Nikad ovako !

Црево из картера што враћа ипарења од уља у циклус сагоревања,или ти иберлауф,па ако повуче уље ето максималне тураже,једина шанса да се угаси у 5 брзину и на кочницу ако је ауто или зауставити довод ваздуха на другим машинама.
 
Radio sam motor na Reno clio 1.5DCI gde je dizna zaglavila i motor dobio visoku turazu, covek ugasio na kljuc auto i pobego, ali dok nije isteklo svo gorivo iz sistema od pumpe do dizni koje je pod viskim pritiskom motor se nije zaustavio i posle je bilo menjanje glave koja je pukla, menjanje klipa i ventila , dizna je izgledala kao da je neko vrh preseko brenerom.
A desava se da povuce ulje i tu je samo pomoc u brzini gasenje ili zacepljenje dovoda vazduha
 
uljne pare to rade. gorivo nema veze sa desavanjima sa snimka. ili tusenje motora u najvecem stepenu prenosa ili ga ostaviti bez vazduha. ako se ne odradi ni jedno od toga sa motor se mozete pozdraviti. jer on popije svo ulje i zariba, a postoji sansa da klipovi poispadaju.
 
Kod nas je jedan Zmaj Univerzal tako stradao,tj po pricama ljudi,ja nisam video svojim ocima nista,motor se razleteo,neki kazu gazda ga forsirao i digao temperaturu,a neki kao dobio obrtaje ko blesav,sta je tacno nzm ali jedan klip je odleteo u vazduh a drugi kroz karter pa na sabirnu ravan.Nzm jel to moguce ali dovoljno je znati da nije sala prilaziti tim motorima kad su pod turazom.Ne mora klip ili nesto sa motora da predstavlja opasnost,moze i zamajac,jedan majstor mi pricao da je coveka u okolini na ursuzu mislim,nakon sto je dobio obrtaje u plafon,covek prisao da proba ugasiti ,razleti se zamajac,i ode on ::lose::.
 
Imao sam prilike nešto slično da vidim. Čovek se igrao i gurao njušku oko boš pumpe. Skinuo poklopac i nešto prčkao i pravio se pametan a nije video da mu je jedan mali šraf zapao unutra i zablokirao pumpu. Upalio traktor i traktor dobije maksimalne obrtaje i tu pumpa zablokirala. Užas! Ne možeš ga ugasiti nikako skoro. Jedva je jedan majstor ugasio ga i to tako što je odvrnuo cevi visokog pritiska i bukvalno okupao sebe u nafti. Čovek (majstor) je posle toga odelo mogao samo da baci koliko je bilo natopljeno naftom pod pritiskom.
 
Sad kad završe vjerovatno idu "pješke" ponovo dole jer bi bilo nezgodnije da rade kao obrtač pa da se okrenu nizbrdo. Kako li će sledeće godine ?:haha:
 
waga.jpg
 
To bila vaga za repu?

- - - - - - - - - -

IMG_20150508_100106.jpg


Neki kažu da je kamen mudrosti,neki misle da je međaš,drugi misle da je za oštrenje motičica na špartaču,a ja mislim da je šteler :ppozdrav:
 
Nije stvar u nicanju, nego je covek dobijo nekvalitetno izlomljeno seme. Rekao je da je zvao ove iz KWS-a i oni mu rekli da sada nista ne mogu jer je seme posejano i nije u dzaku.

Sada vi koji ste bili na sajmu, ste ovo videli, ali ja sam bio sokiran slikama. Kazu da stocari bojkotuju sajam ove godine.

krave-01.jpg


krave-02.jpg
 
Nazad
Vrh