Nikad ovako !

Prica mi jedan vozac u Grafo Loznica kod njih nekoliko puta n parkingu izvlacili gorivo iz kamiona i bagera. Pored njih stoji 10 autobusa druge firme u cijim rezervoarima nema ukupno 200l goriva(u 1 autobus sipaju po 7-10l goriva na pumpi i mole Boga da se na uzbrdici ne ugasi). Zna lopov da su autobusi prazni i samo izvlaci iz kamiona i bagera. Nekoliko puta su ima krali i akumulatore. Postave video nadzor, snime lopova, nadju ga, policija ga privede a on kaze da je gorivo prodao a para nema. Ljudi ne mogu nista a trpe stetu. Tu samo motka po ledjima pomaze.
 
Usred bela dana lopov mi kaže da bežim odavde jer to nije moja njiva....???!!!
Ubuduće moram nositi sa sobom posedovni list???
 
Kod mene je uopste u selu dobra situacija nikad mi nista nije nestalo, a na svim garazama nemam vrata osim gdje ostavljam brusilicu busilicu i to ali brava ne funkcionise. Goriva je znalo bit po 500 l a ne fali nikad i to jos u kanisterima lagano za ponijet :D sad sam napravio 2 garazna vrata gdje je auto i gorivo zbog prevencije da se ne sikiramo kad odemo gdje :D a ovo sto se desilo kolegi Davidovicu mi je jao zao a i imo je problema pretpostavljam sa tim istim ljudima i prije pa ih nije mogo da rijesi. Na dam se da ce uspjet ovo rijesit na sudski nacin i da ce naplatiti svu stetu koja je pricinjena na imovini a i stetu za duesvni bol!
 
Gledam ovaj snimak što je postavio Ivan može li neko da objasni ako zna šta se ustvari tu desi sa motorom i postoji li mogućnost da se ugasi nekako?
 
Izgleda da je motor otišao u visoku turazu i pumpa izgubila funkciju. Mislim da je jedini način da se začepi dovod vazduha, ili goriva.
 
Povuče ulje iz kartera i dok ne potroši nemožeš ga ugasiti nikako,osim ako si pri sebi pa ga ugušiš u brzini.I nije preporučljivo motati se oko motora u tim slučajevima jel lako može da se desi da motor razleti.:ppozdrav:
 
Gledam ovaj snimak što je postavio Ivan može li neko da objasni ako zna šta se ustvari tu desi sa motorom i postoji li mogućnost da se ugasi nekako?
Milion nacina,ovi ljudi se svi zbunili na snimku,tu motori otisli kaput,dok oni smisle sta i kako haha.Prvo i najbrze,bar kod auta,ubacis u vecu brzinu i plus kocnica,pustaj kvacilo,mora ga ugasiti.Kod traktora probati to isto,ako ne uspe mora se izlaziti iz kabine,zatvori mu dovod vazduha,ako je to nepristupacno,kljuc u ruke i popustiti dovod goriva na brizgaljkama,ili na bilo koji drugi nacin prekinuti dovod goriva,uvek gledas ono sto ce najbrze delovati,ne da prekines dovod goriva cak iz rezervoara,dok on potrosi iz filtera gorivo...
 
U dva minuta dva različita odgovora. Hvala u svakom slučaju na objašnjenju ja sam lično mislio da je turaža u pitanju ali me buni onoliki beli dim nisam to video do sad ako je ulje u pitanju onda nema pomoći ali ako je pumpa zaglavila onda se najlakše gasi sa prekidom vazduha. Hvala
 
Nazad
Vrh