Nikad ovako !

Ovde gde odoru je put visi od njive za bar 30cm. Skoro niko tuda ni ne prolazi, trava je na putu. To je blizu sela, vinogradi su bili pa vecina ide sa druge strane.
 
Ja to lagano resavam.ima jedan lik koji me konstantno jebava sa medjom.Ove godine je odorao bar dva metra u jednom kraju pa u sred njive oko 3 pa na medji na kraju vratio kako treba.Posejao psenicu ja dosao da orem za kukuruz ujesen kad imam sta da vidim.ja lepo prvo odorem do njega a inace ta medja je ravna jer je on imao detelinu ja travu i strogo sam pazio da mu ne pokosim detelinu.kad on dzukela razoro i usao baja u moje.ja sada lepo vratim meni sorem a njmu odorem jos dve brazde sa medje i bacim mu u psenicu.nemozes drugacije sada imamo kanal tacno na medji da se ferbuson prevrne.Tako u vecini njiva resavam problem sa medjama.
 
A ma ludi ljudi tako i kod mene samo prelaze pa se na kraju sudovali i izgubili su , ali i ja živaca.
 
Ne shvatam te ljude sto preoravaju udute ili medje. Pa na kraju svakoga cekaju dva metra bez geometra, kako rece jedna pesma.
 
To je cist bezobrazluk. Imam dvojicu rodjaka koji nema parcele sa kojom se medje da nisu usli bar po metar. Pre 3 godine smo izvodili geometre na svim parcelama i svud su mi usli od 1m pa cak i do 3m na mestima po celoj duzini. Od parcele od 63 ara dosla je na 45ari.Ali otad sam udario betonske stubove 80cm u zemlju i samo malo vire iz zemlje i uvek razor dubok po medji pa nek odore sad jer leti glava kako sam im obecao
 
Za svaki sucaj da komsija ne preskoci :osmeh:
33e55j6.jpg
 
Dobar je lkt ali su mu velika mana planetari tj. semerinzi na njima. Brzo propuste i nema kocnica a sistem kocenja na disk nikako nije za sumu. Radio sam sa lkt-om, masina je strava ali ima ta 2 problema.
 
Pozdrav. Imam jedan problem a neznam šta da radim. Probaću u kratkim crtama da napišem o čemu se radi

Kod nas u opštini Bački Petrovac se radi komasacia, komisija za komasaciju je odradila nadelu zemlje tako da su nabolju zemlju dobili veliki a nas male košiša.

Kad som bili pozvani od strane komisije, dogovor je bio da se nećemo pomerati sam nekoliko meteri zbog novih puteva i kanala. Tako je i bilo u decembru je bila nadela i dobili smo papir o uvodu u posed, pitao sam komisiju da li je to konačna odluka i da li mogu da orem, rekli su mi daj je to konačno i da se neće menjati. Zaorali smo PK global, krajem marta smo bacili AN i posejali smo kukuruz. Danas je komšija koji je od većih gazda u selu nazvao i reko da hoće da se dogovori i da su njivu danas ponovno merili i da mi treba da se pomeramo, ako ne pristanemo na to da će zaorati usev. Taj komšija je imo oko 2 ha tamo a sad je dovuko još 5 ha i hoće da sve da spoji. Nije problem pomeriti se, ali u tom delu atara stoji voda jedino našoj njivi i još par okolo ne stoji voda a komšija me gura u vodu, komisija se pravi mutava iniko neće da pomogne. Kada su radili novo merenje nismo dobili nikakav poziv a ni novi papir o uvodu u posed. A komšija da je čovek došo bi u januaru ili februaru da se dogovorimo i nadjemo nego zajednicko rešenje, nego je platio glavnom geometru i sve su odradili bez nas. Nisam ja jedin ima puno ljudi u opštini što imaju slične probleme, opština diže ruke od svega, u komisiji pričaju svoju priču i štite ove velike od kojih su dobili pare. Pa sad ne znam šta da radim dal da krenem da se sudim sa njima, ili da uzmem motku a da počnem bijem.
 
Posijanu njivu ti niko ne smije preorati. Kod nas kada je radjena komasacija 1985 g. onaj ko se nije slagao sa novom raspodjelom, nije ni dao svoju njivu, sad da li je to legalno ili ne ti ljudi i sad 30 godina poslije rade svoje njive. Doduse novim vlasnicima (kao sto je tvoj komsija), su rekli ''ako spustis plug u moju njivu, za glavu si kraci''
Nemoj misliti da te podstrekavam na nesto protivzakonito, ali mislim da ces morati malo pokazati zube inace si ti jebana strana.Za sud ce ti trebati par kilograma zivaca i vreca para, zato samo ne pomijeraj se tj ne pustaj nikog da ti uzurpira posjed, pa ako mu se ne svidja nek on tuzi tebe. Ipak imas papir o uvodjenju u posjed, i ne moze sad neko retroaktivno da to pogazi.Srecno.
 
Ne mogu a da ne napisem ovde komentar. Danas u mom ataru masa ljudi po olujnom vetru od svih dosadasnjih dana resila da prska, neko zita neko na crno verovatno neko i totalom. Gde je tu pamet, niti ssu to neke moderne prskalice niti ljudi nose maske. Strasno sta ljudi dozvoljavaju sebi a pameti nigde.:banghead:
 
Nazad
Vrh