Nikad ovako !

img20150510104315.jpg


img20150510104307.jpg
img]http://www.dodaj.rs/f/1k/eP/4F3rPXH6/img20150510104315.jpg[/img]
Danas isao da orem jednu njivu 2.5ha. Kad sam dosao imao sam sta i da vidim. Ljudi lepo napravili put celom duzinom niz njivu! Obicno samo komsija prodje 2-3 puta nekih 30m do svoje njive jer nema drugi ulaz u njivu. A ovi ostali 200m dalje imaju posoderen put ali im lakse kroz nasu njivu da prolaze.
Ma po...dio sam! Poceo sam da im psujem sve zivo. Morao sam da hvatam deo od oranog gde plug potone u zemlju i posle hvatam neorano. Treca spora, blokada i gas. Sva sreca pa imam nove gume i jak i tezak plug, pa nema puno proklizavanja i iskakanja iz zemlje koja je kao beton. Kd krenem pravo u neorano nece ni da pipne, posle 20m spusti plug na 5cm dubine. Nekako se uzoralo ali ostale dzombe ogromne.
 
Кружни ток са знаком ФИАТ-а је један семафор испод,ово је код Шумадија сајма,Темпо,Језеро пумпе ..на тој раскрсници!
 
Prva slika je umetnost mog komsije pri setvi kukuruza-desno na slici je naša soja.
img20150504133501.jpg
[/IMG]
Na drugoj slici se vidi kako je moj drugi vredni komsija brze bolje uzorao pre neki dan 12 kj,podrljao ih,posejao suncokret i povaljao ga kembridz-valjkom.Imao sam vremena da otkopam da vidim gde je vlaga,nisam je nasao u prvih 20-ak cm...
img20150516140529.jpg
[/IMG]
 
Na prvoj slici se nista nevidi,tamno,a na drugoj takodje se nista nevidi,klasicna priprema zemlje u mom kraju nista posebno,ja sam u gore od toga posejao kukuruz pa je nikao.
 
pogledaj kakav pravac imaju redovi na prvoj slici... na to se gledalo...

Drugu sliku ni ja ne razumijem, sto je komsija trebao uraditi ako je vec sad isao orati? Iz nekih razloga nije stigao pa je ovo sto je odradjeno po meni sasvim OK.

I ja sam prekjucer uzeo jednu LEDINU u zakup na kojoj su pocele rasti sljive i bagrem. naj prije se pomalciralo, pa se JEDVA "pooralo" na 15-ak cm "dubine" onda rotodrljaca pa kupljenje zilja po njivi, pa gnojivo, pa drugi trag rotodrljace, sjetva kukuruza i valjanje nazubljenim valjkom. Pala je jucer kisa i vlage ima koliko hoces, priprema nije mogla biti bolja za uvjete u kojima je radjeno...
 
Nazad
Vrh