Nikad ovako !

Vidjao sam da se sidje sa traktora u radu pa snima oranje, tanjiranje, setvospremanje, itd. ali prskanje sa atomizerom to jos nije bilo do sada. Bas za nikad ovako.


 
Politika.rs:

[h=1]Неосветљени трактори као утваре[/h]Возач трактора Б. Р. возио је без упаљених светала, као и без жутог ротационог светла, није имао саобраћајну, ни возачку дозволу, а сат времена после несреће 3,51 промила алкохола у крви
traktor-2-KROP.jpg

Недељко Драгојловић је увече, 15. марта прошле године, на Ибарској магистрали аутомобилом налетео на необележени трактор. Од тада почиње његов трновити пут до правде и истине.
И он и возач трактора су слетели у јарак након судара. Возач трактора је задобио прелом кључне кости, док је наш саговорник био лакше повређен.
„Несрећа се догодила на делу пута кроз Липовичку шуму, на неосветљеном делу око 500 метара после полицијског пункта, по облачном времену. Возио сам са средњим светлима, јер су ми у сусрет долазила возила са такође упаљеним средњим светлима. Возио сам прописаном брзином. Сустигао сам трактор и после кочења слетео у јарак поред пута, заједно са њим”, наводи наш саговорник.
Трактор, како тврди Драгојловић, није било могуће уочити на време, јер није испуњавао ниједан услов да саобраћа по било каквом путу.
„Возач трактора Б. Р. возио је без упаљених светала, као и без жутог ротационог светла. Поред тога, није имао саобраћајну, ни возачку дозволу. Сат времена после несреће имао је 3,51 промила алкохола у крви”, наводи Драгојловић.
Драгојловић се обратио нашем листу, јер сматра да истрага против њега дуго траје, а све указује на то да он није могао да избегне тај трактор и да није крив што је налетео на њега.
Због те саобраћајне несреће од пре више од годину дана, у којој је налетео на неосветљени трактор са пијаним трактористом за управљачем, још је под истрагом иако, тврди, није крив.
Законом о безбедности саобраћаја на путевима предвиђено је да трактор у саобраћају на путу буде означен са укљученим жутим ротационим светлом или трепћућим светлом ноћу, у условима смањене видљивости, али и када има прикључке за извођење радова на најистуренијој тачки тих уређаја.
„Саобраћајна полиција је тужилаштву у Младеновцу поднела пријаву против мене због сумње да сам изазвао саобраћајну незгоду. Судећи по свему, тужилаштво настоји да ме окриви, иако су сви елементи на мојој страни. Два пута су од мене узимали изјаву, а више од 20 пута сам био у Младеновцу. Годину дана, недужан, живим под пресијом неизвесности”, наводи Драгојловић.
Техничка неисправност трактора је, како напомињу у Агенцији за безбедност саобраћаја, веома чест разлог због којег долази до саобраћајних незгода. Нарочито велику опасност на путевима представља вожња трактора са неисправним светлосним уређајима.
У Агенцији за безбедност саобраћаја наводе да се највећи број саобраћајних незгода са учешћем трактора догађа у месецима када су ова возила највише присутна у саобраћају, због радова у њивама. То су април, јул, септембар и октобар и то од 17 до 19 часова, односно у условима смањене видљивости.
Велики број жртава у саобраћајним незгодама са учешћем трактора, како говоре у овој агенцији, објашњава се тиме што је трактор велико и тешко возило. Због својих карактеристика било да се преврне било да друго возило налети на трактор, у таквим незгодама људи најчешће гину или буду тешко повређени.
„Велики број саобраћајних незгоде се догађа приликом укључивања трактора у саобраћај из дворишта, њивског пута, затим приликом вожње у правцу где возачи трактора непажњом нагло, непрописно и без претходне најаве мењају правац кретања, у жељи да скрену са главног пута”, упозоравају у Агенцији за безбедност саобраћаја.
------------------------------------------------------------------
Црна статистика
На српским путевима се од 2001. до 2013. године догодило 15.679 саобраћајних незгода са учешћем трактора, од чега 896 са погинулим особама, показују подаци Агенције за безбедност саобраћаја. Само у последње две године, у саобраћајним незгодама са тракторима погинуло је 90 људи, што, у овом периоду, чини готово осам одсто укупног броја погинулих у саобраћају.


Д. Вукосављевић
 
Ovo je ludost. Dzabe iskopase rupe po zemlji. Bolje da je odmah dosao ovaj drugi Case i izvukao ga k ofd sale. Ovako namucise i sebe i traktore i nista ne uradise.
Momo, sta je to?
 
Da se zetor okreno kako se trebo okrenut izvuko bi ga sigurno. Samo je trebo podicrotacionu i zakopcat nisko za kuku a svi znamo da su traktori jaci naprijed nego nazad. Slucnu situaciju sam imo ovu jesen kad me otac izvuko sa rakovicom iako sam propo do osovina
 
Šta nosi onaj drugi case što je došao , kao točkovi do vagona ? KO zna? Ja pretpostavljam .
Jeste tockovi od vagona zbog tezine,napravili kao neki valjak,verovatno za silazu da sabijaju.Taj traktor je bio sigurno gazio silazu pa je prekinuo i dosao tu da izvuce tog sto se zaglavio sa obicnom kosilicom za travu ,jak kejs idi begaj :p
 
Ako je za silažu što nije puni valjak ili točak do točka ? Meni liči na nešto što sam koristio prije par godina , a vidim krompir prigrnut u njivi iznad . Za navodnjavanje kukuruza ili nečeg drugog potapanjem , najbolje je prigrnuti redove i puštati vodu u brazde . Ako je zemlja jako propusna trebalo bi prigrnute redove ili svaku brazdu "utabati " nečim po sredini da zemlja ne upija vodu prebrzo nego da se ona razliva duž njive , to bi moglo biti ovo sa metalnim točkovima .
 
U rikverc traktorem tesko izvuci bilo sta.... KAd zakacis kako treba iza sajlu vec je druga prica.... 100 puta sam to probao i uvek ista prica...
Verovatno bi ga i Zetor izvukao da je zakacio iza sajlu...
 
Nazad
Vrh