Nikad ovako !

MA nije to njegov traktor pa ga bas briga...
 
Testiranje ABSa , vjerovatno je bila neka fabrička greška pa prednji ovjes nije izdržao naglo kočenje . Zato i služe ta praktična testiranja . Vjerovatno je otklonjeno.
 
Dobar komsija
rh5ukj.jpg
Ova njiva je merena pre dve godine,kamen je stavljen sto se vidi,al dzaba, nekima ni to ne vredi,prave se glupi.
 
Jedan dobar korak je usao,ovaj je uzorao kamen,pa podrljao,i ja sam posle izvadio,tojest podigao kamen reko da vidi kad bude dosao da sprema za setvu,ali mislim da nisam dobro uradio,sad ce da izvadi kamen iz zemlje pa ce ga odneti kuci ili baciti negde,pa posle Jovo nanovo,ko ima pravo ,gde je medja, i znate vec kako to ide,povuci potegni,muka mi je vec,inace vlasnik ove njive mi je rod.::sramota::
 
Pa uzori ti njegovo budi i ti malo govno ja sto sam svatio nema potrebe da se pravis fin dobar sud puno ne resava bar kolko ja imam iskustva s njim
 
Mi imamo situaciju da na jednoj njivi koja je uz put neko svake godine odore jedan prohod plugom i baci ka putu. A na drugoj njivi celom sirinom naprave put a ja samo orem koliko i svi, naspam njih ostalih. I njima nista, samo kod nas.
 
Ja sam neki dan isao u katastar I uzeo skicu njiva za koju sam bio ubedjen da mi odoravaju, a stalno kada se sretnemo prica taj komsija kako njemu nedostaje.
Uglavnom, na planu njive, levom komsiji gde je posejano zito njiva sira za 1m, a desnom koji se stalno zalio njiva sira za 1,5m, tako da smo uspeli da se dogovorimo i da se vratimo na svoje, pa sledece godine u novu igranku...
 
Nekima nikad dosta lenije,lakse im gaziti tudju njivu nego po leniji ici,ja sam resio odoravanjem,sad gaze komsiju sa druge strane lenije,ali ne staje se tu,kad prodje setva dobijam na poklon od rodjaka dooosta betonskih stopa,valova betonskih ima da ogradim njivu kao Tika Spic. :osmeh:
 
Moje iskustvo od kako radim zemlju, je da ljudi gaze njive pored puta iz razloga sto put nije sredjen. Nece da potrose 10l nafte da naoru put, vec odoravaju i izdizu njivu, a spustaju put umesto obrnuto. Da je put sto visi a voda da se sliva u njivu. Ima i ekstremnih primera u Backom Brestovcu gde je jednom lenijom nemoguce proci. Tako je 2-3 godine koliko idem na tu parcelu i niko ne preduzima nista.
 
Nazad
Vrh