo da kazem da to ne mora da bude pravilo da su oni opasni i agresivni. Isto kao i sa ljudima. Jesu jaki, ali ostalo zavisi od vlasnika. Kad on bira zbog toga kao sto ti napisa onda taj pas bude kakav bude i gledamo onakve snimke.
Drustvo je vec reagovalo i negde su cak i zabranjeni.
 
Jeste li negde pročitali ili čuli da je labrador napao dete i izujedao? Sve se to dobro zna koje pasmine su za šta stvorene.Ja samo znam da kada bi nečiji statford,pit bul ili pas tih rasa izujedao moje dete bio bi mrtav odmah a verujem da bi i vlasnik bio vrlo blizu.Dok recimo da mi dete napadne i ujede ulična kerica nikakav problem ne bih nekome pravio_Odgovornost ljudi je na tome šta drže i kako se ophode.
 
Ovo je Zuca.

Ko bi se njega uplasio?

Inace je dokazano da najvise ujeda godisnje u svetu bude od NO. Takodje su i zlatni retriveri i pudle u vrhu sto se tice ujeda.
Sreca je u tome sto su to obicno par ujeda, a u slucaju pita besomucna klanica.
 
Nazad
Vrh